Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 49 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
PR: Hladová řeka - youtube premiéra
Poslal evilmindZ domova, Čtvrtek 04.05.2017 (3265 čtenářů)

Dnes má na youtube premiéru horrorový kraťas Hladová řeka Josefa a Adély Blažkových - Anita (Nikola Minářová) se spolu s majitelem půjčovny loděk Tomem (Tomáš Mann) vydává hledat svou sestru, která zmizela v mrtvém přehradním rameni. Odlehlá část vodní nádrže je proslulá podivnými tragédiemi...

(Více... | 543 bajtů | 5 komentáře)


PR: Psychopompos: H.P. Lovecraft ve 3D!
Poslal humanbeingZ domova, Pondělí 17.10.2016 (4198 čtenářů)

Skupinka mladých filmařů z Písku prosí o pomoc s dokončením absolventského filmu podle H. P. Lovecrafta na Startovači. Psychopompos vypráví příběh obyvatel jedné malé české vesnice na začátku 19. století, nad kterou se tyčí tajemný hrad. Jeho majitelé Madame a Sir De Blois ovládají magické síly. Proti nim se rozhodne bojovat Maxmilián a jeho matka Světlana, aby společně ochránili malého Jana.

Film teď čeká nákladná postprodukce, která je sice už zafinancována, přesto by ale tvůrcům velmi pomohlo, kdyby fanoušci přihodili nějaký svůj peníz. A za něj rozhodně nepřijdou zkrátka, jak je u Kickstarterů zvykem. Odměny jsou od samolepek a placek, přes digitální kopii filmu až po unikátní odměny jako hadí přívěšek, brož s portrétem H. P. Lovecrafta a samozřejmě vstupenky na premiéru - jak v Praze, tak i v Brně -, a spoustu jiných. Podle dostupných informací se na filmu podíleli i zkušení veteráni. Krom začínajících herců se tu v jedné roli objeví bývalá rosnička Michaela Dolinová, hrající zde matku Světlanu. V traileru se mihne i vlkodlak, nebo lépe řečeno jeho velmi chlupatá ruka (pokud nejde o vlkodlaka, ale o velmi chlupatého herce, tak se omlouvám). Trailer po kliknutí na více...(Více... | 1578 bajtů | 2 komentáře)


PR: Upír v letním kině!
Poslal evilmindVampyres, Pátek 24.06.2016 (2954 čtenářů)

Na Startovači můžete podpořit zajímavý projekt živého provedení orchestrální hudby k německému expresionistickému snímku Upír Nosferatu z roku 1922 v letním kině na Nákladovém nádraží Žižkov v Praze. Pokud se podaří vybrat (což vypadá zatím pravděpodobně), bude se konat ve čtvrtek 28. července.

(komentáře?)


PR: Festival otrlého diváka 2016
Poslal evilmindHorror obecně, Pondělí 22.02.2016 (3510 čtenářů)

Dnes zmaterializoval online kompletní program letošního Festivalu otrlého diváka v Aeru, a současně byl zahájen předprodej na všechna představení od 8. do 13. března. K vidění zde, a jak je v posledních letech zvykem, jsou tu i pecky, které zatím nedorazily ani na vaše torrenty - jako třeba dánské Sorgenfri!

Osobně to letos vidím minimálně na The Reflecting Skin, The Hallow a Sorgenfri, a možná se nechám ukecat i na něco jen kvůli svéráznému místnímu rychlodabingu...


(komentáře?)


PR: Pionýři hororu 2 online již dnes!
Poslal evilmindZ domova, Sobota 06.06.2015 (3986 čtenářů)

Český horor vstává z hrobu... už podruhé! Druhá řada úspěšného českého hororového seriálu vás vyděsí další várkou hrůzostrašných krátkých filmů od domácích filmařských talentů!

Všech 5 pionýrských filmů vypustíme o 18:00 na Youtube kanálu:
https://www.youtube.com/user/pionyrihororu

Uvidíte:

(Více... | 1418 bajtů | 1 komentář)


PR: Festival otrlého diváka 2015
Poslal evilmindHorror obecně, Pondělí 02.03.2015 (2270 čtenářů)

Již tento týden (resp. už zítra!) začíná tradiční "otrlák" v Aeru (v Brně pak dozvuky příští pátek). Přehled filmů najdete na webu festivalu, stejně jako veškeré další info na téma kam, kdy, za kolik, a jak se chránit před zástupy hipsterů.

Ocenil jsem, že v programu se našlo místo i na pár kraťasů, i když ne každému asi bude vyhovovat jejich zařazení před jedinou konkrétní projekce. Rovněž letošní gimmick, kdy návštěvníci projekce filmu Polyester dostanou odorama kartu, ze které budou na patřičných místech stírat vůni, odměňuji aplausem ve stoje. BTW vůně skunka se v originále schovávala pod číslem 6, tak jestli to bude stejně, můžete své rande příjemně překvapit ještě před začátkem projekce.


(komentáře?)


PR: Lesy
Poslal humanbeingZ domova, Úterý 02.12.2014 (2003 čtenářů)

Ivan Kučera, který kdysi na Studnu napsal desítky recenzí a článků, nedávno vydal svůj druhý hororový e-book, Lesy. Čeští zájemci si ho můžou koupit na českém Martinusu za 119 Kč a slovenští za 4,95 eur na slovenském Martinusu. Na linkovaných stránkách si můžete zadarmo přečíst úvod románu. E-book je výlučně ve slovenském jazyce.

Anotace: "Bezdetný pár sa sťahuje na vidiek do domu s temnou minulosťou. V tesnej blízkosti hlbokých lesov prichádza na stopu...

(Více... | 987 bajtů | komentáře?)


PR: Program Dušičkového speciálu FOD
Poslal evilmindHorror obecně, Úterý 14.10.2014 (1950 čtenářů)

Festival otrlého diváka - dušičkový speciál 2014

Po loňské trudnomyslnosti a pietě otrlých dušiček se letošní podzimní speciál Festivalu otrlého diváka ponese výhradně v rozverném duchu Halloweenu. Ačkoli se najdou škarohlídi jako Michael Myers, kteří se pokouší do oslav předvečera Svátku všech svatých vnést zachmuřenost, my budeme plně ctít karnevalový a dětský rozměr tohoto dne, který se stal synonymem pro dýňové lucerny, koledování v převlecích, návštěvy strašidelných domů a především sledování poťouchlých hororů, zábavných krváků a naivních brakovek v několikahodinových maratonech. Halloween je ale v prvé řadě oslavou komunitní, a tak doufáme, že se k našemu zahánění zlých duchů přidáte také vy a pomůžete nám žižkovské kino Aero na jeden večer proměnit v místo hrůzy a zábavy. Pro každého, kdo přijde v kostýmu, a řekne na baru říkanku „Koledu, nebo něco provedu“, či donese vlastnoručně vytvořenou dýňovou lucernu, máme nad rámec vydatných poklesle filmových hodů přichystanou také sladkou odměnu.

Oficiální stránky festivalu: www.otrlydivak.cz

Program, pátek 31. října:
17:30 - Socialistický zombi mord (2014)
19:30 - Koledu, nebo něco provedu (Trick or Treat, 1986)
21:30 - Střihač (The Editor, 2014)


(Více... | 1 komentář)


PR: Bloody Xmas 2014
Poslal evilmindSTUDNA.net, Čtvrtek 02.10.2014 (1860 čtenářů)

6. ročník festivalu hororu Bloody Xmas proběhne 14. - 17. 11. v Chotěboři v rekonstruovaných sálech hotelu Fantazie (technické info zde). Láká na dvě programové linie - přednáškovou a filmovou plus na velkou hernu videoher a deskových her.

Témata přednáškové linie:
  • 10. výročí uvedení Choking Hazard do kin připomene režisér Marek Dobeš (viz medailonek níže) a kapela Green Monster, která nahrála jednu z písní filmu. Green Monster zahraje na koncertu spolu s dalšími kapelami, koncert je přístupný i samostatně.
  • Slovenský horor budou reprezentovat režisér a herec Jaroslav Mottl (viz medailonek níže) a tvůrci letošního filmu Socialistický Zombi Mord.
  • K hororu na pomezí fikce proběhne několik přednášek, představí se etnolog a folklorista Petr Janeček (viz medailonek níže), ve filmové části programu se účastníci dočkají i řady projekcí.(Více... | 3861 bajtů | komentáře?)


PR: Premiera Pionýrů hororu na Youtube
Poslal evilmindZ domova, Pátek 28.02.2014 (1351 čtenářů)

Český horor vstává z hrobu! 1.3. 2014 proběhne online premiéra nové antologie 10 českých hororových kraťasů od nezávislých tvůrců, jejímž cílem je ukázat, že ačkoli je v naší kinematografii hororů jako šafránu, mladým českým filmařům tento žánr není cizí.

V sobotu si nalaďte: http://www.youtube.com/pionyrihororu

Čekají vás hrdinové tragičtí i komičtí, krváky i filmy pečlivě budující a zahušťující tajemnou atmosféru, originální monstra i překvapivé pointy.(Více... | 2406 bajtů | komentáře?)


PR: Noc hororožroutů 2014 & Cena Nosferatu
Poslal obitusZ domova, Středa 15.01.2014 (2002 čtenářů)

Natočili jste nezávislý horor a chcete ho vidět na Horor filmu? Chcete soutěžit o věcné ceny nebo hlavní Cenu Nosferatu v podobě příspěvku 20 000,- Kč na další tvorbu? Přihlašte svoje dílko do soutěžní přehlídky nezávislých hororů pořádanou Horor filmem. Všechny potřebné informace naleznete na stránkách soutěže. V porotě zasedne mimo jiných i dlouholetý král Studny Evilmind. To jen abyste věděli kam s úplatkama....

(Více... | 644 bajtů | komentáře?)


PR: Kozí ľudia
Poslal humanbeingZ domova, Sobota 04.01.2014 (1493 čtenářů)

Náš kolega Ivan "tron" Kučera, bývalý admin Studny a autor několika desítek zdejších recenzí, o těchto Vánocích vydal horrorově laděnou knížku Kozí ľudia. Dá se pořídit v online obchodě Martinus: pro české zájemce tady a slovenské zde. Je k dostání pouze v elektronické podobě, což ale nemusí znamenat, že si ji nebudete moci přečíst ve stanu, nebo ve vlaku - koupit tablet si v dnešní době může dovolit už naprosto každý. Kozí lidé mají 342 stran a příběh knížky vypráví o spisovateli horrorů, který se vydává pátrat do podjavorinských lesů po svojí rodině, jež tam v minulosti zmizela za záhadných okolností. Nakolik má její zmizení společného s děsivou místní legendou, to zjistíte, až si Ivanovu knížku pořídíte. Po kliknutí na více se můžete podívat na obálku a pod ní si lze přečíst detailnější popis knížky...

(Více... | 2031 bajtů | komentáře?)


PR: Pražský student a Zrcadlení zla
Poslal evilmindHorror obecně, Úterý 17.12.2013 (1590 čtenářů)

Martin Jiroušek: Komponovaný večer s řadou vzácných filmových ukázek ze starých i současných filmů, zejména z trilogie Pražský student (Der Student von Prag 1913-1935 / The Student of Prague (1926 film), legendárního snímku prokletého básníka, novodobého satanisty, člena NSDAP a dobroduha jménem Hanns Heinz Ewers. Pořad je součástí doprovodného programu kontroverzní výstavy Jake & Dinos Chapman - The Blind Leading the Blind.

19.12. čtvrtek 18:30, Galerie Rudolfinum, Praha


(komentáře?)


PR: Česká předvánoční noční můra (animovaný horror)
Poslal evilmindAnimation, Pondělí 16.12.2013 (1711 čtenářů)

Martin Jiroušek: Pimprlata řádně zubatá, loutkoherecké noční můry v podání českých mistrů animovaného filmu. Václav Mergl, Jan Švankmajer, Václav Bedřich, Jan Barta a řada dalších osobností světové velmoci animovaného filmu. Předvánoční speciál Horror Freakshow vás nenechá na pochybách, že právě svět animovaného filmu je tím nejpříhodnějším místem pro nejděsivější okamžiky našeho života. Faust, Jáma, kyvadlo a naděje, Zaniklý svět rukavic, Krysař, Golem, Krabi, Vůně strachu, Poklad pana Arna atd. atd... Studnice je bezedná!

17.12. v 18:00, Výstaviště Černá louka, pavilon C1, Moravská Ostrava


(komentáře?)


PR: Shock Night: All Colours Of Blood: Všechny barvy krve!
Poslal evilmindHorror obecně, Úterý 19.11.2013 (1326 čtenářů)

Nejkontroverznější scény filmové historie! Zakrvácený celuloid versus krevní konzervy: Dario Argento, Jörg Buttgereit, Lucio Fulci, Joe D´Amato, Absurd, Carrie, nejmladší dcera satanova, modrá krev, zelená krev, krev nakažená a zkažená, italská krev s makarony, Krev pro Drákulu, Vědro plné krve, karvinská krev z Kostelníka, krvavé steaky s sebou...

Autorský pořad filmového kritika a publicisty Martina Jirouška věnující se fenoménu hrůzy a poetice děsu v dějinách stříbrného plátna. Krev je základním poznávacím znamením života. No… podle Mefista je to i taková ta divná šťáva…, horor se bez ní většinou neobejde… Výjimky potvrzují pravidlo. Ještě zajímavější je ale opustit svěrací kazajku žánru a přejít do oblasti transgrese. Takže tento večer se dovíte i něco o krajních mezích audiovizuálního umění.

Po brněnském Nosferatu...


(Více... | 1257 bajtů | komentáře?)


  


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!