Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 38 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Článek: Ring série
Poslal humanbeingSérie: Ringu, Pátek 26.05.2006 (4946 čtenářů)

Jelikož tu tron před pár dny napsal o sérii Ju-On, rozhodl jsem se napsat článek o sérii, která novou asijskou horrorovou vlnu odstartovala. Po natočení Ringu začali asijští tvůrci točit filmy, kde vystupují dlouhovlasí duchové, jako na běžícím pásu a děje se to, až na drobné světlé výjimky, až dodnes.

(Více... | 17408 bajtů | 3 komentáře)


Článek: Ju-On séria
Poslal tronAsijské filmy, Úterý 16.05.2006 (3799 čtenářů)

Pozor, skvostne uhrančivá hrôza sa plazí v šerom svite mesiaca. Kto vstúpi, nebude uchránený. Žiarlivosť zabíja alebo ak sa to práve chystáte pozerať a máte doma mačku, vyhoďte ju na noc von.

(Více... | 8781 bajtů | komentáře?)


Článek: Historie Godzilly part 2: Heisei éra
Poslal IsrahaMonsters, Čtvrtek 11.05.2006 (5489 čtenářů)

Godzilla. The King Of The Monsters. Nejslavnější filmové monstrum všech dob. Za svých padesát let života si zahrála ve 28 filmech a bojovala s více než 30 různými druhy neuvěřitelných monster. Pojďme se tedy na její kariéru společně podívat pod drobnohledem. V druhé ze tří částí se budeme zabývat novodobější Godzillích filmů z let 1984-1999, známou také pod označením Heisei.

(Více... | 12255 bajtů | komentáře?)


Článek: Historie Godzilly part 1: Showa éra
Poslal IsrahaMonsters, Čtvrtek 13.04.2006 (7075 čtenářů)

Godzilla. The King Of The Monsters. Nejslavnější filmové monstrum všech dob. Za svých padesát let života si zahrála ve 28 filmech a bojovala s více než 30 různými druhy neuvěřitelných monster. Pojďme se tedy na její kariéru společně podívat pod drobnohledem. V první ze tří částí se budeme zabývat klasickou sérií Godzillích filmů z let 1954-1975, známou také pod označením Showa.(Více... | 17340 bajtů | 27 komentáře)


Článek: Sága Children of the Corn
Poslal tronStephen King, Sobota 25.03.2006 (4025 čtenářů)

Začal to Stephen King, keď mu v roku 1977 vyšla v Penthouse poviedka „Children of the Corn“. (Na Slovensku vyšla v antológii „Nočná smena“, v Čechách napr. v zbierke „Mŕtvi sa niekedy vracajú“.) Mohla sa pochváliť hustou atmosférou podozrivo zaspatého mestečka v Nebraske, do ktorého zavíta rozhádaný manželský pár. Vládne tu ale kult detí z kukurice. Vyvraždili všetkých dospelých a teraz vraždia každého, kto prechádza „ich“ mestečkom – a len čo niektorí spomedzi nich dosiahne určitého veku, obetujú ho medzi riadkami kukurice.

(Více... | 6048 bajtů | komentáře?)


Článek: Legenda: Psycho
Poslal JohnnyDThriller, Úterý 25.10.2005 (5066 čtenářů)

Alfred Hitchcock, Bernard Herrmann, Anthony Perkins, Janet Leigh, Robert Bloch, Joseph Stefano - stačí uviesť tieto mená a každému filmovému fanúšikovi je jasné, o čom je reč. Ide tu pravdaže o film Psycho. Všetko sa to začalo 16. marca 1960 v New Yorku. V ten deň sa konala premiéra nového filmu uznávaného režiséra Alfreda Hitchcocka, Psycho. A vlastne ono sa to začalo ešte skôr...

(Více... | 15309 bajtů | 4 komentáře)


Článek: Ako na Kriterov
Poslal tronHorror Comedy, Sobota 03.09.2005 (2296 čtenářů)

Kriter (z originálu Critter) je malý, do svorky sa združujúci tvor, pripomínajúci loptu, ježka a Gremlina. Ako Gizmo a spol., aj on je povestný svojou nenažranosťou. Kým Gremlini však uprednostňujú prevažne pizzu, prípadne bežné, tepelne upravené ľudské pokrmy, Kriteri uprednostňujú človeka. Žerú stále a nechávajú za sebou len spúšť v podobe vybielených kostí. Najnebezpečnejšia je tzv. „kriter-lavína“, t. j. obrovská guľa, pozostávajúca z desiatok Kriterov, veľká asi ako dvojposchodový dom, valiaca sa nekontrolovateľne krajinou, v mžiku sekundy na kosť ohlodajúca všetko živé, čo prevalcuje. Na túto guličku platí najlepšie granát, ale nikdy nemáte istotu, že sa Kriteri nerozutekajú, takže najspoľahlivejšie je likvidovať ich kus po kuse, aby nemali šancu vôbec sa zhrčiť do kriter-lavíny.

(Více... | 4916 bajtů | komentáře?)


Článek: Tim Burton
Poslal johnnydMainstream, Pátek 22.07.2005 (4961 čtenářů)

V dnešnom Hollywoode by ste dosť ťažko hľadali nejakých fakt originálnych tvorcov, ale pár by ste ich určite našli. Jedným z nich by určite bol aj Tim Burton. Ten je známy predovšetkým pre jeho špecifické filmy. Takmer všetky sa vyznačujú temnou atmosférou, bizarnosťou a tým, že dej filmu kmitá niekde medzi rozprávkou a hororom. Práve pre toto sa Burton stál slávnym a uznávaným režisérom.

(Více... | 13892 bajtů | 1 komentář)


Článek: Chucky v kocke
Poslal tronSlasher, Neděle 29.05.2005 (3398 čtenářů)

Na úvod dovoľte čisto neprofesionálnu osobnú poznámku. Chuckyho som spoznal ako dieťa, ešte keď videorekordéry boli vzácnosť a ak mali vo veľkom meste aspoň jednu video-požičovňu, mohlo to mesto o sebe hovoriť, že ide s dobou. Ako občasný návštevník základnej školy som v piatok poobede chodieval so starším bratom (nemal rád filmy, ale bol dosť starý na to, aby som si v jeho mene mohol požičiavať filmy) do staničnej požičovne v Novom Meste nad Váhom. Požičal som si pár kúskov a potom som ešte v ten deň s rodičmi išiel na chalupu, kde pod horou, na konci dediny, býval chlapík, ktorý mal video. Schmatol ho pod pazuchu, u nás na chalupe sme ho prepojili s čierno-bielym televízorom a čumeli na americké thrillery a horory, na názov mnohých si už nespomínam. Boli tam slávne filmy (Hviezdne vojny, Terminátor) a boli tam aj béčka, ktoré ale, ako niekto, kto na nich vyrastal, ako podradné filmy nevnímam, aj keď viem, akú povesť majú medzi mladšími divákmi. Okrerm Aligátora a Stopára je to rozhodne aj Detská hra z konca 80. rokov.

(Více... | 7670 bajtů | 2 komentáře)


Článek: Freddy v kocke
Poslal tronSlasher, Úterý 24.05.2005 (4376 čtenářů)

Už v čase uverejnenia tohto článku sa v Studni nachádza niekoľko recenzií na filmy série Nočná mora na Elm Street a skôr či neskôr pribudnú zvyšné. Tento článok nemá za úlohu nahrádzať recenzie. Myslím, že jeho názov hovorí za všetko.

(Více... | 14341 bajtů | 2 komentáře)


Článek: Ako na aligátora
Poslal tronNature Amok, Úterý 10.05.2005 (2346 čtenářů)

Aj malé dieťa vie, že v newyorských kanáloch žijú obrie aligátory. Najúčinnejším bojom proti tejto pliage je proste nesnoriť po kanáloch, ale pekne doma zízať do bedne alebo kefovať starú. Ak dodržíte tieto ustanovenia organizácie Studna, nemusíte sa báť (na rozdiel od vraždiacich slimákov, pavúkov či prstov), že by vám z umývadla alebo záchoda vyliezol aligátor…

(Více... | 8312 bajtů | komentáře?)


Článek: PC hra AvP 1
Poslal tronGames to Film, Sobota 07.05.2005 (4160 čtenářů)

„Á vé péčko jedničku" od Fox Interactive a Rebellion doprevádza povesť jedného z najreprezentatívnejších kúskov spomedzi hier, ktoré sa filmovou ságou Predátorov a alienov inšpirovali. Hrať môžete za ktorýkoľvek charakter; ako mariňák alienov strieľate, ako alien vykusujete mozgy mariňákom a ako Predátor kántrite tých aj hentých. V tomto článku sa budem najviac venovať väzku sa budeme venovať smiešne nedokonalému mariňákovi, bude nasledovať ventilačkami sa rútiaci alien a kráľ hi-tech diskoték, Predátor.

(Více... | 18404 bajtů | 14 komentáře)


Článek: Ako na Predátora
Poslal tronScience Fiction, Středa 04.05.2005 (2474 čtenářů)

Panuje mierne zavádzajúci názor, že Predátor (aka Yautja) sa dokáže zneviditeľniť. Slovo neviditeľný má viacero podôb a ako Kevin Bacon, účastniaci sa experimentu MuDr. Verhoevena, aj neviditeľný Predátor je za určitých okolností vidieť. Takáto technológia – operujúca s lámaním svetla - by prospela každej armáde sveta, preto sa v blízkosti Préďov často pohybujú rôzne zájmové krúžky ako CIA, FBI, KGB, W. Y. alebo BOBOR akciová spoločnosť. Technológia pracuje na princípe lomu svetla, takže žiadna čierna mágia. Autor tohoto článku však nie je v tomto smere dostatočne vzdelaný, odporúčam kontakt na nášho tajného agenta Zajačika Azurita.

(Více... | 7321 bajtů | komentáře?)


Článek: Ako na aliena
Poslal tronSérie: Alien, Neděle 01.05.2005 (2812 čtenářů)

Napriek tomu, že alien vo voľnej prírode je nečasto sa vyskytujúce zvieratko, získal si vysoký stupeň obľúbenosti, čo zarazí vzhľadom k tomu, že deviati z desiatich alienológov sa o ňom vyjadrili ako o smrteľne nebezpečnom. Napokon sa ukázalo, že ten desiaty bol alien, ktorý si na chvíľku nasadil kožu človeka. Takže si poďme prebrať spôsoby, ako na aliena.

(Více... | 12330 bajtů | komentáře?)


Článek: Akta X
Poslal foxScience Fiction, Středa 06.04.2005 (7662 čtenářů)

První epizoda byla odvysílána na americké televizní stanici Fox 10. září 1993. V České republice byla první epizoda odvysílána 26. května 1995 na televizi Nova. Seriál se natáčel skoro deset let a během této dlouhé doby si našel desítky milionů fanoušků po celém světě - od USA, přes Německo a Česko, až po Japonsko...

(Více... | 9347 bajtů | 12 komentáře)


  


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!