1

Téma: Dawn of the Dead

Diskuse o recenzi nebo cizich prispevcich patri do diskusnich for (pripadne do vlastni recenze, pokud ovsem nebude jen o polemice s ostatnimi nazory), ale rozhodne ne do komentaru pod recenzi.

Poslal solifuga v 2005-01-19 19:44:12
A co? Běhajíci zoombie? Co je na tom? Kdo řekl, že zoombie se musí jenom klátit? To proto, že jsou mtví? A to jsou Drákula, Freddy jsou mrtví taky, a viděl jsi je někdy, že by se klátili? To asi ne....záleží to jen na člověku, na subjektu, jak s tím naloží.

(poslano v reakci na prispevek, ktery u recenze zustava, ale davam ho i sem, aby mohla diskuse plodne pokracovat)

Poslal osky v 2005-01-18 16:32:23
Neviem.Som tvrdy fanda hororov 70 a 80-tych rokov. A toto s Romerovymi kuskami nema nic spolocne. A zombie, ktory behaju.. Kde sme sa to dostali...?!

2

Re: Dawn of the Dead

Mňe osobne behajúci zombie nevadia. Asi pred mesiacom som videl okolo 50 minut filmu (zombie) Undead. 50 minut preto, lebo ma tam sralo práve to, že boli až neskutočne pomalý.  :x  Scény boli zbytočne natiahnuté a určite nie strašidelné, ale nudné (dokonca sa mi zdalo, že zombíkov ešte navyše spomaľovali v PC alebo natočili spomalene). Zato v novom Dawn of the Dead boli scény pružné a akčno/strašidelné. Na druhú stranu v Braindeade sú zombie pomalý a je to OK. Ide o to ako režisér sníma zombie, keď má dlhé scény s pomalými zombie je to nudné, ale ak to dobre postrihá a dá tam aj scény, keď robia zombie niečo iné ako chodia (napr. jedia puding  big_smile ) je to tiež super.

PS: Teraz mi napadlo, že asi aj Michael Myers je zombie, niekoľko krát ho "zabili", chodí pomalo, nerozpráva ...  :?

Movies don't create psychos; movies make psychos more creative.

3

JohnnyD napsal:

Mňe osobne behajúci zombie nevadia.

Me v zasade taky nevadej, netrvam na tom, ze maji byt zombie pomale. Nekolik mych oblibenych horroru ma rychle zombie (samozrejme Return of the Living Dead, uvozovkove zombie ma 28 Days Later...). Ale dost mi vadi, pokud zombie nedrzi svoji rychlost a zpomaluji pokazde, kdyz se to hrdinum hodi (Dawn of the Dead, Resident Evil - tam se to tyka vsech potvor).

Ide o to ako režisér sníma zombie, keď má dlhé scény s pomalými zombie je to nudné, ale ak to dobre postrihá a dá tam aj scény, keď robia zombie niečo iné ako chodia (napr. jedia puding  :D ) je to tiež super.

Souhlasim.

4

pepak napsal:
JohnnyD napsal:

Mňe osobne behajúci zombie nevadia.

Me v zasade taky nevadej, netrvam na tom, ze maji byt zombie pomale. Nekolik mych oblibenych horroru ma rychle zombie (samozrejme Return of the Living Dead, uvozovkove zombie ma 28 Days Later...). Ale dost mi vadi, pokud zombie nedrzi svoji rychlost a zpomaluji pokazde, kdyz se to hrdinum hodi (Dawn of the Dead, Resident Evil - tam se to tyka vsech potvor).

To som si naštastie v novom Dawn of the Dead nevšimol, ale keby som to zachytil tak by mi to vadilo (keďže nie, tak pre mna je novy DotD na 100%). Ale také veci (nezrovnalosti) ma zvyknu riadne nasrat. Pamätám si aký som bol nasratý z Child´s Play 3. v dvojke Chucky stratí svoju moc a v trojke má ju naspäť a beží za Andym. Scenáristi si to upravujú ako chcú (a nechcú vidieť ostatné strany scenára a predošlé filmy).

5

To že zombie nedrží svoji rychlost je v hodně filmech. Celou dobu se kinklaji a dou pomalejš než důchodcovská mafie a jak se dostanou k člověku tak vylítnou jako svině (asi instinkt). To samý mě sere v upírskejch filmech. Upíři dokážou bejt rychlý jako svině-nepředstavitelně, ale s hlavnim hrdinou bojujou v realtimu. Taky sou nepředstavitelně silný ale ejhle, hlavní hrdina je dokáže dokonce třeba i odhodit  :roll: . Až natočej film, kde upír bude bůh a všichni protiněmu nebudou mít šanci a chcípnou, tak to voslavim.

"Nikdy ... ale nikdy neser Krále"

6

KLAUN_DOMINANT napsal:

To že zombie nedrží svoji rychlost je v hodně filmech. Celou dobu se kinklaji a dou pomalejš než důchodcovská mafie a jak se dostanou k člověku tak vylítnou jako svině (asi instinkt). To samý mě sere v upírskejch filmech. Upíři dokážou bejt rychlý jako svině-nepředstavitelně, ale s hlavnim hrdinou bojujou v realtimu. Taky sou nepředstavitelně silný ale ejhle, hlavní hrdina je dokáže dokonce třeba i odhodit  :roll: . Až natočej film, kde upír bude bůh a všichni protiněmu nebudou mít šanci a chcípnou, tak to voslavim.

Proto já se na upírský filmy, radši ani nekoukám :?
Zlatý slashery plný gore 8)

7

Wuty napsal:

Ony takove slashery plne vsevedoucich teleportujicich se nesmrtelnych vrahu taky nejsou uplne idealni...

8

pepak napsal:
Wuty napsal:

Ony takove slashery plne vsevedoucich teleportujicich se nesmrtelnych vrahu taky nejsou uplne idealni...

Slashery to najmenej dodržiavajú, napr. Halloween H20, tam Michael umiera a leží nehybne pokiaľ nie je Laurie sama, aby mohol zaútočiť, ale práve týmto to dostáva správne grády. No, ale ako sa hovorí, všetkého veľa škodí... napr. Jeepers Creepers 2, keď si uedomím, že Creeper je najrýchlejší, najsilnejší a môže sa regenerovať a predsa ich všetkých nezožerie hneď .

9

pepak napsal:
Wuty napsal:

Jenže to je právě na slasherech to krásný. :oops:  smile

"Nikdy ... ale nikdy neser Krále"

10

KLAUN_DOMINANT napsal:
pepak napsal:
Wuty napsal:

Jenže to je právě na slasherech to krásný. :oops:  smile

Presne tak, to na slasherech miluju. I kdybys byl Carl Lewis v nejlepsich letech, tak proste neuteces...:-)

Burn it to the ground.

11

pepak napsal:

Me v zasade taky nevadej, netrvam na tom, ze maji byt zombie pomale. Nekolik mych oblibenych horroru ma rychle zombie (samozrejme Return of the Living Dead, uvozovkove zombie ma 28 Days Later...). Ale dost mi vadi, pokud zombie nedrzi svoji rychlost a zpomaluji pokazde, kdyz se to hrdinum hodi (Dawn of the Dead, Resident Evil - tam se to tyka vsech potvor)..

To Pepak: Pozeral som 2krat pozorne DotD a vsimol som si to len pri jednej kratkej scene. Vobec som si nevsimol nejake brutalne spomalovanie. Ak vies o nejakych dalsich scenach tak to tu napis, lebo inak nechapem koren vytiek v tvojej recenzii. sad

12

JohnnyD napsal:

To Pepak: Pozeral som 2krat pozorne DotD a vsimol som si to len pri jednej kratkej scene. Vobec som si nevsimol nejake brutalne spomalovanie. Ak vies o nejakych dalsich scenach tak to tu napis, lebo inak nechapem koren vytiek v tvojej recenzii. :(

Uz je to nejakou dobu, co jsem to videl, ale nebyly nahodou zombies dost pomaly treba na uplnym zacatku? Taky pri utoku na obchod se zbranemi docela manily rychlost, jestli si dobre vzpominam. A tak.

13

pepak napsal:
JohnnyD napsal:

To Pepak: Pozeral som 2krat pozorne DotD a vsimol som si to len pri jednej kratkej scene. Vobec som si nevsimol nejake brutalne spomalovanie. Ak vies o nejakych dalsich scenach tak to tu napis, lebo inak nechapem koren vytiek v tvojej recenzii. sad

Uz je to nejakou dobu, co jsem to videl, ale nebyly nahodou zombies dost pomaly treba na uplnym zacatku? Taky pri utoku na obchod se zbranemi docela manily rychlost, jestli si dobre vzpominam. A tak.

Ja som to zbadal iba pri scene ked utekali a kricali nieco ako "Steve" a tam na chvilu spomalili. Inak v celom filme boli OK, velmi pozorne som pozeral. BTW To ze okolo Supermarketu nebehali sa neda brat ako vyhradu, kedze asi behat nebudu ak okolo nich neide jedlo. big_smile