201

Re: Smazane prispevky

Recenze: Zombie přichází
Autor: Ataxia
Důvod: Příliš krátké

Obsah smazán, protože autor recenzi doplnil podle požadavků a bude publikována.

202

Re: Smazane prispevky

Recenze: Starship Troopers
Autor: Blader
Důvod: Prý žánrově do Studny nepatří

Film z roku 1997 som po prvýkrát zaregistroval okolo roku 2001.Film ma vo veľkej miere zaujal pre svoje osobité poňatie násilia a príbehu,ktorý sa rozvíja od školských lavíc,cez výcvik až po samotný boj.
Poďme ale pekne po poriadku.Už v prvých scénach nám režisér Verhoeven ponúkne porciu brutality v podobe mŕtveho reportéra.Ak vás to zo začiatku vydesí,radšej to vypnete.Peklo príde až potom.Reálne peklo.
Brutálny úvod sa prehupne k životu Johnyho Rica,ktorý si vychutnáva život so svojou priateľkou Carmen a s kamrátom,na ktorého meno si už nepamätám.Zdalo by sa,že Rico má všetko,čo si môže priať.Priateľku,kamrátov,úspech v škole a dokonca aj v športe.Túži však po niečom inom.Chce sa stať občanom.A tým môže byť len keď sa pridá do boja proti chrobákom,ktorý sú hrozbou pre ľudí,pre celú Zem.
Nasleduje klasická schéma pri takýchto filmoch.Film dosť pripomína vojnové filmy,ono,samoosebe je to vlastne vojnový film,na rozdiel od toho,že sa nebojuje proti vojakom,ale proti chrobákom.Môže to znieť hlúpo,ale ako sa ukáže,chrobáky nie sú takým ľahkým orieškom,ako sa mohlo zdať.
Prvé problémy nášho hrdinu sa začínajú doma,keď jeho matka nesúhlasí s jeho nápadom stať sa občanom.Chce mať z neho zbohatlíka,ako sú oni sami.Jemu sa to však nepáči a aj napriek matkinej a otcovej nevôli sa stane občanom.
Film svojím obsahom zo začiatku pripomína Beverly Hills z budúcnosti,ale rozhodne sa pri ňom nebudete nudiť.Aj keby to malo pomaly hroziť,nič také sa nestane.Pri takýchto prípadoch vás ľahko prebudia vtipné televízne reklamy,ktoré nabádajú na pridanie sa do vojny alebo mapujú súčasnú situáciu vo svete.Dej dosť rapídne pritvrdí,keď jeden človek z komparzu povie:,,Jediný dobrý chrobák je mŕtvy chrobák."
Ak by sa vám aj tak nepáčila prvá polovica filmu,je tu veľmi ľahké riešenie.Pretočiť si to celé na časť,keď začína tréning.To sa začnú diať veci.Rico zapríčiní smrť vojaka a chce odísť domov.Dohodne sa ešte dokonca aj s matkou tesne predtým,ako zhanse svetlo v jeho rodnom Buenos Aires.To už je vážne zlé...
Režisér Verhoeven nabudí dosť nezvyklú atosféru,ktorá sa prejavuje od začiatku až po koniec.Postavy sú napísané s vtipom a s nadhľadom,takmer každý chŕli vtipné hlášky.Toto sa však netýka samotného Rica a ani jeho veľiteľstva.
Film má obriu stopáž 125 minút,čo mu však na rozdiel od oveľa kratšej dvojky nepridáva na nude,naopak.Postavy dokonale spoznáte a stavím sa,že každý si tam nájde tú svoju.
Aj keď námet znie dosť béčkovo,film samotný sa nestratil v béčkových vodách.Hrdinovia sú prekvapivo sympatický,nehovoria žiadne trápne vety a poznáte na nich,čo práve prežívajú,čo si myslím,nie je v pravidlách béčkových filmov.
Ďalším prvkom tohto výborného flimu sú efekty.Či už sú počítačove,alebo krvavé,sú dosť realistické.Napríklad scény po tom,ako sa Rico a spol. ,,vylodia" na planéte chrobákov je jedno veľké efektné divadlo,ktoré nestráca na atraktivite po celý film.
Herecké výkony sú veľmi uspokojivé.Ďalej sa to neoplatí rozoberať.
Na záver by som mohol iba povedať,že Hviezdna pechota je film,ktorý môžem odporúčať každému,aj napriek tomu,že sa asi pri ňom veľmi báť nebudete.Ale vy na to rýcjlo zabudnete.Hlavne,že je to zábava

203

Re: Smazane prispevky

Recenze: Devil's rejects
Autor: jirca
Duvod: kratke, velikosti odpovida spise komentari

Tak a máme tu druhý díl Zombieho hororu Dům 1000  mrtvol (D1M) z roku 2003.Musím uznat,že nejsem fanouškem prvního dílu ale tento snímek mě opravdu zaujal.Toto už není horor ale napětím a akcí nabytý exploitation kombinovany s roadmovie.Oproti prvnímu dílu je zde vidět,že Zombie pokročil ve svých režijních schopnostech a podání děje-navíc zde již nehraje hudba Roba Zombieho což je celkem dobře protože mi k D1M moc nesedlo.Zde hraje výborný soundtrack pečlivě vybraný samotným Zombiem a zvolená píseň se ke každé vybrané scéně hodí.Zvláště u scény chycení Fyreflyeových.film je plný scén které mohou některé lidi pohoršit a znechutit.Devil's rejects není film pro každého-musíte mít už něco nakoukáno a hlavně silný žaludek.Navíc Zombie skvěle vylíčil atmosféru 70 let a svým syrovým podáním děje může někoho překvapit.navíc konec je naprosto dokonalý.Dokonce mi bylo líto hlavních pprotagonistů a to sem je celý film nesnášel.Je to i díky plejádě kvalitních herců jako jsou Bill Moseley,Sid Haig,William Forsythe atd...Tenhle film se nedá než doporučit-opravdu nebudete zklamáni.

204

Re: Smazane prispevky

Recenze: Halloween
Autor: jirca
Duvod: velikosti odpovida delsimu komentari


Tak a je tu další film mého oblíbeného režiséra Roba Zombieho a to re-make kultovního Carpenterova hororu Halloween z roku 1985.Ovšem Zombieho verze se v několika věcech od originálu liší ale o tom až později.

Film pojednává o 11 letém Michaelu Mayersovi jenž povrždí většinu své rodinu ve svátek všech zemřelých halloweenu a  o patnáct let později prchá z psychiatrické léčebny aby našel svou sestru.Musím říct že originál se mi vryl do paměti především hutnou atmosférou a postupným budováním napětí což se režiséru nového Halloweebu Robu Zombiemu daří jen do půlky filmu.Film totiž můžeme rozdělit na 2 poloviny.V první se Zombie soustředí na psychologický profil malého Michaelaa je opravdu úchvatné sledovat jak se  z malého chlapce stane bestiální monstrum.První sledujeme jak Michael mučí malá zvířátka a když toto praskne i ve škole neváhá Michael zabít svého spolužáka který ho šikanovla a pote i většinu své rodiny.

Druhá polovina filmu už je jen klasická vyvražďovačka kde sledujeme mladé krasné dívky-většinou od pasu na horu nahé ale s kvalitními plícemi jak se marně snaží uninout dospělému Michaelovi.I když nemám nic proti těmhle žánrům ale po takhle skvělém začátku to Zmbie celkem pokazil.je to jak dva odlišné filmy spojené v jeden.

Zombie opět získal do svého filmu skvělé herce jako je malcolm McDowel,Udo Kier nebo vyníkající William Forsytheo který ztvárnil Michaelova opileckého a vulgárního otce.Inu celý film je opět celý protkaný vulgární mluvou.navíc nově vydaná americká dvd verze je prodloužena cca o 11 minut.Též se mi zde líbila Sheri Moon Zombie v roli Michaelovi matky.

Sečteno a podtrženo nový Halloween asi nesedne každému diváku hororových filmů a zvlášť fandouvé původního Halloweenu budou asi zklamání přesto vám film mohu doporučit

205

Re: Smazane prispevky

Novinka: Eroticon
Autor: Lament
Duvod: tahle akce mi neprijde relevantni s tim, co tu probirame.

"Eroticon je akce zaměřená na Erotiku ve Sci-fi a Fantasy."

206

Re: Smazane prispevky

Recenze: Canibal ferox
Autor: adolf
Duvod: autor nejevil po pozadani o prepsani recenze zadne znamky spoluprace

Můj první kanibalistický film ktrerý jsem viděl je tězké ohodnotit hlavně proto, že mě uvedl do těchto pokleslých vod italského subžánru který tak letěl v osmdesátých letech minulého století.Umberto Lenzi tento žánr uvedl filmem Man from deap river a zakončil Canibalem Ferox.Filmem který je prý zakázan v třiceti zemích světa.Osobně nevím proč a myslím,že v tomto žánru nejde o nic až tak drsného,avšak kastrace,pitvání želvi,zabití nosála anakondou nejsou radovánky pro slabší povahy. Nebojte se vše je jen fikce,teda co se lidských protagonistů tíče,ti zvířecí to schytaly doopravdy.Pro českého a slovenského diváka je také zajímavé že ve filmu hraje Zora Ulla Keslerová, bývalá manželka skladatele Petra Hapky.

Režisér Umberto lenzi chtěl reagovat na velmi kvalitní,v rámci žánru asi nejlepší kanibalistické podívané.Chtěl natočit něco mnohem,mnohem drsnějšího,ale povedlo se mu to.

Dle mého názoru zas až tak ne.Dialogy srší stupiditou jak jen můžou,např. na lodí  dává domorodka jedné z odvéžných cestovatelek nosála s tím že když přijde anakonda tak si vybere nosála ne její osobu,samozřejmě přijde anakonda a nosál padne za obět Italskému filmu.Osobně bych radši viděl zabití člověka s anakondou než souboj zvířete s zvířetem.No co se tíče masakru zvířát viděl jsem horší co například soulož kanibala s nebohým čuníkem který natočil Sergio Martino v Moutain of the Canibal god. Mymo jiné u nás uváděné v necenzurované verzi,u nás uváděné jako Kanibalové 2,od Vapetu.

No ale spět k jádru filmu.

Do Amazonské džungle přijíždí tří člená expedice čítající Pat a Glorii a jejího brášku Rudyho,který vypadá jako Indiana Jones Itálie.Glorie chce napsat ročníkovou práci o to že kanibalismus je mýtus a vše si ověřit na vlastní kůži přímo na místě.Cestou k vesnici Manioca narazí na další dva dobrodruhy,hledače smaragdů z ameriky,z New Yorku,kde film neoriginálně začíná.Jeden z hledačů jim poví historku o tom že j napadli kanibalové,po malé chvíli si de užívat s pat a druhý z dobrodruhů umíra.

Před smrtí jim však poví celou pravdu o tom,
že Mike je pěkný grázl,a že zde nadělal pěknou paseku.

No za krátko se vrací mladí  kanibalové a následuje to co už známe a ani zde se Umberto Lenzi moc nevytáhl no ačkoliv žánr započal i ho ukončil a stal se najčatěji přispívajícím režisérem tohoto žánru ten nej v těchto filmech byl Rugero Deodato režisér filmu Jungle holocaust a Canibal holocaust a musím uznat že tyto filmy jsou moc povedené a patří k tomu nejlepšímu co se dalo z daného žánru vytěžit.

Mezi Canibal ferox a Canibal Holocaustem je řada podobenství,např.
-herci hraje zde například profesor Monroe
-děj expedice hledá kanibaly a najdou smrt
-hudba u  Kanibalů geniální tady nic moc

Abycn na tento snímek nečpěl síru musím pochválit že oproti předchozího Lenziho filmu Eaten alive,který se proslavil halně tím že do něj byli zabudováni kanibalské scény z jiníck filmů,se opravdu překonal doporučuji pustit Eaten alive a po něm Canibal ferox rozdíl je opravdu znát....

Příroda je tu fajn a Zora vypadá vcelku pěkně jak tedy ohodnotit tento film.
Je to průměrný film ,který vás rozhodně neunudí ale zase ničím nepřekvapí.
Rozhodně bych chtěl závěrem pochválit levné knihy a hlavně Vapet, že tyto filmy vůbec vydávají za přijatelnou cenu.
DĚKUJI I ZA DALŠÍ FANDY TĚCHTO FILMŮ.

207

Re: Smazane prispevky

Recenze: Halloween
Autor: Jiří Kleiber
Duvod: kratke, druhy duvod je ten, ze nikdo jiny ji nemel zajem publikovat.

Tak a máme tu další z mnoha nových remaku,které se na nás poslední dobou valí jeden za druhým.Dnes recenzovaný snímek Halloween od režiséra Roba Zombieho se všsk řadí k tomu lepšímu. ji

Film je vlastně o tom jak se z malého roztomilého chlapce,vyrustávájícího v nefunkční rodině stává pomalu zabiják bez citů a svědomí.Původní Halloween pod taktovkou Johna Carpentera se stal kultovní klasikou ne díky masovému vraždění ale díky působivé a dusivé atmosféře a nová verze se toho drží.především první půlka,která je věnována dětství malého a které Carpenter v původním snímku jen doslova proletěl.

Tato první půlka je doopravdy impozantní a popisuje chorbnou mysl malého Michaela až po dobu kdy jako desetiletý zabije svého nevlastního otce,sestru a jejího přítele a je převezn do psychiatrické léčebny kde se jeho případu ujímá doktor Samuel Lumis v podobě Malcolma McDowella,který je v této roli opravdu výborný.Navíc Rob Zombie si na tomto filmu opravdu vyhrál a také k němu sám napsal scénář.Působivé scény plné dusné atmosféry a přesvědčivých hereckých výkonů je hlavní triumf tohoto snímku.Už sem naznačil,že je snímek jiný než originál a to právě první půlkou,která podle mě originál i překonává.

V druhé polovině snímků,ale bohužel nastává výrazná změna kdy z Michaela po patnácti letech vyrůstá dvou metrový kolos a stroj na zabijení a ze snímku se jeho působivá atmosféra vytrácí.je to už jen o sexu a litrech krve,které Zombie vážně nechává téct proudem a děj ztrácí spád.Navíc protáhnutý konec kdy už si myslíte,že Michael je vážně nesmrtelný.

Už sem se zde zmínil o malcolmu McDowellovi a však film má i více dobrých herců jmenovat můžu např. Williama Forsythe,Sheri Moon Zombie,Udo Kier a další kteří své role zvládly skvěle.I když mě zamrzelo že zde jmenovaný Udo Kier nedostal více prostoru a jeho role je opravdu malá,ale i tak ho nejde ve filmu přehlédnout a William Forsythe nemá v roli Michealova nevlsatního opileckého otce konkurenci.

Je zde také Zombieho scénář,kdy se v každé druhé větě nachazí slovo fuck.Je zde také nechutná scéna znásilnění,kterou si kamera doslova vychutnává až do konce.Tento film je těžké hodnotit kvůli první půlce,která je výtečná,ale je tu polovina druhá-mírně odfláknutá.Dávám 7 z 10 a to je n díky té první půlce a skvělým hercům.Film vám vřele doporučuji-obzvláště fandům původního Halloweenu,protože remake dopadlanad mé očekávání.Pěknou zábavu o sledování filmu.

208

Re: Smazane prispevky

Recenze: Catacombs
Autor: Soldier
Duvod: devadesat pet procent textu dej a zbylych pet procent zhodnoceni. ten pomer by chtelo obratit.

Catacombs (2007)

Dlouho očekávaný americký horror je zde …

Režie : Tomm Coker, David Elliot
Délka : 89 minut
Země : USA
Český název : Katakomby

Hrají :  Shannyn Sossamon … (Victoria)
              Pink … (Carolyn)
              Emil Hostina … ( Henry)
              Sandi Dragoi … (Liaves)
              Cabral Ibacka … (Hugo)
               Cain Manoli … (Leon)

Jeden z nejočekávanějších amerických horrorů se konečně dostal i k nám. V kinech běžel nedávno a někteří ho byli schopni shlédnout. Moc krve ve filmu není, ale i tak o napětí nepřijdete …

Děj

Vše začíná ve Francii, přesněji v Paříži, kde se Carolyn pokusí zkontaktovat její sestru Victorii, za účelem velké párty v podzemních Katakombách.

Obě dvě se sejdou v Paříži a vydají se do temných podzemních Katakomb … Všechno jde skvěle do té doby, když se Victoria ztratí v Katakombách.

Carolyn ji za chvíli najde a obě dvě se snaží najít cestu pryč. Jen co jim zhasne baterka, je Carolyn záhadně zabita. Mezitím je už Victoria daleko a utíká z Katakomb. Vběhne ale přímo do slepé uličky, kde tajemný vrah bydlí. Tak tak se i pokusí utéct  po pár pokusech se konečně dostane do tunelu, který vede zpátky na párty.

Jakmile se tam dostane, vběhne do Katakomb policie a ostatní utečou pryč. Nešťastnou náhodou se Victoria praští do hlavy a zůstane v bezvědomí.

S myšlenkou, že se odtud někdy dostane, se pokouší najít cestu ven. Po pár pokusech konečně nalezne živého člověka. Francouze, který má mapu Katakomb. Victoria mu sice neozumí, ale jde za ním, do té doby, než spadne někam do díry a zlomí si nohu. Victoria se mu snaží pomoct, ale marně. Proto se rozhodne jít sama. Po dalších pokusech se musí vrátit zpátky.

Vrátí se na místo, kde Francouz spadl. Ten tam už ale není. Vyleze tajně z koutu a začne Victoru. Ta ho po poněkud dlouhém boji konečně zabije a pokračuje dál sama. Až uplně na konci sil se Victori rozhodne počkat si na onoho brutálního vraha …

Verdikt

Tomm Coker a David Elliot – to jsou režiséři, kteří nikdy nenatočily žádný podobný horror. I přes velké chyby ve filmu se mi tento film velmi líbil. Herecké výkony byly poněkud trapné, až na Shannyn Sossamon která hlavní roli filmu zahrála přímo skvěle.

209

Re: Smazane prispevky

Novinka: Dexter 3
Autor: sangrail
Duvod: opravdu stručné, i když to asi splní účel i tak. možná nevadilo přidat nějaké info navíc - odkaz, datum premiéry, ap. mažu především proto, že o 3. sezóně Dextera jsme už informovali tady: http://www.studna.net/news/3191

Jen stručná poznámka: jestli to ještě nevíte, už existuje třetí série Dextera! Váš Sangrail

210

Re: Smazane prispevky

Autor: gotek
Novinka: nove vydana knizka od H.P. Lovecrafta
Duvod: novinka velmi velmi stroha a navic o knizkach tu nepiseme.

211

Re: Smazane prispevky

Chcel by som poprosiť, či by niekto nevymazal môj koment na film Cloverfield, v ktorom som použil väčšie množstvo spoilerov a zle som napísal označenie SPOILER. Mohlo by to niekomu pokaziť prípadný zážitok z filmu, a to by ma mrzelo. Vopred ďakujem, druhý raz si na to dám pozor.

212

Re: Smazane prispevky

BLADER napsal:

Chcel by som poprosiť, či by niekto nevymazal môj koment na film Cloverfield, v ktorom som použil väčšie množstvo spoilerov a zle som napísal označenie SPOILER. Mohlo by to niekomu pokaziť prípadný zážitok z filmu, a to by ma mrzelo. Vopred ďakujem, druhý raz si na to dám pozor.

Smazano, nicmene ty spoilery mi prisly celkem ok.

213

Re: Smazane prispevky

hmm, jsem prave opravil zavorky. blader to chtel smazat asi jen proto, ze tam ty spoilery byly videt.

214

Re: Smazane prispevky

humanbeing napsal:

hmm, jsem prave opravil zavorky. blader to chtel smazat asi jen proto, ze tam ty spoilery byly videt.

LOL, sorry, clovek je jednou za mesic akcni a....:)

215

Re: Smazane prispevky

Tak, znovu mám čisté svedomie smile a môžem kľudne napísať niečo iné.

216

Re: Smazane prispevky

Nikomu z kolegu se do toho asi nechce, tak to smaznu ja....

Novinka od Rancidpunxxx:

Miluju tě k sežrání
Tak tohle teda ne! Název i přebal přímo lákají, ale tím to celé končí. Na placce se ukrývá meganudná zhovadilost. Scény "sežrání" by zvládl natočit i retardovaný fanoušek Teletubies a celému filmu jaksi chybí i cokoliv připomínající děj. Vřele nedoporučuju!!!

217

Re: Smazane prispevky

Mutant Chronicles
Recenze: Von Kendy
Hodnocení: 4/10
Důvod: Nesrozumitelné, moc děje, málo recenze. Autorův mail nefunguje, takže se to nedá vyřešit privátně.

Tento film je zajímavým mixem hororu,sci-fi a válečného žánru.
Všechny tři instance jsou od začátku do konce vyrovnaně využívány a tím pádem si toto dílko zachovává ten správný charakter postapokaliptického světa,který zde není vlastně ani ukázan.
Hned na začátku se dozvíme,že existuje řád kněží Nach'Dana jenž v roce 2707 vystupuje jako
ochránce místa,kde je ukryt Stroj.
Vzhledem k tomu,že zeměkoule je rozdělena na několik vládnoucích frakcí ( Německo se jmenuje Bauhaus :-) probíhá otevřená válka o zbylé suroviny.Válečná řvava je hodně podobná té z 1.světové války - západní fronta,kde probíhal vesměs zákopový boj.Kupodivu se zde nedočkáme bojů s laserovými děly ani pulsními puškami,ale víceméně upravenými zbraněmi přibližně z 50tých let minulého století.
Jedno těžkotonážní dělo vystřelí po Německých-Bauhaus tancích a shodou okolností trefí právě místo,kde kdysi před 10000 lety výše zmiňovaný řád zapečetil pod zem onen Stroj.
Zničeho nic se všechny mrtvoly vrací do zákopů a docela nevybíravým způsobem začnou masakrovat zbylé žijící vojáky a je jim docela jedno,jestli jsou to protivnici a nebo bývalí spolubojovníci.
Tato stať filmu je dle mého velice kvalitně natočena a režisér by měl další film udělat pouze v tomto duchu.
Vraťme se,ale zpět k pár přeživším,tuším bývalým Anglickým vojákům,kteří utíkají skrz válečné pole k neidentifikovatelnému ( nejde o talíř ) létajícímu prostředku.Samozřejmě se najde jeden,který je totální hrdina a zůstane za těžkou palebnou zbraní a chrání ostatní při odletu.Ti ho tam,ale samozřejmě charakterně nechají a zmizí.
Takto se dozvíme,jak se nemrtví,kteří mají místo jedné ruky něco mezi klepetem a nohou kudlanky nábožné dostali na světlo boží.
Zbytek filmu nemá cenu popisovat,to musí člověk vidět sám a udělat si vlastní úsudek.
Jde o průměrný film s prvky slasheru a exploitationu,prostě takový remix z Resident evila,Cesty do středu země a Na západní frontě klid.
Smysl filmu zůstává zachován po celou dobu,ale některé scény jsou opravdu zbytečným výkřikem do tmy a některé by potřebovaly více rozebrat a dotáhnout do konce.
Film si podle mě nezaslouží větší ohodnocení než 4/10,protože tam kde to mohlo skončit v hvězdném filmařském nebi,skončilo to na totálně průměrné dějové lince s průměrnými hereckými výkony.Nezachránilo to ani kvalitní herecké obsazení.
Zahráli si zde třeba John Malkovich,Devon Aoki a nebo Ron Perlman.
Nejhorší část filmu je asi ta finální,kde je tolik filmařských a logických chyb,že i 11ti leté dítě poznalo že něco není v pořádku.
Samozřejmě dojemný finish bez jakéhokoliv vysvětlení okolností.Možná že režisér zamýšlí udělat druhý díl,ale podle posledního záběru je všem jasné o co by šlo a jak by to dopadlo a dle kvality dílu prvního doufám že se tak nestane.

218

Re: Smazane prispevky

Hatchet
Recenze: Adela Solarova
Hodnoceni: 7/10
Duvod: Tato recenze už je na Filmpubu, navíc tenhle film už tu máme

Old school horor. Tak táto nevinna poznámka na imdb má na svedomí, že som neodolala a toto vcelku dobre hodnotené B-cko som si pozrela.

Začiatok sľuboval veľa, moje srdiečko pišťalo pri pohľade na Roberta Englunda a dúfalo, že prežije prvú scénu. Nasleduje úvodná skladba The New Shit od Mansona a pouličný (hádam) karneval plný polonahých slečien, čo pokrýva pomerne široké spektrum najmä mladých divákov. Náš hlavný hrdina Ben má však zlomené srdce a radšej než divoký žúr s prítulnými kráskami uprednostní nočnú plavbu loďou hrôzy. No, loďou ... Spoločnosť mu pri tom robí ukecaný a sexuchtivý kamarát Marcus, tajomná Marybeth, starší a premúdrelý manželský pár, "producent" Shapiro, jeho dve heeerečky Misty a Jenna a podivnú skupinku uzatvára sprievodca Shawn. Práve on ich netušene, avšak neomylne vedie k príbytku Victora Crowleyho, miestnej vražiacej legendy. Je to duch, alebo človek? Dá sa pred ním ujsť? Ja to viem, ale nepoviem smile

Povedzme si otvorene, dejová línia nie je nič moc, sto krát využitý prípad vraždiaceho monštra, ktorý nebol ničim okorenený. Postavy sú pomerne hlúpe, rady sa delia a utekajú bezhlavo (doslova) priamo do náručia krvilačného zabijaka. Chvíľami vedú dosť nahlúple dialógy, čo však pri tomto druhu filmu nie je nič nové. Čo pre mňa predstavuje hlavný problém je, že sú nesympatické, takže mi ich vlastne ani nebolo ľúto. Jediný zaujímavý a pomerne prirodzene sa chovajúci bol černoško Marcus, takže som fandila jemu.

Vraždy boli miestami nechutné, mierne krvavé, ničím výnimočné, ale zato pozerateľné. Horšie to bolo s prostredím, ktoré bolo viac ako slabé. Riedky lesopark okolo bažín a Victorovo smiešne obydlie rozhodne atmosféru nezhusťovali, nemala som pocit, že obete sú v bezvýchodiskovej situácii. Jedine to zachraňovala riečka s krokodýlmi. Ale úplne najhorší bol aj tak Victor, ktorý napriek obrovskej sile, ktorú neustále demonštroval, pôsobil veľmi neohrabane a smiešne.

Čo teda bolo na Hatchet dobré? Cameo Tonyho Todda a Roberta Englunda, ktorých hororu znalým predstavovať netreba a pre ostatných je potrebné vedieť len to, že prvý menovaný je Candyman a druhý zase Freddy Krueger. Páčil sa mi humor, ktorý tento nízkorozpočťák oživil a odľahčil. Malé plus je za takmer chirurgické odstraňovanie končatín, trošku väčšie za spomínaný úvod a aj za koniec. Celkový dojem je u mňa tak 7/10. Režisér Adam Green je však ešte mladý a verím, že sa z chýb poučí, čo naznačuje film Spiral, na ktorom sa režisérsky podieľal aj Joel Moore, alias Ben z nášho príbehu:) Takže držím palce.
A pre poriadok, tuto recenziu som zverejnila aj na filmklub.sk

219

Re: Smazane prispevky

Idle Hands
Recenze: Filip Štoček
Hodnocení: 9/10
Důvod: Krátké, autor nereaguje na maily.

   V 90-tých letech se poměrně dobře dařilo teenagerským hororům, vzpomeňme si na Vřískot, Tajemství loňského léta, Valentine, Nezvratný osud a bylo očekávatelné, že vznikne i nějaká ta parodie na tento žánr (což je trochu diskutabilní, neboť ty to horory samy o sobě byly parodiemi). Nebudu zmiňovat Scary Movie snad nejprovařenější komedií vůbec, zmíňím se o jedné méně vyrázné... IDLE HANDS.
   
     Lenoch a povaleč Anton zažívá ráno jako každé jiné, projede televizní kanály, zalije lupínky mlékem a dojde navštívit své kamarády Micka a Pnuba. Začíná halloween a ve městě řádí sériový vrah. Oním vrahem je Antonova pravá ruka, která se rozhodla žít vlastním životem...
   
    ... Což je velice dobře, neboť jedině tak se může rozjet tato brutální úchylárna. Hodně kvalitní a absurdní vtipný nářez, který pobaví každého hororového labužníka. Tedy dokud se nepřiplete do filmu praštěná vymítačka ďábla v podání Vivici A. Fox. (Kill Bill 1/2), která trochu kazí absurdní celek filmu. Jako protiklad k této čokoládové krásce skvěle funguje mladičká Jessica Alba (Fantastická 4, Oko, Sin City), která se povětšinu filmu prohání po plátně v kalhotkách a tričku, no řekněte není to správný horor? Režisér Leprechauna se vážně snažil seč to de nezabřehnout k béčkové hovadině a celkem se mu to podařilo. Film nenudí a znalce pobaví svými odkazy na jiné filmy. Jiné uchlácholí svou atmosférou. Ty ostatní, co chtějí zažít intelektuální osvícení, či hledají dokonalý filmový zážitek, zklame.

       Nářez co pobaví a nezklame.

220

Re: Smazane prispevky

koukam co tu neni pepak nikdo nic nesmazal asi... tak budu po 3 letech prvni, prave jsem smazal tento prispevek, zaslany jako recenze na Kansen:

prosim vas jak se stadykma stahuji filmi porad to skousim anic .Muzete mi poradit jak .

:-)

221

Re: Smazane prispevky

omylem zaslaná recenze od Cyp jak Hřyb na Apollo 18:

Kurva a kde sa ten film pušťááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá.?????????,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

222

Re: Smazane prispevky

autor: Tomáš Patloka
film: Ghost Ship

ten fil byl nádherný já dokonce stavím repliku kapitánovi kajuty