1

Téma: Masters of Horror

Tak prvni dil od Dona Coscarelliho se myslim celkem povedl. Byl to takovy mix Jeepers Creepers, Texasskeho masakru a kdoviceho jeste...

Klady: jednoznacne Angus Scrimm, zajimava rezie, nadherne hruzna fantasy scenerie pod mesicem.
Zapory: urcite kratka minutaz. Do 45 minut se proste nema sanci vlezt neco, co se da povazovat za plnohodnotny film. Zaver, ktery byl tak trochu inspirovany Diablem, na me dela dojem, ze tam zrovna moc nepasuje a pusobi celkem unahlene.

2

Re: Masters of Horror

humanbeing napsal:

Tak prvni dil od Dona Coscarelliho se myslim celkem povedl. Byl to takovy mix Jeepers Creepers, Texasskeho masakru a kdoviceho jeste...

Prosimtě a koukal si na to s titliky nebo bez ? Moje angličtina je natolik slabá , že nejsem schopen rozumět jednotlivým větám a to mě rozčiluje...

3

bez titulku. myslim, ze se na to v nejhorsim pripade da divat i bez nich. v dialozich beztak neni nic dulezityho, bez ceho by se dej neobesel.

4

humanbeing napsal:

bez titulku. myslim, ze se na to v nejhorsim pripade da divat i bez nich. v dialozich beztak neni nic dulezityho, bez ceho by se dej neobesel.

Asi mi taky nezbyde nic jiného než se na to mrknout bez titlí , při nejhorším si počkám na titulky.

5

Titulky jsem taky nenašel, ale celkem sem to pochytil i bez nich. Hodnotil bych 8/10.. na 40 minut téměř bezchybný, teda možná až na tu zmatenou kameru, ale to je bohužel zdá se mi současnej trend. Druhou epizodu už mám, ale eště jsem neviděl.

[img:2fff9be868]http://soadfans.wz.cz/Clipboard04.jpg[/img:2fff9be868]

[b:2fff9be868]...LET'S SLASH YOUR FUCKING FACE![/b:2fff9be868]

6

xnovys_21 napsal:

Titulky jsem taky nenašel, ale celkem sem to pochytil i bez nich. Hodnotil bych 8/10.. na 40 minut téměř bezchybný, teda možná až na tu zmatenou kameru, ale to je bohužel zdá se mi současnej trend. Druhou epizodu už mám, ale eště jsem neviděl.

z torrentu ?

7

Dream in the Witch-House od Gordona se mi libil o neco vic nez Coscarelliho dil. Je tam paradni propojeni techniky a mytologie, ma to docela strasidelnou atmosferu a na konci se ukaze v male roli cechokanadan David Nykl.

8

Orchid napsal:
xnovys_21 napsal:

z torrentu ?

už jsem ho našel :

http://www.mybittorrent.com/bittorrent/ … 72714.html

9

Tak jsem právě skouknul první díl Incident ze série MoH a musím říct , že jsem čekal o dost víc . Poměrně slaboduchá zápletka se zničehonic se objeveným masovým vrahem náhodně pobíhajícím po lese , zřejmě čekajícím na podobné autonehody (? - vážně si jinak nedovedu vysvětlit , jak jinak by se tam tak rychle přihnal ) , který ještě navíc trapně vypadá a hrozně přeplácaně na mě působí jeho vzhled . Tvůrci se snažili ho vytvořit tak , aby byl co nejvíce strašidelný a nepovedlo se jim to . Jinak jsou tam v záběrech fakt pěkné scenérie , fakt pěkná herečka a pěkně je taky zpracovaný vývoj jejího vztahu . A málem bych zapomněl na scény , kdy hlavní hrdinka vytváří za běhu ty mechanismy  lol   hned jsem si vzpomněl na scénu ze scary movie 2 , kde holka vytvoří z pár hřebíků a izolepy buldozer . Přes všechny drobné nedostatky 7/10 .

10

Jo, a na torrentspy.com jsou oba díly. Ten druhej jsem už viděl, a zdál se mi hodně dobrej, opět vzhledem k délce smekám. Ještě k prvnímu dílu.. ten vrah se neobjevil z ničeho nic, ale řekl bych že tam docela určitě zapříčinil aby ta ženská zastavila. Že to pak do ní hlavní hrdinka naprala, to už měl z prdele kliku..

11

xnovys_21 napsal:

Ještě k prvnímu dílu.. ten vrah se neobjevil z ničeho nic, ale řekl bych že tam docela určitě zapříčinil aby ta ženská zastavila. Že to pak do ní hlavní hrdinka naprala, to už měl z prdele kliku..

jo asi máš pravdu , mrknul jsem na to ještě jednou a to auto před ní opravdu stálo .

12

Jsem fakt rád, že se takovej projekt vůbec rozjel. Protože taková spousta vlivnejch režisérů... bych čekal, že většina bude proti. Zaprvé kvůli délce, zadruhé kvůli různým dalším omezením z důvodu, že se nejedná jen o jejich vlastní projekt. Zajímalo by mě, kolik režisérů svojí účast odmítlo a proč.

13

na emule jsem videl i titulky anglicky

14

evilmind napsal:

na emule jsem videl i titulky anglicky

nemohl bys je sem hodit ? nechce se mi kvůli tomu instalovat emule

15

Kvalita Masters of Horror zacina jit nejak dolu. Treti dil od Hoopera je desna prisernost, s mizernym scenarem a minimem kladu (vlastne jen Robert Englund).

16

Tak trojka i ctverka jsou dost slabe. Nevim, od serie s nazvem "Masters of Horror" cekam neco minimalne kvalitniho. A z obrazku z dilu od Lucky McKeeho nemam zrovna moc dobry dojem. Zatim je to celkove slaby serial, ktery se, i presto, ze ho reziruji provarena jmena, doporucit neda.
http://admin.horrorchannel.com/img/story/sickgirl3.jpg
http://www.joblo.com/images_arrownews/MistyButt.JPG

17

No to já jsem měl možnost vidět ( i vlastním ) 13. díl od Takashi Miikeho s nazvem Imprint. Mazec největší.  lol

18

pepino napsal:

No to já jsem měl možnost vidět ( i vlastním ) 13. díl od Takashi Miikeho s nazvem Imprint. Mazec největší.  :lol:

Videl jsem ho na FF2006 a mel jsem z nej dojem, ze jde jen o samocelnou krvavou masturbaci pana rezisera. Sokujici ano, zajimave ne.

19

pepak napsal:
pepino napsal:

No to já jsem měl možnost vidět ( i vlastním ) 13. díl od Takashi Miikeho s nazvem Imprint. Mazec největší.  lol

Videl jsem ho na FF2006 a mel jsem z nej dojem, ze jde jen o samocelnou krvavou masturbaci pana rezisera. Sokujici ano, zajimave ne.

mam stejny nazor

20

cica18 napsal:
pepak napsal:
pepino napsal:

mam stejny nazor

8O Mě se naopak Imprint dost líbil , na hodinovej film je tam krve sice opravdu víc než hodně , ale to výsedný dojem vůbec nekazí , prostě taková Takashovina co obsahuje celou sbírku jeho úchylek a podává je v 60min  smile

21

jelikož sem viděl všechny díli, mohu říct, že nejzajímavější a podle mě nejlepší díl první série je Cigarette Burns od Johna Carpentera...Imprint bylsice zajímavý, ale nikoli výmečný...doufám jen, že druhá série bude povedenější než první, protože sem od ní čekal hodně a dostal polovic  :?  Například Deer Woman Johna Landise mi přišlo spíš jako parodie než horor...jediné co mohu popřát do druhé série je John Carpenter :-)

" Ale já, jsa nuzák, mám jen své sny. Rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy.Našlapuj lehce...... Neboť šlapeš po mých snech."

22

Druha sezona snad bude lepsi; ma velikou sanci, protoze prvni za moc nestala. Zatim jsem videl prvni epizodu od Hoopera a ta je hodne povedena, podobne dobra jako Cigarette Burns imho.

23

Jestli někdo chce, tak tady si může přečíst můj koment k první sérii Mistrů horroru, nebudu to kopírovat, protože by se zvýraznění automaticky zrušilo a tady to růčo dělat nechci.

http://www.csfd.cz/uzivatel/187904-bomb … podle=data

24

Repostnem svoje kratučké recenzie z Lapiduchu, ak by niekoho zaujímalo:

1 - Incident On and Off A Mountain Road (Don Coscarelli)
Klasika Coscarelli, z ničoho nič sa vynorí monštrum, nik o ňom nič nevie...:) Tiež pekne atmosferické, na jeho masterpiece Phantasm (myslím 1. a 2. film) to nemá, ale zato dobrá feministická pointa smile

2 - Dreams in the witch house (Stuart Gordon)
Veľmi dobré prevedenie Lovecrafta do prítomnosti, rozhodne sa mi páčilo viac ako Black cat. Krysa fest desivá.

3 - Dance of the Dead (Tobe Hooper)
Skôr postapokalypsa ako horor, ale veľmi pôsobivá. Viac ma zaujalo zobrazenie sveta v budúcnosti ako samotná hororová pointa, ale veľa plusových bodov za Englunda, úchylnejší bol snáď už len v Zombie strippers smile

4 - Jenifer (Dario Argento)
Výborná, zatiaľ sa mi páčila spolu s Imprintom najviac zo všetkých MOH, budem citovať odborníka "Najklasickejší hororový príbeh aký môže byť". Fakt skvelé. A obsahuje krásny vtieravý hudobný motív:)

5- Chocolate (Mick Garris)
Pre mňa nič moc, ani mi to nepripadalo ako horor. Ale holt keď autor produkuje celú sériu MOH...:)

6- Homecoming (Joe Dante)
Skôr filozofické ako hororové, ale chytilo za srdce. Plusové body za vtipné hlášky.

7- Deer Woman (John Landis)
Zaujímavý diel. Občas až Twin Peaks prestrihy a asi najvtipnejší moment celej série, keď si hlavná postava predstavuje, ako sa mohla odohrať vražda. Nie veľmi strašidelné, ale páčilo sa mi. Okrem toho mám od prečítania Pet sematary a zhliadnutia Ravenous uchýlku na pána Wendiga smile

8- Cigarette Burns (John Carpenter)
K tomuto niet veľmi čo dodať, súhlasím so všetkými, ktorí považujú tento diel za jeden z najlepších z prvej série. Must see.

9- The Fair Haired Child (William Malone)
Jeden z mojich favoritov. Úžasná atmosféra (Trochu mi pripomínala môj obľúbený film In dreams od Neila Jordana), naozaj strašidelná príšerka, výborná hudba a trochu zvrhlá romantika. Vydarený diel.

10 - Sick Girl (Lucky McKee)
Môj ďaľši favorit, napriek tomu, že od začiatku je film skôr komediálny a aké také hororové scénky sa odohrajú až ku koncu. Má však rozkošnú retro atmosféru a hlavná hrdinka ("May":)) je na zjedenie.

11 - Pick Me Up (Larry Cohen)
Tak toto absolútne nie je moja šálka kávy. Pre mňa spolu s Chocolate najslabší diel série. Odhliadnúc od toho, že nenávidím slashery a tak asi nebudem veľmi objektívna, mi pointa začala byť zrejmá už asi tak v prvej štvrtine filmu.

12 - Haeckel's Tale (John McNaughton)
Slušné. Na to, že sa tento diel zakladá na Barkerovej poviedke(?) by som síce čakala viac, ale ono preniest veľkého Clivea na obrazovku, aby to malo rovnakú atmosféru ako na papieri, asi nebude med lízať, čo si budeme hovoriť. Romerovské smile

Zhrnutie: Keď sa nad tým zamyslím s odstupom, najviac mi asi sadla Fair haired child, ďalej všeobecní favoriti Cigarette burns, Imprint a Jenifer a veľmi sa mi páčila Sick girl. Ale pre mňa až na dva diely dosť vydarená séria.

Druhá séria Masters of Horror sa mi bohužiaľ zdala byť oveľa slabšia ako tá prvá.
Našli sa aj výnimky, napr.:

6 - Pelts (Dario Argento)
Argento zase nesklamal, výborná atmosféra a zvrhlý Meat Loaf.

7 - The Screwfly Solution (Joe Dante)
Toto viacmenej ani nebol horor, ale z celej tej témy mi bolo skutočne fyzicky zle, čo sa naposledy podarilo asi iba nemeckej verzii Funny games.

12 - The Washingtonians (Peter Medak)
Výborná zápletka smile Na začiatku som bola dosť skeptická, čo už sa dá vymyslieť o Washingtonovi a nakoniec sa z toho vykľula perverznosť Ravenous-ovského razenia. Asi môj favorit tejto série.

Ináč ma prekvapilo, že Mickovi Garrisovi sa podarilo totálne nezmrviť Valerie on the Stairs (8), ktorá bola natočená podľa Barkerovej poviedky. Naopak, The V Word, natočená podľa jeho predlohy mi ku koncu (presne ako Chocolate) začala pripadať ako nelogická, splácaná sračka, u ktorej som si musela neustále hovoriť "WTF? Prečo to robia?". A pritom je to námet na moju obľúbenú tému.

Wild at heart and weird on top.