2,126

Re: Co jste zrovna videli...

Mutants 2009

Svět postihla nákaza, která přeměnuje obyčejné lidi na primitivní a krvežíznivé bestie. Dívka Sonja se svým přítelem Marcem se v nehostinné krajině snaží přežít. Bohužel i Marco je nakažen a pomalu se z něj stává nelidská bytost. Sonju čekají těžké chvíle, protože s ním čeká dítě, a budova, v níž se schovávají, není zrovna nejbezpečnější.

Francouzský sci-fi horor, jehož tvůrci čerpali inspiraci z jiných snímků, především z 28 dní poté. Námět tak trochu tuctový, ale provedení se povedlo, hlavně depresivní hudba a masky rozkládajících se mutantů zaslouží pochvalu. 7/10

2,127

Leviathan http://www.csfd.cz/film/1725-leviathan/ konečně se my podařilo to sehnat a rovnou v rychlodabingu docela dobrý film 8 z 10

2,128

recenzi tu na něj máme smile

2,129

smile vím pak tam hodím komentář

2,130

Mutants (2009)

Souhlasim s Bloodym, ze masky a hudba se povedly, titulky a prvni cca 1/3 filmu super (i kdyz je to jedno klise za druhym). Pak ale s novymi postavami jde atmosfera do pekel a akce stoji za starou backoru. Vsichni se chovaji naprosto nelogicky a mozna jedinou uveritelnou postavou je ten autista na zacatku. Porad jsou tam solidni sceny (hlavne zabery na zimni krajinu, pripadne tu obrovskou betonovou budovu (hotel?)), ale to je tak vsechno. U nekterejch scen jsem nevedel jestli se mam smat nebo brecet, napriklad, kdyz chlap ozbrojenej brokovnici, pouzije kourovej granat, cimz se pripravi o jedinou vyhodu, kterou proti na blizko utocicim mutantum ma...Dokoukal jsem to s vypetim vsech sil, protoze jsem chtel vedet jak to dopadne, bohuzel konec je presne takovej, jakej si myslite, ze celou dobu bude... takze vlastne nijakej...

5/10 za ten zacatek a par uchvatnejch zaberou doplnenejch skvelou hudbou

(Dalsi v planu mam Carriers, tak doufam, ze to bude o neco lepsi...)

2,131

Carriers (2009) http://www.imdb.com/title/tt0806203/

Carriers jsou,ac desiva, tak do zanru horroru jen lehce (zda-li vubec) zasahujici, (post)apokalypticka road-movie o tom, jak prezit ve svete zpustosenem smrticim virem a jakou cenu je za preziti treba zaplatit. Film je chvilemi neskutecne pomaly, ale to jen prispiva k celkove tizive a beznadejne atmesfere, gradujici pak nekolikrat v prubehu filmu velice pusobivymi scenami (napr v nemocnici a pred nemocnici). Postavy a jejich chovani jsou uveritelne a solidne zahrane a konec, ac opet celkem predvidatelny, ma svou silu.

8/10

Naposledy upravil: het2 (2009-12-28 19:04:42)

2,132

Giallo - 6/10
http://www.csfd.cz/film/237808-giallo/
Argento uz asi nenatoci dalsi Deep Red, jedna se o normalni krimi s par brutalnimi scenami. Vraha zname od zacatku a tech par odkazu na Argentovy drivejsi filmy nestaci. Pro me osobne zklamani. Ale modelky tam jsou pekne.

2,133

Halloween 2

2 díl remaku Halloweenu od Roba Zombie. Dialogy jsou šílené zlatí teenageři a jejich kecy o sexu děj je takový divný mě osobně to moc nechytlo 4 z 10. Navíc hlavní herečka mě příjde moc nesympatická a většina scén zbytečných. O postavě Dr Loomise radši pomlčím. Nicméně pokud má někdo rád krvavé horory bez toho aby u toho musel přemýšlet tak by se mu to mohlo líbit.

2,134

Slashers Gone Wild

Když už špatný film, tak ať je to tak špatný film, aby se mu člověk mohl smát. Ne takovouhle po.... ma.... lou.... slátaninu o ničem, bez děje, bez nápadu, bez čehokoliv. Hodnocení na IMDB je krásnou ukázkou toho, jak absolutně nesoudní jsou fanatici všeho druhu. Nebo prostě producent filmu zaplatil dvaceti bezdomovcům za pozitivní hodnocení?

2,135

Vertige

Mix všech známějších  i neznámějších hororů v 1 spíš víc než Wrong Turn bych to viděl jako mix s Wilderness 4 z 10 zatímco u Descentu jsem tu atmosféru i pocítil tady vůbec ty scény v výšce my přišly samoúčelné a moc odhadnutelné

2,136

Jennifers body

slaboucky teen horor s nesmirne hot megan fox.

2,137

The Grudge 2 (Smrtící nenávist 2)
Nemastné a neslané pokračování skvělé jedničky šlo kvalitativně o několik stupňů níže. Štěk Sarah Michelle Gellar mě spíše urazil, efekty stály za starou bačkoru, některá úmrtí vysloveně trapná (viz telefonní budka nebo mikina), takže ještě díky zmrvené trojce osobně považuju tuhle sérii za mrtvou. 5/10

Sauna (Filth)
Rok 1595. Skupinka ruských a švédských mužů se vydá na několikadenní výpravu přes sáhodlouhé bažiny, kde mají zmapovat tamní půdu. Nehostinná zimní krajina nepřináší jen bláto a špínu, ale i čisté zlo. Začínají se dít podivné události, které vrcholí objevením malé vesničky.
Historický finsko-český horror vyniká hustou a strašidelnou atmosférou, dobrým hereckým obsazením, výbornou kamerou, na evropský film nezvykle kvalitní hudbou a.... skoro žádným příběhem. Trochu umělecký film, řekl bych. Je velmi náročné ho pochopit, já osobně to na konci vzdal. Možná je to ale dobrý příklad toho, že nejčistší zlo nemůžeme vždycky pochopit, ani vůbec spatřit. 7/10

2,138

Day of the Triffids (2009)

Britský dvoudílný film se v leccems drzi verne knihy a v leccems je pak ale uplne mimo. Nastetsi jsem nic necekal no a nakonec jsem to i dokoukal:) Prvni dil je jeste celkem solidni, ma to atmosferu, trifidi jsou celkem pekne udelany, i kdyz oproti knize mnohem pohyblivejsi a rychlejsi s "chapavejma korenama", coz nepusobi zrovna verohodne. Co je ale jeste mnohem min verohodnejsi je motivace nekterych postav (Torrence) a jednani vetsiny. Oproti knizce nejsou ve filmu vubec epidemie a tak se veskery boj o preziti omezuje na trifidy, pripadne mezi jednotlivymi skupinami prezivsich navzajem.  Druhy dil je o mnoho horsi nez dil prvni, veskera logika (byla-li tam vubec nejaka) zmizela a konecna 15ti minutova "akce" a "rozuzleni" jsou pak vylozene trapny... krome toho je tam tolik "plot-holes", ze je snad ani nema cenu vypisovat...

Celkem 5/10 za snahu, prvni dil a desgn trifidu (kdyz se zrovna nehybou)

2,139

het2 napsal:

Day of the Triffids (2009)

Britský dvoudílný film se v leccems drzi verne knihy a v leccems je pak ale uplne mimo. Nastetsi jsem nic necekal no a nakonec jsem to i dokoukal:) Prvni dil je jeste celkem solidni, ma to atmosferu, trifidi jsou celkem pekne udelany, i kdyz oproti knize mnohem pohyblivejsi a rychlejsi s "chapavejma korenama", coz nepusobi zrovna verohodne. Co je ale jeste mnohem min verohodnejsi je motivace nekterych postav (Torrence) a jednani vetsiny. Oproti knizce nejsou ve filmu vubec epidemie a tak se veskery boj o preziti omezuje na trifidy, pripadne mezi jednotlivymi skupinami prezivsich navzajem.  Druhy dil je o mnoho horsi nez dil prvni, veskera logika (byla-li tam vubec nejaka) zmizela a konecna 15ti minutova "akce" a "rozuzleni" jsou pak vylozene trapny... krome toho je tam tolik "plot-holes", ze je snad ani nema cenu vypisovat...

Celkem 5/10 za snahu, prvni dil a desgn trifidu (kdyz se zrovna nehybou)

taky jsem se podival na prvni cast a moje dojmy jsou podobne. spis slabota (ale koukatelna), nez kvalita. miniserii z osmdesatych let to nesaha ani po kotniky.

2,140

Invaze žraloků kolik by jsi tomu dal jsem se na to chystal podívat ale mám odpolední

2,141

The Gate - 6/10
http://www.csfd.cz/film/12148-gate-the/
takovy zabavny hororek s detma, ted to vyjde na DVD pod nazvem Vrata do podsveti.

2,142

Carriers http://www.csfd.cz/film/254873-carriers/  evidentně nízkorozpočtová road movie chyběla my tam nějaká větší akce a víc útoků těch nakažených i třeba jinak se na to dá koukat 6 z 10 jak píše jeden uživatel na csfd.cz takových 28 týdnů poté bylo o několik stupňů lepší

2,143

tak ubírám 1 hvězdu 4 z 10 n jedno shlédnutí se to dá čekal jsem rozhodně více

2,144

pend, oveckaoa: Na Shark Swarm tu máme recenzi.

2,145

Night of the Creeps - Noc husí kůže
Díky mimozemským slimákům se začnou lidé proměnovat v zombie.
Klasické béčko z osmdesátých let plné černého humoru a odkazů na jiné horory. Asi bude recenze smile
8/10

2,146

pepak já ten shark swarm neviděl bohužel

2,147

Proto ti taky píšu, kde se můžeš dozvědět hodnocení :-)

2,148

jo takhle :-) já to nepochopil dobře mrknu na to

2,149

Lost Signal - 5/10
http://www.csfd.cz/film/251983-lost-signal/#
pekna koza se svym pritelem se ztrati v noci na Novy rok v lese. Dalsi z rady zimnich hororu.

2,150

Paintball http://www.csfd.cz/film/256233-paintball/ Skupina lidí jde do lesa si zahrát paintball akorát že 2. skupina má místo paintballových zbraní pravé náboje. Potenciál to má, ale pozor varuji je to neskutečně nudá sračka z Španělska. 1 z 10 za hlášku pomůžu ti jdi do píče krávo to mě rozesmálo smile na csfd.cz jsem tomu dal odpad