26

Re: Nejlepší filmy roku 2009

Z filmov, ktoré majú na studne recenziu, je podľa môjho názoru najlepší jednoznačne District 9, ale potešil ma aj Drag me to hell.

27

Ja sa pridavam s nasledujucimi:

Antichrist
Carriers
Drag Me to Hell
Dread
Halloween 2 (s kino koncom, nie unrated smile )
Jennifer's Body
Tales of the Black Freighter
Zombieland

28

Za letošek mě nejvíc zaujaly Pandorum a Antichrist.

Chtěl bych upozornit, že tady nominované (sice výborné) filmy Martyrs, Let the right one in a Trick'r Treat jsou podle IMDb všechny z roku 2008.

29

derad napsal:

Chtěl bych upozornit, že tady nominované (sice výborné) filmy Martyrs, Let the right one in a Trick'r Treat jsou podle IMDb všechny z roku 2008.

V tom případě bychom tu nemohli mít ani dva roky starý Paranormal Activity, takže bych to viděl na to, že rozhodování o nominace bude záležet na době uvedení u nás.

30

Bloody napsal:
derad napsal:

V tom případě bychom tu nemohli mít ani dva roky starý Paranormal Activity, takže bych to viděl na to, že rozhodování o nominace bude záležet na době uvedení u nás.

jo, ono je to ošemetné, co by bylo korektní nominovat. ono často něco vyjde v zahraničí v jednom a u nás ve druhém roce a pak jste na vážkách, kam to vlastně patří.

všem, co přispěli, díky! pokusím se co nejdřív sestavit nominační dvanáctku a sepsat nějaký pěkný článek. pokud vše půjde hladce, tak by tu měl do pár hodin (lehce podnapilý odhad) být.

31

derad napsal:

specialne Martyrs videl v roce 2008 opravdu jen ten, kdo sel do kina ve Francii, u nas to bylo na Otrlym divakovi tusim jeste nez to vyslo na DVD (tj. mohli to videt vsichni net maniaci) v breznu

imdb navic jako rok udava, kdy byl film dokoncen, a ne kdy ho realne mohl nekdo videt, viz zrovna treba Trick'r Treat
http://www.imdb.com/title/tt0862856/releaseinfo
na dvd az letos v rijnu, a v 2008 jen ctyri festivaly... proto taky kdyz ted s koncem roku ctes na nakejch americkejch horror webech zebricky, tak tam bodujou filmy z podzimnich festivalu, co treba ani nemaji distributora, a uvidime je klidne za rok dva

podtrzeno secteno, tou hranici je podle me fakt, jestli se o filmu nehlasovalo uz vloni, a pokud ne, tak je letosni :-)

32

napíšu ho během dneška, bo bych teď stěží dal dvě smysluplný věty dohromady.

33

tak umazaval nominacku pro District 9, jestli jeste muzu smile
sice ten film nepochybne kvality ma, bohuzel o horor, narozdil od pandora, se neotrel ani trosicku.
100% cistokrevna scifarna, takze ta asi nema co delat v tehle ankete?

Naposledy upravil: Raul (2010-01-01 18:29:34)

34

Raul napsal:

tak umazaval nominacku pro District 9, jestli jeste muzu smile
sice ten film nepochybne kvality ma, bohuzel o horor, narozdil od pandora, se neotrel ani trosicku.
100% cistokrevna scifarna, takze ta asi nema co delat v tehle ankete?

o horror se otrel nekolikrat. nejsilneji jednak v casti s pitevnou a taky je tam horrorovej motiv (premena cloveka v neco desiveho - snad vsechny upirsky filmy). ale fakt je, ze oproti Pandoru je to po horrorove strance slabota. ale nechci jit proti hlasu davu, tim spis, kdyz se jedna o hlas horror fandu, resp. ctenaru Studny.

35

no nvm pokud to teda projde u rady starsich (coz uz proslo), tak svuj hlas nechavam, protoze to byl prijemny film, ale prislo by mi pak rekneme nefer, kdyby tenhle film vyhral celkove (uz jen na nominackach je videt, ze bude vysoko), protoze spis nez k vetrelci bych ho priradil k takovemu dnu nezavislosti, ktery tu taky neni, protoze spis stavel na tom "socialni tema, emzaci bum prask, cool on se meni na ufika, zase boom prask" nez na budovani nejake desuplne atmosfery ala vetrelec ci pandorum. proste takove otreni o horor je i v jinych filmech...komediich (premena na zvire - film Zvire, sakra i ten spider-man se trochu zacal menit, kdyz ho kousnul pavouk a ve trojce venom byl skoro jak vetrelec smile) ci pitvani obeti v serialu CSI a neni to taky horor smile
Jednoduchy indikator je na tohle moje pritelkyne, ktera se na horory nediva, protoze se pak boji. ale na tohle by se v klidu podivala smile

samozrejme tim nechci rejpat nebo nejak bojkotovat ten film, spis mi jde o to zamysleni se nad tim. jen mi to pripada docela vecne, at vime na cem jsme.
protoze koneckoncu to stejne vyhraje Raimi big_smile

Naposledy upravil: Raul (2010-01-01 19:41:35)

36

No, rozhodnutí letos nehlasovat trvá - ze žebříčku dvanácti filmů jsem viděl jeden :-(

37

Raul napsal:

no nvm pokud to teda projde u rady starsich (coz uz proslo), tak svuj hlas nechavam, protoze to byl prijemny film, ale prislo by mi pak rekneme nefer, kdyby tenhle film vyhral celkove (uz jen na nominackach je videt, ze bude vysoko), protoze spis nez k vetrelci bych ho priradil k takovemu dnu nezavislosti, ktery tu taky neni, protoze spis stavel na tom "socialni tema, emzaci bum prask, cool on se meni na ufika, zase boom prask" nez na budovani nejake desuplne atmosfery ala vetrelec ci pandorum. proste takove otreni o horor je i v jinych filmech...komediich (premena na zvire - film Zvire, sakra i ten spider-man se trochu zacal menit, kdyz ho kousnul pavouk a ve trojce venom byl skoro jak vetrelec smile) ci pitvani obeti v serialu CSI a neni to taky horor smile
Jednoduchy indikator je na tohle moje pritelkyne, ktera se na horory nediva, protoze se pak boji. ale na tohle by se v klidu podivala smile

samozrejme tim nechci rejpat nebo nejak bojkotovat ten film, spis mi jde o to zamysleni se nad tim. jen mi to pripada docela vecne, at vime na cem jsme.
protoze koneckoncu to stejne vyhraje Raimi big_smile

někdy záleží jen na detailech a většinou rozhodne nálada filmu a jestli to má nějaké vazby k horroru. někdy ani ta nálada nepomůže, protože například katastrofické filmy za horrory nepočítáme. je to na dlouhou debatu, možná by nebylo od věci ji tu opět oživit.

38

humanbeing napsal:

je to na dlouhou debatu, možná by nebylo od věci ji tu opět oživit.

huh a ja se bal, ze me tu sjedete, ze tu rozpoutavam flame big_smile
imo to je totiz docela zajimave tema, protoze hranice hororu proste nejsou jasne dane a nikdy na nic kloudneho neprijdeme ale nejaky kompromis ci znaky se najit daji.
ja osobne si vedu v excelu seznam hororu, ktere jsem videl spolu s hodnocenim a rozhodujici faktor je pro me imdb.com, jestli tam je v "Genre:" uvedeny horor, kdyz si nejsem jisty.

napriklad velky prerod v tomhle prodelal terminator, kdy jednicka se sablonou podoba napr vetrelci. bezbranna zena vs neprirozene monstrum (at uz hnusna bestie ci vrazdici robot), stisneny pocit, temna vize budoucnosti.
ale v salvation uz tohle proste chybi, je to "jen" klasicka apo scifarna, terminatora sundat je na dennim poradku a uz nepusobi dojmem nezastavitelne veci (i kdyz bitka v tovarne se o to snazila) a tak nejak je to jen o tom "boom prask" efektu.

39

Nejlepší filmy za rok 2009

1. Orphan
2. Hra na utrpení
3. Zkratka ke smrti
4. Noční vlak
5. Nezvaná