26

Re: Změna?

JohnnyD: Jen jedna poznamka, nemam ted moc cas, je mi absolutne jedno, jestli se rozsiri rady hororovych fanousku nebo ne a pocitam, ze kluci co to zalozili, tj. Evilmind, Pepak a Humanbeing by studnu delali i kdyby sem chodilo 20 lidi, pac je to proste bavi.

Burn it to the ground.

27

Mně osobně se Studna líbí, tak jak je. Kdo chce, ať si udělá vlastní server podle svých představ.
Toddb to vystihl naprosto přesně: „...pocitam, ze kluci, co to zalozili, tj. Evilmind, Pepak a Humanbeing, by studnu delali, i kdyby sem chodilo 20 lidi, pac je to proste bavi.“
To, že počáteční nadšení a elán postupně vyprchá, je zcela normální, tohle je přece fanouškovská záležitost a web pro fanoušky.
Díky internetu má každý možnost najít stránky, který mu budou vyhovovat. Google teď spustil překladač z cizích jazyků, takže vymlouvat se na neznalost angličtiny či dalších jazyků je pasé.

28

JohnnyD napsal:

V prvom rade si treba uvedomiť jednu dôležitú vec. Tu neide o ľudí, čo dennodenne chodia na studnu, ale o tých druhých. Ale ide tu o "osvetnú" činnosť. Treba rozšíriť rady hororových fanúšikov Ale sú tu mladí, ktorí takto nezmýšľajú a treba robiť web aj pre nich - aby sa pomaly skrze nové sračky dostali ku klasikám.

Tohle mi prijde jako nejaka agitace, ale proc? Komu se horory libi, tak na ne koukat bude a je uplne jedno, jestli bude navstevnik Studny nebo ne. Opravdu nevidim duvod, proc se mermomoci snazit o to pritahnout nove fanousky k hororu. Kdo chce, at si cestu najde, sam, pro sebe, jako kazdej z nas, myslim, ze tak je to v zivote se vsim. Co se tyka nejake te spoluprace s dvd shopem, mne se to proste nelibi, prijde mi, ze by Studna mohla prijit o cast sve nezavislosti, stala by se popularni, presla do mainstreamu a to by byl konec. Navic mi prijde, ze Studna nestagnuje, ale nejakym zpusobem se porad vyviji.

Burn it to the ground.

29

Toddb napsal:

Tohle mi prijde jako nejaka agitace, ale proc? Komu se horory libi, tak na ne koukat bude a je uplne jedno, jestli bude navstevnik Studny nebo ne. Opravdu nevidim duvod, proc se mermomoci snazit o to pritahnout nove fanousky k hororu. Kdo chce, at si cestu najde, sam, pro sebe, jako kazdej z nas, myslim, ze tak je to v zivote se vsim.

To sú proste dva názory, kde sa ťažko argumentuje a presviedča, snažiť sa o to nemá zmysel a plne chápem tvoj pohľad. Z môjho pohľadu je to také, že viem aké strastiplné boli moje kroky k hororu (a studna mi pomohla asi najviac), a tak som myslel, že by nebolo od veci venovať sa trochu aj tým novým a trošku im to "zľahčiť", ak to je možné...

Naposledy upravil: JohnnyD (2008-05-13 16:53:20)

Movies don't create psychos; movies make psychos more creative.

30

evilmind napsal:

to nebylo v poloze ze nam nekdo naky DVD daruje za tu recenzi, ale snad dokonce ze nam je jen PUJCI - coz mi prijde ponekud usmevne

Na tom nic špatného nevidím. Vcelku chápu, že kdyby nám shop měl ta DVD dávat, tak docela klidně může celá reklamní akce skončit v mínusu - neprodá se ani tolik, aby to zaplatilo to jedno darované DVD.

Spíš mě překvapuje, že nikomu nestojí za to psát články o nových releasech. Ideálně, kdyby to psal objektivně, to by přinášelo prospěch všem zúčastněným (on by měl reklamu zadarmo, my bychom měli novinky na publikování a návštěvníci by měli novinky na čtení), ale dovedu si představit i méně ideální způsoby, které by přesto prošly. Vlastně jediné shopy, které mají zájem u nás propagovat svoje produkty, jsou ty, které se zaměřují na viagru, případně na laciné rolexky.

evilmind napsal:

navic ja nebudu prece psat o necem jen proto, ze mi to zrovna nekdo v Cechach cpe

Ty možná ne, ale určitě by se někdo našel mezi návštěvníky.

evilmind napsal:

vzdycky je to hlavne o pristupu konkretnich lidi a aktivite, motivaci...

Když už se tu bavíme o motivaci: Napadá někoho, co by tak mohlo motivovat zatím pasivního čtenáře, aby se stal recenzentem? DVD zdarma určitě, ale ta nemáme, takže co jiného? Nějaké soutěže a žebříčky ("nejlepší recenzent za květen 2008")? Technické bonusy pro aktivní recenzenty (zvýrazněné komentáře u recenzí, přesun komentářů na začátek stránky, možnost psát popisky k obrázkům u recenzí, speciální ikonka ve fóru...)?

JohnnyD napsal:

A otázka prečo písať o niečom len preto lebo to vychádza v ČR?

Já jsem tu otázku pochopil spíš v tom smyslu, "proč bych měl psát o něčem, co mě nezajímá, jen proto, že mi to někdo půjčuje". Nevím jak ty, ale mě musí film něčím oslovit, abych se na něj vůbec podíval, a pak musí přinést dost zajímavého materiálu, abych na něj mohl napsat takovou recenzi, jejíž psaní by mě bavilo.

Toddb napsal:

kluci co to zalozili, tj. Evilmind, Pepak a Humanbeing

Mě do toho netahej, já nejsem zakládajícím členem. Mě sem uvrtal Evilmind až dodatečně.

31

Omluva pro dva zakladajici cleny, co do toho az pozdeji uvrtali Pepaka.

Burn it to the ground.

32

Toddb napsal:

Co se tyka nejake te spoluprace s dvd shopem, mne se to proste nelibi, prijde mi, ze by Studna mohla prijit o cast sve nezavislosti, stala by se popularni, presla do mainstreamu

Přechodu do mainstreamu se myslím nemusíme bát, dokud tu budeme mít lidi jako je mahoney.

Toddb napsal:

Navic mi prijde, ze Studna nestagnuje, ale nejakym zpusobem se porad vyviji.

Hmm, tak to bych označil anglickým výrazem wishful thinking. Bohužel.

JohnnyD napsal:

tak som myslel, že by nebolo od veci venovať sa trochu aj tým novým a trošku im to "zľahčiť", ak to je možné...

Možná že by nebylo od věci začít konečně recenzovat takové ty normální věci, které každý zná, aby se tu nováček necítil úplně ztracený mezi všemi těmi úchylárnami. Mám na mysli relativně krotké filmy jako Jaws 2 a 3, klasiku od Hitchcocka nebo klidně i Seven (který sice není horror, ale má k němu IMHO dost blízko).

33

pepak napsal:

Když už se tu bavíme o motivaci: Napadá někoho, co by tak mohlo motivovat zatím pasivního čtenáře, aby se stal recenzentem? DVD zdarma určitě, ale ta nemáme, takže co jiného? Nějaké soutěže a žebříčky ("nejlepší recenzent za květen 2008")? Technické bonusy pro aktivní recenzenty (zvýrazněné komentáře u recenzí, přesun komentářů na začátek stránky, možnost psát popisky k obrázkům u recenzí, speciální ikonka ve fóru...)?

Áno to sú dobré nápady - proste v princípe urobiť z recenzentov vyššiu kastu wink: Napríklad to čo si menoval, či slovko "recenzent" v profile, podčiarknutý nick v zozname užívateľov a podobné drísty ... no vlastne sú to drísty ale myslím, že také drobnosti vedia vcelku dobre motivovať začínajúceho pisateľa.

Keď už sme u tých komentárov - odhliadnuc od všetkých vecí, čo tu boli pomenované, asi najlepšie by bolo nejako spustiť funkciu aby sa komentáre dali zmazať a editovať (samotným prispievateľom).

34

Vyssi kastu, to nemyslite vazne, ze ne? Mate nejaky duvod se domnivat, ze komentare recenzentu jsou o mnoho inteligentnejsi, vtipnejsi a proste celkove lepsi nez  komentare ostatnich uzivatelu, a  tudiz si zasluhuji nejake specialni zvyhodneni? Jestli ano, tak aby to tady za chvili nebyla studna.net - server recenzentu hororovych filmu.

Naposledy upravil: Toddb (2008-05-13 17:24:59)

Burn it to the ground.

35

Toddb napsal:

Vyssi kastu, to nemyslite vazne, ze ne? Mate nejaky duvod se domnivat, ze komentare recenzentu jsou o mnoho inteligentnejsi, vtipnejsi a proste celkove lepsi nez  komentare ostatnich uzivatelu, a  tudiz si zasluhuji nejake specialni zvyhodneni? Jestli ano, tak aby to tady za chvili nebyla studna.net - server recenzentu hororovych filmu.

ide tu o motiváciu a o to, aby si nakoniec mal pod čo písať tie komentáre...

36

Ta kasta byla jen v nadsázce.

Toddb napsal:

Mate nejaky duvod se domnivat, ze komentare recenzentu jsou o mnoho inteligentnejsi, vtipnejsi a proste celkove lepsi nez  komentare ostatnich uzivatelu

Ano. Než někdo napíše publikovatelnou recenzi, tak se musí nad tématem zamyslet a uspořádat si v hlavě myšlenky. Musí být schopen dát dohromady smysluplný text. No a hlavně, musí si být svým názorem narolik jistý, že se odhodlá předhodit to vlkům, kteří mu rádi vytknou sebemenší chybičku (zejména tu chybičku, že film vnímá jako lepší - nebo jako horší - než oni).

Dá se předpokládat, že pokud tohle všechno recenzent dokáže, tak to třeba bude uplatňovat i u komentářů, ne jen u recenzí.

Samozřejmě i názor "obyčejného komentujícího" může být - a často je - kvalitní, může přinášet hodnotu pro ostatní. Ale nelze u něj udělat tenhle předpoklad. Proto bych přikládal názorům recenzentů vyšší váhu. Z podobného důvodu bych přikládal větší váhu komentujícím přihlášeným uživatelům před komentujícími anonymy - ten přihlášený uživatel, narozdíl od anonyma, má nějakou historii příspěvků a evidentně mu na Studně záleží aspoň natolik, že byl ochoten podstoupit proces registrace a přihlašování.

37

Pepak: O anonymech ovsem rec nebyla, mel jsem dojem, ze jsem se bavili o registrovanych uzivatelech. Co se tyka anonymnich prispevku, tak specialne ty urazlivy pro me maji absolutne nulovou hodnotu a nebral bych je vazne, protoze, kdyz se nekdo nedokaze podepsat pod svuj prispevek, tak nestoji ani za zminku. Jinak co se tyka meho wishful thinking, ja opravdu nemam pocit, ze by se Studna nevyvijela, pro me je smerodatny pocet recenzi, ktere neustale pribyvaji a prijde mi, ze novych recenzentu je dost a tudiz zajem o Studnu, potazmo o hororove filmy proste je.

Naposledy upravil: Toddb (2008-05-14 00:06:45)

Burn it to the ground.

38

Ono by bylo moc fajn, kdyby se k tomu vyjadril nekdo z novych registrovanych uzivatelu.

Burn it to the ground.

39

motivace je urcite pekna vec a daly by se s ni delat zazraky (nejaky sponzor by daval dvdcka, klicenky, plakaty ap.). jenze mi prijde, ze ted bysme nejvic potrebovali dalsiho jednoho nebo dva externisty, aby byli schopni, ale hlavne aktivni. coz se nam v minulosti se dvema postestilo, ale ted, resp. minimalne posledniho pul roku je to jen na jednom adminovi. mozna ze prece jen by aktivitu prispevatelu rozhybal nejaky sponzor.

40

som jediny, komu vadi to 'slovakia.gif' a 'czech_republic.gif' pri bydlisti? Neboli tam kedysi obrazky? Dakujem.

41

Ani nevím. Spíš bych řekl, že ne (protože oficiální PunBB tam má jen název státu, ne vlajku). Jistě by se to dalo nějak hromadně změnit...

42

Aha, nešlo, aspoň ne snadno. Je to důsledek toho, že máme společnou databázi uživatelů pro PunBB a pro Studnu samotnou. Pokud tě to irituje, můžeš si to tady na fóru v profilu změnit, případně bych to mohl změnit všem účtům hromadně, ale skoro bych to radši nedělal. Až bude trochu klid (doufám po vánocích), tak se spíš podívám, jestli by nešel změnit zobrazovací kód a teprve v případě neúspěchu bych to případně přepsal v databázi.