1

Téma: Antislováci

Anonymous napsal:

Proč je tu tolik slovenských recenzí? To se nedá číst...

1) Protože čeští autoři nepíší.
2) Tak to nečti.

2

Re: Antislováci

Kde je to napsáno?:D Taková blbost.

Od Slovenského autora Fcreadinga si vždy rád něco přečtu:)(je to dobré čtivo)

3

wolfman napsal:

Bylo to pod jednou z aktuálních recenzí, než jsem to smazal. Myslím pod fcreadingovou Tales from the Darkside.

4

Je to smutne, ze dnesni ceska mladez neumi slovensky. Ja mam slovenstinu rad a obcas se divam na horory se slovenskyma titulkama. Vubec mi to neprijde jako cizi jazyk. Mozna by stacilo si obcas zapnout slovenskou televizi a divat se tam na porady. Kdyz jsme zacali chytat Markyzu, tak se slovensky v pohode naucili i mladsi rocniky, kteri nezazili Ceskoslovensko. Ja mam moc rad recenze slovenskych kolegu a nejaky nacionalismus zde nema misto.

5

ted bude spolecna Superstar, treba zase zacnou rozumet :-)

6

evilmind napsal:

ted bude spolecna Superstar, treba zase zacnou rozumet :-)

...spoločná superstar skončí absolútnou nenávisťou oboch národov, hehehe.....

Death is certain, life is not.

7

jako ja to teda taky tak cekam, ale ciste jazykove to prinos bude, urcite budou vsichni vsem nadavkam rozumet :-)

8

ja tedy obcas, musim se priznat, slovenstine nerozumim - sem tam nejakymu slovicku - , ale za faktor necitelnosti celeho clanku bych to fakt nepokladal. treba ted v Bladerove recenzi Against the Dark nevim co je "jednocho". jednoduse to asi neni, pro to maji ve slovenstine jednoducho, asi? jinak mi prijde hodne slov podobnych a jde tudiz jen a pouze o zvyk, pak se tech par, co se lisi, pochyti z kontextu a neni problem se dobre dorozumet.

9

Tu asi ide o gramatickú chybu, ktorá mi nejako unikla - malo to byť jednoducho. Neviem, ako je možné, že mi unikla celá slabika, asi som písal veľmi rýchlo.

10

wolfman napsal:

Od Slovenského autora Fcreadinga si vždy rád něco přečtu:)(je to dobré čtivo)

Vďaka, ale až tak dobré niesu. Ale sľubujem že začiatkom Júla sa zlepším, a napíšem recenzie na staršie horory.
Keby som nerobil teraz ten vodičák, písal by som recenzie každý týždeň aspoň dve.:)

11

Z jednej hlasky by som tu take halo nerobil..som sa az prelakol, ked som cital nazov temy. Myslim, ze podobne hlupe prispevky tu boli uz od krestanskych fanatikov a teraz toto. Nestoji to za zmienku, mazat a hotovo. Osobne som rad, ze Studna ako jedna z mala dovoluje aj slovenske aj ceske recenzie. Inde je to jednoznacne jednojazycne, co je naskodu. Markizu by som s jej reklamami nevyzdvihoval : )

12

Sinner napsal:

Z jednej hlasky by som tu take halo nerobil.

No, ona to není jedna hláška. Stížnosti na to, že tu máme slovenské recenze, se objevují celkem pravidelně (bez výjimky od lidí, kteří jinak na Studně výhradně čtou), jen je normálně natvrdo mažu a ani neodpovídám. Ale tentokrát jsem si řekl, že nebude na škodu tu mít téma, na které případné další stěžovatele budu moct odkázat...

13

Pre nás, čo sme zažili dobu, keď sa rozdiel medzi rečami oboch národov neriešil je vcelku ťažko uveriteľné, že takýto problém nastal - na oboch stranách, ale je určite super, že Studna sa  k tomu postavila správne a je možné, že vďaka tomu neaký  Čech zasa Slovákovi porozumie:)