1

Téma: Lepší uspořádání novinek

Napadla mě jedna věc: Připadá mi, že archív novinek, který tu máme, docela dobře funguje "v reálném čase", ale nedá se moc použít zpětně (když si třeba řeknu, "copak se na Studně psalo o filmu XY", tak nemám moc šanci to dohledat ani se search enginem). Ale napadlo mě, že by se celkem snadno dalo využít IMDB, které už tak jako tak například v recenzích používáme. Pokud by se IMDB doplnilo i k jednotlivým novinkám, dalo by se pak celkem snadno spárovat, co patří k sobě. Vyhledat pak například všechny zmínky k Battle Royale by byla triviální operace - prostě by se vypsaly všechny příspěvky, u kterých je to ID uvedeno. Navíc by se tak snadno dala udělat stránka, kde by k danému filmu byly odkazy na všechno možné - všechny novinky k němu, všechny recenze, odkaz na opensubtitles, atd. Pokud bychom se domluvili na nějakém vhodném formátu, dalo by se to propojit i s diskusním fórem (prostě by přibyla kolonka "IMDB ID", kam by se vyplnily ID filmů, jichž se příspěvek týká), dají se vymyslet i další funkce (podobným mechanismem by se daly zprovoznit odkazy na předchozí a následující díly, remaky, atd. atd. Myslím, že by to mohlo být docela užitečné. Přitom naprogramovat to by nebyl až takový problém.

Otázka do pléna je:

- Co byste říkali na takovou funkčnost?

Druhá otázka, ta obtížnější:

- Byl by někdo ochotný projít archív novinek a ty IDčka tam doplnit? Nemusí jít nutně o všechny novinky, prošel by třeba prvních padesát, někdo další dalších padesát, atd. Bez toho by to bohužel celé skončilo, protože ta data je potřeba doplnit ručně a bez nich se žádné souvislosti udělat nedají.

2

Re: Lepší uspořádání novinek

ja bych byl urcite pro. myslím, ze uz v minulosti jsem neco takoveho navrhoval.
jednak to Studnu zprehledni a dost mozna by se existenci "filmovych karet" ozivily i zdejsi (mrtve) diskuse.
ohledne pridavani tech ID, nejprve by se udelaly u tech nejznamejsich filmu, serii a pak v prubehu casu postupne i u tech min znamych filmu. ale sam se na to necitim. smile

3

jo, to asi zni pouzitelne, i kdyz delat to zpetne by mohlo bejt peklo :-)

4

pepak napsal:

Napadla mě jedna věc: Připadá mi, že archív novinek, který tu máme, docela dobře funguje "v reálném čase", ale nedá se moc použít zpětně (když si třeba řeknu, "copak se na Studně psalo o filmu XY", tak nemám moc šanci to dohledat ani se search enginem). Ale napadlo mě, že by se celkem snadno dalo využít IMDB, které už tak jako tak například v recenzích používáme. Pokud by se IMDB doplnilo i k jednotlivým novinkám, dalo by se pak celkem snadno spárovat, co patří k sobě. Vyhledat pak například všechny zmínky k Battle Royale by byla triviální operace - prostě by se vypsaly všechny příspěvky, u kterých je to ID uvedeno. Navíc by se tak snadno dala udělat stránka, kde by k danému filmu byly odkazy na všechno možné - všechny novinky k němu, všechny recenze, odkaz na opensubtitles, atd. Pokud bychom se domluvili na nějakém vhodném formátu, dalo by se to propojit i s diskusním fórem (prostě by přibyla kolonka "IMDB ID", kam by se vyplnily ID filmů, jichž se příspěvek týká), dají se vymyslet i další funkce (podobným mechanismem by se daly zprovoznit odkazy na předchozí a následující díly, remaky, atd. atd. Myslím, že by to mohlo být docela užitečné. Přitom naprogramovat to by nebyl až takový problém.

Jo, to by mi přišlo super, něco takového jsem kdysi navrhoval, když jsem podobný model viděl na Bloody Disgusting. Možná by bylo fajn tu zastřešující stránku ještě nějak rozčlěnit podle typů novinek - trailery, obrázky.....možná je to už jen zbytečná práce navíc, nevím, těch filmů, kde by jednoduchý chronologický výpis novinek byl nepřehledný asi nebude moc.

K tomu zpětnému doplňování.....nenapadá vás nějaký mladý, zapálený a spolehlivý kandidát na admina, který by se s vervou sobě vlastní hned pustil do nově přiděleného úkolu? smile

5

To bohužel nevím. Potřebovali bychom ho i pro běžnou činnost (připadá mi strašně nefér nechat všechno novinkování na Humanbeingovi, ale bohužel to je zrovna věc, na kterou se vůbec necítím), ale nevím, kde ho sebrat.