1

Téma: Máte taky v poslední době Studnu tak pomalou?

Poslední dobou se mi zdá, že reakce serveru, na kterém běží Studna, jsou dost pomalé. Ještě tak to slušně běží v pět ráno, ale přes den běžně trvá 10-15 sekund, než se vůbec začne přenášet stránka. Děje se to jen u mě nebo je to obecný problém?

Na jednu stranu si nemáme na co stěžovat, protože máme hosting zdarma, na druhou stranu se mi čím dál víc zdá, že se blíží doba, kdy to snesitelné být přestane. Možná bychom měli začít přemýšlet o tom, na jaký hosting přejít a kde na něj vzít peníze. Možná by bylo vůbec nejlepší pořídit něco na bázi Intel Desktop Board D201GLY (nebo rovnou VIA Epia, to by mohlo být i pasivní, jenže taky o čtyři tisíce dražší) a nainstalovat si vlastní server. Umístění by nebyl problém (rychlost asi nic moc, ale zadarmo a navíc podle všeho nemáme problém ani tak s rychlostí přenosu jako s dobou, než PHP stránku vygeneruje).

2

Re: Máte taky v poslední době Studnu tak pomalou?

Ja mám so studňou problémy akurát vo večerných hodinách medzi 19,00 – 22,00. Veľmi pomaly mi to nabieha a dosť ťažko sa dá prihlásiť. Dnes naopak všetko prebehlo bez problémov. Cez deň som ale problémy ešte nemal.

Ak by bolo treba zohnať prachy na prevádzkovanie studni, myslím, že by sa dalo nejakým spôsobom zorganizovať zbierku od užívateľov, samozrejme na báze dobrovoľnosti, nie každý má na to možnosti. Spoliehať sa na to ale nedá. Možno je to blbosť, neviem ako riešia rovnaké problémy iné stránky.

Death is certain, life is not.

3

me to vetsinu dne bezi relativne slusne - ne uplne bleskove, ale zase ne tak aby mi to nejak vadilo
ber to tak, ze na tom serveru, kde je Studna zadarmo, jsou i jiny weby za penize, takze nehrozi ze by to nekdy jelo nejak super pomalu, protoze by si samozrejme stezovali oni prvni

a myslim, ze vlastni server je celkem utopie :-) i kdyz dneska uz financovani podobnejch projektu docela funguje pres darcovsky SMS treba bez nejakejch krkolomnejch organizaci

ale IMHO teda na to doba jeste neuzrala

4

mne jede v pohode, jen nekdy cekam kolem 10 sekund.

5

evilmind napsal:

a myslim, ze vlastni server je celkem utopie :-)

Pri cene kolem 5K za pocitac v tom nevidim az takovy problem.

i kdyz dneska uz financovani podobnejch projektu docela funguje pres darcovsky SMS treba bez nejakejch krkolomnejch organizaci

Kdybych snad nahodou nekdy uvazoval o tom, ze si necham na provoz prispivat ctenare, tak bych ani omylem nesel do darcovskych SMS - jako prece jenom by se mi pricilo davat 70% toho, co darci zaplati, telefonnimu operatorovi. To to radsi dam Paypalu nebo treba dokonce i bance.