1

Téma: Slaughtered vomit dolls

Pac se zatim dohadujeme mimo diskuzni forum, tak to muzeme prenest sem...podle me je to absolutne nekoukatelnej film, kterej nema vubec smysl natacet..viz. muj puvodni komentar: Na imdb to ma nizky hodnoceni,, neco okolo 2.6 nebo tak neco...po precteni recenze si rikam, jakej ma vubec smysl natocit neco tak idiotskyho a pro jakou skupinu fanousku je tohle vlastne urceny...takze dost dobre nechapu recenzentovo rozplyvani nad touhle, dle myho, nechutnou kravinou..vubec celej zanr exploitation sucks..

Burn it to the ground.

2

Re: Slaughtered vomit dolls

To je tvoj názor Toddb, ja naopak exploitation zbožňujem, po hororoch spred roku 1992 je to môj najobľúbenejší filmový žáner, ktorý ma opakovane dokáže prebudiť k životu z mojej letargii spôsobenej súčasným stavom hororu. Pre niekoho je hororovým nebom Vreskot, Hostel, resp. Hills Have Eyes a iný mainstream, pre mňa filmy ako Slaughtered Vomit Dolls, Nekromantik, I Spit On Your Grave a pod. Je mi úprimne jedno, čo sa komu páči, starám sa len o to, čo sa páči mne. V recenzii je načrtnuté, prečo som z dolls nadšený a koho by eventuálne film mohol osloviť. A ak ho neosloví, tak bohužiaľ.

Death is certain, life is not.

3

ako som tak čítal diskusiu pod novinkou k recenzii, na ktorú nadväzuje tento thread, zamyslel som sa trochu nad filmami vo všeobecnosti. Keďže sa považujem viac za filmového fanúšika ako za hororového fanúšika a horor mi mimo filmového plátna je viac menej ukradnutý, na hororové filmy sa pozerám kvôli mojej láske k filmu. Keď vidím ukážky, obrázky, recenzie na filmy ako Slaughtered Vomit Dolls, prichádza mi na um ako hlboko ešte môže padnúť tato retardácia ba až kurvenie filmového materiálu. Experiment je fajn, avantgardu mám rád (pravdaže ide o to akú), ale toto nie je nič len samoúčelná hovadina. Samoúčelná!!! Časy keď sa dalo exploitation nazvať skutočne filmom sú už asi nenávratne preč. Nechcem nikoho urážať, sám mám rád podradné žánre, ale komu je preboha určený tento film? Viem, táto otázka zodpovedaná bola už v predošlej diskusii, ale stále ma trápi. Mám taký pocit, že týmto divákom by asi nerobilo problém zorganizovať si žúr, kde by sa pred ostatných postavilo 10 ľudí a každý by postupne vydávil potravu a potom ju naspäť skonzumoval, aby ju mohol zase vyvracať. A potom by nasledovalo snuff naživo? Zrejme by sa na tom daní jedinci bavili a mali vo vnútri pocit vnútorného uspokojenia a akejsi katarzie cez "nepochopené umenie". Ale čo to znamená pre mňa? Zábavá? Experiment? Avantgarda? Nepochopené umenie? Kdeže ... umenie už vôbec nie ... je to len samoúčelnosť a ten najtrápnejší pokus šokovať. Kde sú časy keď sa šokovalo s eleganciou ...

PS: film som nevidel, takže kľudne na mňa vybehnite s tým, že neviem o čom hovorím ... ale SVD je film, ktorý proste nikdy za žiadnych okolností neuvidím, lebo nevidím na to žiaden racionálny dôvod

PPS: nikoho osobne som nechcel týmto príspevkom uraziť

Movies don't create psychos; movies make psychos more creative.

4

Recenzi jsem si precetl az ted a nemam pocit, ze by to byl film pro me. Dokazu pochopit, ze nekdo muze v SVD najit neco, co ho oslovi; dokazu si dokonce predstavit, ze bych v nem mohl najit neco i ja. Ale nejak ve me recenze nevyvolala chut to zkouset.

5

a vo tom to je smile

6

Rozhodujúcou skutočnosťou pri tomto filme je fakt, že si ho nevidel Johnny. Trailer z oficiálnej stránky má príliš nízku výpovednú hodnotu a nie je vôbec smerodajný. Sám o tom nevieš, ale možno niekde hlboko v tebe spí krvilačná hardcore beštia, ktorá len potrebuje trochu poštuchnúť. Mňa by tiež v živote nenapadlo, že budem na vetvy z filmu, v ktorom krížom krážom lietajú zvratky, aj keď mám k takýmto zhovadlostiam veľmi blízko. Tá vomit party je ináč celkom dobrý nápad, len by mohla začať v štýle „ Veľkej Žranice “.

7

Mahoney: doufam, ze se ta bestie ve mne neprobudi.. lol kazdopadne, se priklanim ka nazoru Johnnyho, vsechno to zvraceni pomoci odseknutych koncetin...to je proste nekoukatelny, muj film to neni, vic uz k tomu asi nemam co rict.

Burn it to the ground.

8

Anonymous napsal:

Jsem překvapen. Po řadě recenzí na film hraničící s nehororovou formou jsem četl příspěvky tážící se, zda toto (např válka světů) patří na studnu...Věc vkusu, říkal jsem si. Tentokrát musím říct, že bude-li ještě jednou na studně recenze na podobnou perverznost, v životě sem už nevlezu...

Vidis, Mahoney, co delas? Zahanis nam ctenare! Jsi zly!!!

:-)

9

:oops:

10

Taky souhlasím spíše s JohnnymD a Toddbem...

přesně díky filmům tohoto typu si lidi dělají ze žánru prdel smile.

Když šokovat tak inteligentně nebo alespoň s důvodem a ne abych u filmu probrečel smíchy celou dobu nevěříc jak někdo může něco tak hloupého natočit a pak měl následně zkaženou náladu na pár dní dopředu  lol to nemluvím o tom že celý systém těhle filmů je naprosto zvrácený a samoúčelný... pohnutky za takovýmito kousky jsou opravdu nepochopitelné až člověka zajímá s čím "filmaři" vyrukujou příště...

11

....ak si niekto bude robiť srandu zo SVD, zo žánru exploitation, či hororu ako celku tak nech. Vnútorné krvácanie mi to určite nespôsobí, filmy pozerám kvôli svojej potrebe. Ak bude horor všeobecne považovaný za menejcenný, podradný, či opovrhnutia hodný žáner privítam to s otvorenou náručou. Aspoň sa zbaví vlny remakov, teenie šialenstva a pachtivých producentov. Mňa skutočne veľmi zaujíma s čím režisér SVD vyrukuje v pokračovaní, naopak vonkoncom nie som zvedavý na ďalšieho Eliho, či labutiu pieseň spievajúceho Wesa Cravena.

12

Mahoney napsal:

....ak si niekto bude robiť srandu zo SVD, zo žánru exploitation, či hororu ako celku tak nech. Vnútorné krvácanie mi to určite nespôsobí, filmy pozerám kvôli svojej potrebe. Ak bude horor všeobecne považovaný za menejcenný, podradný, či opovrhnutia hodný žáner privítam to s otvorenou náručou. Aspoň sa zbaví vlny remakov, teenie šialenstva a pachtivých producentov. Mňa skutočne veľmi zaujíma s čím režisér SVD vyrukuje v pokračovaní, naopak vonkoncom nie som zvedavý na ďalšieho Eliho, či labutiu pieseň spievajúceho Wesa Cravena.

vidim, ze tu nikto nema odvahu, tak to poviem ja na plnu hubu...clovece, ak citis potrebu pozerat taketo filmy, tak by som ti poradil, daj sa vysetrit, lebo normalny asi nie si...

13

..ty máš gule človeče, to treba uznať, ako mamut. pozri kamarát na tvoje rady ako aj hlavu sa ti môžem akurát tak vysrať. lol

14

Mahoney napsal:

..ty máš gule človeče, to treba uznať, ako mamut. pozri kamarát na tvoje rady ako aj hlavu sa ti môžem akurát tak vysrať. lol

teraz neviem ci to myslis doslova alebo obrazne. ale podla toho co sa ti paci, asi skor to prve...:) je to nechutne.
aj ja mam rad horrory, rozne B-ckove krvavosti, ale viem si stanovit hranicu, za ktoru uz nepojdem. film ma ma zabavat a nie vyvolavat hnus a odpor, to uz o zabave nie je. z mojho pohladu je to prinajmenej zvratene, ked taketo nieco niekto potrebuje vidiet a este to aj vyhladava. moj nazor. prepac, nemal som v umysle urazat.

15

...myslel som to doslovne, ale beriem to späť. Teraz si mi svojim príspevkom ozrejmil tvoj pohľad na vec, čo absolútne kvitujem. Načrtol si hranicu, ktorú nie si ochotný prejsť. Na jednej strane to možno človeka ochudobňuje o nové zážitky, na druhej aj ja mám svoju hranicu a tou sú shockumentaries. Ja napríklad vôbec nie som schopný pochopiť, ako môže niekto čumieť na reálne mordy, zábery ľudí v agónii a pod. V prípade SVD sa stále bavíme len o filme, pri ktorom sa tvorcovia dobre pobavili, uznávam, že je to zrejme skupinka nejakých „freaks“ ( súdiac podľa informácii na nete o režisérovi a jeho incestnom vzťahu s vlastnou sestrou ), ale skutočné zábery smrti sú podľa mňa fakt „iné kafe“.
P.S. ospravedlňujem sa za vulgarizmy

16

v pohode. myslim, ze o takyto druh zazitkov nestojim. staci mi, ked mi je zle po opici, nepotrebujem sa este divat na niekoho ineho ako davi pred kamerou smile
tie radoby dokumentarne filmy so skutocnymi umrtiami nemusim ani ja. dokazem presne rozlisovat, co je fikcia a co realita. myslim si o sebe, ze mam silny zaludok, ale je ine vidiet mrtvolu v horrore a vediet, ze je to film a ine v reale cloveka rozflakaneho po kolajach.
mozno by som mal byt po vsetkych tych filmoch odolnejsi, ale nie som. realna smrt so mnou este stale dokaze zakyvat a nic na tom, ze to bol celkom neznamy clovek. a som rad, ze to tak je. navzdory vsetkym tym statistikam o tych co pozeraju horrory a hraju krvave pc hry, som normalne citiacim clovekom a verim, ze aj drviva vecsina navstevnikov studne su normalnymi ludmi

17

jonek napsal:

v pohode. myslim, ze o takyto druh zazitkov nestojim. staci mi, ked mi je zle po opici, nepotrebujem sa este divat na niekoho ineho ako davi pred kamerou smile
tie radoby dokumentarne filmy so skutocnymi umrtiami nemusim ani ja. dokazem presne rozlisovat, co je fikcia a co realita. myslim si o sebe, ze mam silny zaludok, ale je ine vidiet mrtvolu v horrore a vediet, ze je to film a ine v reale cloveka rozflakaneho po kolajach.
mozno by som mal byt po vsetkych tych filmoch odolnejsi, ale nie som. realna smrt so mnou este stale dokaze zakyvat a nic na tom, ze to bol celkom neznamy clovek. a som rad, ze to tak je. navzdory vsetkym tym statistikam o tych co pozeraju horrory a hraju krvave pc hry, som normalne citiacim clovekom a verim, ze aj drviva vecsina navstevnikov studne su normalnymi ludmi

S tímhle naprosto souhlasím, mněse točí hlava už jen když vidím doopravdy pořezanej palec  lol

18

Mahoney napsal:

...myslel som to doslovne, ale beriem to späť. Teraz si mi svojim príspevkom ozrejmil tvoj pohľad na vec, čo absolútne kvitujem. Načrtol si hranicu, ktorú nie si ochotný prejsť. Na jednej strane to možno človeka ochudobňuje o nové zážitky, na druhej aj ja mám svoju hranicu a tou sú shockumentaries. Ja napríklad vôbec nie som schopný pochopiť, ako môže niekto čumieť na reálne mordy, zábery ľudí v agónii a pod. V prípade SVD sa stále bavíme len o filme, pri ktorom sa tvorcovia dobre pobavili, uznávam, že je to zrejme skupinka nejakých „freaks“ ( súdiac podľa informácii na nete o režisérovi a jeho incestnom vzťahu s vlastnou sestrou ), ale skutočné zábery smrti sú podľa mňa fakt „iné kafe“.
P.S. ospravedlňujem sa za vulgarizmy

sorac mahoney,ale urcite druhy filmov nemusim.viem ,ze natocit masaker film s autenticky vyzerajucimi scenami a umrtiami je tazka fuska a viem to ocenit ,ale cucat na to ako magor vygrcia pivo a potom to vypije tak to sorry.salo 120 dni sodomy od passoliniho som tiez dopozeral s velkou nevolou aj ked ten "matros" co tam cely film jedli bola nastastie len cokolada a lekvar lol

19

Samozrejme, v pohode. Mňa naopak Salo neoslovilo vôbec. Podarilo sa mi to zohnať, ak si dobre pamätám pred desiatimi rokmi, veľmi som bol však z tohto filmu sklamaný. Jediný moment, ktorý na mňa nepríjemne zapôsobil bola scéna, keď tie deti museli po štvornožky brechať ako psy. Inak som bohužiaľ v tomto snímku nezaznamenal nič iné. Mňa zas totálne vyvádza z miery v mojom komente k Intermedio spomenutá dráma Malá Odessa s Timom Rothom a Edwardom Furlongom. Tento film si pravidelne pozriem každý mesiac, až sa divím, že mi VHS ešte funguje, a opakovane mi vyvolá depresívny stav trvajúci niekoľko dní.
Malá Odessa síce s hororom nemá absolútne nič spoločného, mrazivej atmosféry má však na rozdávanie. Dokonca na mňa zapôsobila ( a stále pôsobí ) viac disturbing, než napríklad Cannibal Holocaust.