126

Re: Nightmare on elm street

Xtreme napsal:

O pokračování kultovní série, kterou Wes Craven začal v roce 1984 svou Noční můrou v Elm Street, se hovoří už delší dobu, ale až dnes začíná tato myšlenka nabírat reálné kontury. I když popravdě řečeno, pokračování není v tomto případě právě to nejšťastnější slovo. Děj filmu by totiž měl být zasazený do Freddyho minulosti, do doby před prvým dílem, kdy byl ještě jen řadovým masovým vrahem s nepatrnými psychickými problémy. Robert Englund svojí účast už potvrdil a na režisérskou stoličku podle všeho zasedne John McNaughton, který na své zvolení řekl: „New Line Cinema a já jsme na toto téma hovořili už dávno a teď jen čekám na jejich oficiální stanovisko. Oslovili mně díky filmu Henry: Portrét masového vraha – jejich cílem je totiž natočit seriózní a zejména uvěřitelný film o Freddy Kruegerovi, jeho skromných začátcích na postu školníka a o tom, jak unášel malá děvčátka, případně chlapce, aby je pak mohl znásilnit a zabít. Nenajdete tam nic nadpřirozené.“ Námět by tedy byl, ale po hotovém scénáři zatím není ani vidu ani slechu. „Takovéto práce trvají velmi dlouho a scénář ještě skutečně není připravený. Máme zatím jen ten námět, nic víc. Na druhé straně, rád bych jako scénáristu viděl R.J. Tsarova, autora divadelní hry, kterou jsem právě režíroval. Je to skutečný talent s velmi osobitým pohledem na svět.“ Takže si to shrňme: vynikající předloha, divácky zajímavý, i když trochu otřepaný přístup k tématu (jak to všechno začalo…) a poměrně neznámý režisér, který však před deseti roky natočil film s atmosférou natolik hustou a beznadějnou, že si ještě i dnes vydobyl důvěru studia. Nalejme si čistého vína – není to právě sázka na jistotu, ale v době trapných hororových remaků s nálepkou PG-13 ještě stále jde o pověstné světlo na konci tunelu

Čo nato hovoríte?

Těším se a mimochodem pokud horor nepotřebuje sex, litry krve a nadávky aby byl hororem  :wink:

127

Ja jsem ted koukal na Freddy v. Jason chvili a strasne me mrzi ten dabing. ja to znam dobre v originale a Freddy je sprostej jak dlazdic a oni to prelozi spisovnou cestinou...at jdou nekam... :?

Burn it to the ground.

128

Toddb napsal:

Ja jsem ted koukal na Freddy v. Jason chvili a strasne me mrzi ten dabing. ja to znam dobre v originale a Freddy je sprostej jak dlazdic a oni to prelozi spisovnou cestinou...at jdou nekam... :?

Souhlas!Ale jinak sem spokojen..ukojen... :twisted:

Omlouvám se za offtopic ale...

Dnes v 22:05 na ČT2
(The Shining)Osvícení!!! :twisted:
S titulkama :twisted:
:twisted:

MM--MM------SSSSS------
M--M--M------S-----S------
M------M--S----S-----------
M------M--SSSS------------
------------------------------

129

masterserver napsal:
Toddb napsal:

Souhlas!Ale jinak sem spokojen..ukojen... :twisted:

Omlouvám se za offtopic ale...

Dnes v 22:05 na ČT2
(The Shining)Osvícení!!! :twisted:
S titulkama :twisted:
:twisted:

Pokud si dobře pamatuju Osvícení nebylo nikdy, stejně jako ostatní Kubrickovy filmy, nadabováno...

Ale teď zpět... imho začala do série komedie nezdravě zasahovat až ve Freddy´s Dead... předtím to byly jen občasné záblesky černého humoru.

Který díl má podle Vás nejlepší atmošku?:-)

130

Z tech co sjem videl, jednoznacne prvni, to je proste vynikajici zalezitost

Burn it to the ground.

131

Mne sa velmo paicla 4ka....podla mna bola skoro taka dobra ako 1notka

132

Já zatim viděl jen 5,6 a 7čku potom ještě FvsJ.. z toho se mi nejvice libila asi 5ka :twisted:
A teď trochu OT... všiml jsem si že na studni neni ještě recenze k ani jednomu dilu ze serie critters.... :evil:

MM--MM------SSSSS------

133

Dneska sem dodělal stránku o Nocni mure v elm street - http://elm-street.unas.cz/
Obsahově nic moc ale zítra určitě něco přibyde... :wink:
Určitě se koukněte....

MM--MM------SSSSS------

134

masterserver napsal:

Dneska sem dodělal stránku o Nocni mure v elm street - http://elm-street.unas.cz/

Teda nechtel bych te srazet ve tvem rozletu, ale opravdu mas dojem, ze "dodelal" je to spravne slovo? Jako mozna jsem neco prehledl, ale zda se mi, ze jedina sekce, ktera funguje, jsou Novinky (se dvema prispevky o celkovem uhrnu 5 slov). A samozrejme Guestbook se dvema prispevky, z toho jednim uvitacim a jednim reklamnim.

Nechci ti kecat do tveho "byznysplanu", ale myslim, ze v tuto chvili na web upozornovat je naprosta blbost, protoze kdo se na nej jednou podiva, tak odejde a uz nikdy se nevrati (protoze podle toho, co je videt ted, se web jeste par let do uzitecne podoby nedostane). Velmi bych ti doporucil, abys do webu napred udelal nejaky rozumny obsah (aspon par rozumnych novinek a urcite aspon dva nebo tri dukladne popsane filmy - a tim dukladne myslim to, ze bys mel urcite jit do mnohem vetsich podrobnosti, nez mame v recenzich tady my).

Chvalim, ze jsi udelal menu tak, aby sice bylo Javascriptove, ale i s vypnutm Javascriptem fungovalo.

135

Máš pravdu... :oops:
Od dnešního rána makám na pořádném obsahu...
Tak až to bude trochu obsahově nadupané tak dám vědět :wink:

MM--MM------SSSSS------

136

milujem celu seriu.nie je co riesit:-)))))))))))))))))))))))))))))))) :twisted:

137

Luki napsal:

Který díl má podle Vás nejlepší atmošku?:-)

To je těžké. Skvělou atmosféru mají skoro všechny díly, Freddy se už o to postaral. Ale kdybych měl (co se týče atmosféry) vybrat jediný díl, tak asi ten první.
(Přitom ale celkově mám nejradši třetí.)