1

Téma: The Strangers

The Strangers

Wolfus v 2008-10-27 00:39:42 napsal:

Autor recenzie pravdepodobne film nepochopil. Atmosfera bola skvela a vobec, uz ho vidim, ako by sa v tej situacii choval on sam... hrdina...

8/10

Do komentářů pod recenzí nepatří komentáře autora nebo recenze.

2

Re: The Strangers

Wolfus v 2008-10-27 00:39:42 napsal:

Autor recenzie pravdepodobne film nepochopil. Atmosfera bola skvela a vobec, uz ho vidim, ako by sa v tej situacii choval on sam... hrdina...

8/10

Řeknu to asi takhle. Na horory se dívám ze tří důvodů: 1) abych se bál nebo se mi alespoň zrychlil tep 2) abych se pobavil a viděl něco nového 3) aby mě vtáhnul příběh a já si ho ještě dlouho pamatoval. Nic z toho se mi u Strangers vážně nestalo. Je mi celkem jedno, jak moc řemeslně skvěle je film natočen, když už jsem stejně podobnou zápletku několikrát (nesčetněkrát) viděl. Nezajímá mě jak moc velká je to pocta starším filmům. A kde je vlastně ta linie mezi prachsprostou vykrádačkou a poctou? Samozřejmě někoho baví dejme tomu všechny díly pátku třináctého… Mně to stačilo do čtvrtého dílu… Z výše napsaných důvodů jsem prostě nemohl dát lepší hodnocení. A i kdyby mi splnil některý z bodů stejně bych mu dal maximálně 7/10, protože i když bude takovýto film perfektně zpracován do posledního detailu stejně mu bude chybět něco, co z něj dělá výjimečný film, prostě charakteristická postava, nějaký „vyšší smysl“, prostě nějakou featuru díky které každý bude vědět, že se jedná o tenhle film a ne jen jeden ze sta…
Jinak jak bych se zachoval v takové situaci? Tak to vážně nevím a on to asi neví nikdo, dokud se do podobné situace nedostane. Ale o to vůbec nejde, tohle je film, a pokud tedy už musím akceptovat několik šílenců pohybujících se v domě, který zřejmě znají lépe, než vlastník?, proč bych si nemohl stěžovat na neschopnost sebeobrany hrdinů, když k tomu mají dostatek prostředků… Zbraně tam stejně byly z jediného důvodu, protože ta scéna, která s nimi byla natočená je podle mě v poslední době hodně „in“.  Ono většinou člověk čeká, co by se v určitých situacích (nalezení zbraní) mohlo stát, a když k tomu nedojde, tak sice můžeme říkat, že je to originální, ale mně to přišlo jako stupidní… Věc názoru…  A když už jsme u toho, tak napiš/napište vlastní recenzi, vychval/vychvalte film do nebes, rád si přečtu jiný názor a určitě ne jenom já (Teda myslím nějaký, který mě přesvědčí. Ne, že to má skvělou atmosféru, ale proč to má skvělou atmosféru?). Navíc myslím, že to uvítá více lidí, než když tu bude pět recenzí s podobným hodnocením…