1

Téma: serie Evil Dead

recenze Evil Dead 1

2

Re: serie Evil Dead

recenze Evil Dead 2
recenze Army of Darkness

Naposledy upravil: (2003-09-19 22:30:24)

3

K recenzi Evil Dead 2: Co se týče dohad jestli je to remake nebo pokračování, tak mě osobně příde druhá možnost jako naprostá blbost. Už vzhledem k tomu, že prvních deset minut je skoro stejnejch a to nepočítám další drobnosti který jsou prakticky stejný. Podle mě je to remake jako stehno. Stím, že přidal tunu novejch věcí, na který bujto nebyly prachy, nebo je vymyslel až potom... Prostě takový hodně vostrý vylepšení... Protože kdyby to bylo pokračování. Proč by jezdil Ash zase do lesa? Jaktože by Linda žila a jaktože neni Ash mrtvej nebo v něm neni démon atd...

Ty ostatní zase spolehlivě zmate, že se ta "rekapitulace" docela zásadně liší od toho, co už znají (proč třeba se Ashova holka jmenuje jinak než dřív???).

Jinak co si pamatuju tak se jmenuje v obouch dílech Ashova holka Linda... smile

"Nikdy ... ale nikdy neser Krále"

4

No kdyz jsem to videl prvne, tak jsem dokonce druhy dil nedokoukal - protoze jsem si myslel, ze mi pomatenej kamos domu prines znovu jednicku, kterou jsem v ty dobe prehraval furt dokola... :-) To byla xta kopie VHS bez uvodnich titulku, a to proste nepoznas.

5

Nechápu proč se vtom někdo takhle šťourá. Je to prostě variace na stejné téma a zajímá mě výsledek. A ten se hodně povedl.

6

Me se nahodou Pepakuv konfrontacni zpusob recenzovani libi - casto si vsimne veci, kterych bych se treba ja nikdy nevsiml, ruznych prisne logickych detailu apod, protoze kdyz se ja divam na film tak mi jde hlavne o to, jestli se bavim, jestli me ta atmosfera vtahne, a pak je mi celkem jedno jestli ten film je dobry nebo ne. Ruzne podruznosti proste nevnimam. Ostatne dobre to bude za par dni videt v nasem diametralne rozdilnem nazoru na divny film Arachnia... :-)

7

Když jsou ve filmu nesrovnalosti, tak se proč se vtom nepohrabat  smile

8

Klidně se v nich hrabat jak je libo, jen k vůli nim nezapomínat na ty dobré věci, kterých je v Evil Dead 2 daleko víc.

9

gangrena napsal:

Klidně se v nich hrabat jak je libo, jen k vůli nim nezapomínat na ty dobré věci, kterých je v Evil Dead 2 daleko víc.

Naprostej souhlas. 8)

10

Ale to, že dvojka vychází ze stejného nápadu jako jednička nepovažuju za nesrovnalost. Mně se naopak líbí ta možnost udělat jinou verzi stejného příběhu. Je to prostě remake a považovat to za slabinu filmu je podle mě totální omyl.

11

Gangrena:
Trochu me mrzi, ze to beres tak, ze na ED2 "hledam chyby za kazdou cenu". Tak to vubec neni. I me se ED2 velice libi. Ale jakkoliv se mi libi a jakkoliv ho povazuju za klasiku, nemuzu nepriznat, ze proste nedosahuje kvality tech skutecne spickovych filmu. Proto ma prislusne nizsi hodnoceni. Krome toho si myslim, ze dorecenze vypichnuti chyb patri.

KLAUN_DOMINANT napsal:

K recenzi Evil Dead 2: Co se týče dohad jestli je to remake nebo pokračování, tak mě osobně příde druhá možnost jako naprostá blbost. Už vzhledem k tomu, že prvních deset minut je skoro stejnejch a to nepočítám další drobnosti který jsou prakticky stejný.

V zasade bych s tebou souhlasil, ale skutecnosti je, ze podle Raimiho to NENI remake. To jsem si nevymyslel, to je proste fakt. Sice se mi to vysvetleni zda ponekud pochybny (taky jsem to napsal do recenze), ale pripoustim, ze Raimi asi vi o scenari vic nez ja :-)

Jinak co si pamatuju tak se jmenuje v obouch dílech Ashova holka Linda... :)

Jsem mel dojem, ze v 1 sice nejaka Linda je, ale ze Ashova holka je jedna z tech druhych dvou. Asi se na to budu muset podivat znovu.

gangrena napsal:

Ale to, že dvojka vychází ze stejného nápadu jako jednička nepovažuju za nesrovnalost. Mně se naopak líbí ta možnost udělat jinou verzi stejného příběhu. Je to prostě remake a považovat to za slabinu filmu je podle mě totální omyl.

Ja ED2 nevycitam, ze je to pokracovani, a nevycital bych mu, ze je to remake (kdyby to byl remake). Ale dost zasadne mu vycitam, ze je to napul pokracovani a napul remake, a ani po patnacti letech a jednoznacnym vyjadreni rezisera porad neni jasny, co to je vic. Proste mi takova zmatenost silne vadi, to si nemuzu pomoct.

12

To Pepak:Podle me neni dulezite jestli jde o remake, pokracovani nebo samostatny film a dokonce ignoruju i vajadreni rezisera. Dulezity je pro me vysledek a ten stoji za to. Nechci se hadat a tvoje nazory samozrejme respektuju, ale v tomhle se bohuzel asi neshodneme.

13

KLAUN_DOMINANT napsal:

K recenzi Evil Dead 2: Co se týče dohad jestli je to remake nebo pokračování, tak mě osobně příde druhá možnost jako naprostá blbost. Už vzhledem k tomu, že prvních deset minut je skoro stejnejch a to nepočítám další drobnosti který jsou prakticky stejný.

V zasade bych s tebou souhlasil, ale skutecnosti je, ze podle Raimiho to NENI remake. To jsem si nevymyslel, to je proste fakt. Sice se mi to vysvetleni zda ponekud pochybny (taky jsem to napsal do recenze), ale pripoustim, ze Raimi asi vi o scenari vic nez ja :-)

No jo no. Když to řikal Raimi :twisted: Stejnak mi to tak nepříde, ale to je jedno  big_smile Ale možná, je Raimi takovej ten šibal co si rád dělá srandu ze svejch fanoušků  tongue.  Prostě mi to nesedí no...ale to už to omýlám furt dokola :oops: . Jinak jak už jsem psal, pro mě je to absolutně kultovní snímek, na kterym nevidim žádné chyby a jestli jo, tak je odpouštim 8)

14

2all: jj, ED2 rulezz. Armada temnot mi prisla jako spatny vtip.

[color=#FF0000:924307c5d0][size=18:924307c5d0][b:924307c5d0]Sezeru Ti dusi![/b:924307c5d0][/size:924307c5d0][/color:924307c5d0]

15

kOCi napsal:

2all: jj, ED2 rulezz. Armada temnot mi prisla jako spatny vtip.

Mě jako docela dobrá komedie, která ale předešlejch dílů nedosahovala. Nejlepší je Ash na konci jako drsnej prodavač .o)

16

Podle me je to jedno z mala pokracovani, ktere prekonalo original....

Filmovy maniak, co mu neni POMOci,.....

17

YURAyura napsal:

Nesouhlasím podle mě je nejlepší jednička. Druhý díl je taky pěkný akorát ten třetí díl je něco strašného. tongue

18

Ash napsal:
YURAyura napsal:

Nesouhlasím podle mě je nejlepší jednička. Druhý díl je taky pěkný akorát ten třetí díl je něco strašného. tongue

Ja taky nesouhlasim nemam rad komedialni prvky.
Jeste kdyz uz jsme u toho tak bych pro zajmavost doplnil detail
ze to co jsi ten Ash poustel na pasce tak to pouzila kapela Brooklyn Bounce pro svuj singl Canda.Vsiml jsem si toho az ted kdyz me to bylo nejak povedomy.

The Only way forward is to grow.The Only way to grow is to expand beyond the boundaries of what we know into uncharted areas of the unknown.
The Unknown being the only source of new knowledge.
               ---network 23---

19

Pokud můžu napsat svůj názor ohledně ED2, tak by to bylo:
ED2 je pokračováním ED1 a ten začátek je nastíněním (velmi okleštěným) děje 1 pro lidi co první díl neviděli. Beru to jako TV miniserii :-)

20

Caleb napsal:

ED2 je pokračováním ED1 a ten začátek je nastíněním (velmi okleštěným) děje 1 pro lidi co první díl neviděli. Beru to jako TV miniserii :-)

Hm, ale pak by to krapet nedávalo smysl. :wink:  Logicky to pokračování bejt nemůže z mnoha důvodů. Například ta holka Linda...

21

KLAUN_DOMINANT napsal:
Caleb napsal:

Hm, ale pak by to krapet nedávalo smysl. :wink:  Logicky to pokračování bejt nemůže z mnoha důvodů. Například ta holka Linda...

ED2 je podle mě VOLNÉ POKRAČOVÁNÍ prvního dílu a proto se tak nemusí dodržovat dějová návaznost na ED1. To nechápu proč se to tak pořád řeší? ED1 je horror a ED2 akční hororová komedie... tongue

22

Ash napsal:
KLAUN_DOMINANT napsal:
Caleb napsal:

ED2 je podle mě VOLNÉ POKRAČOVÁNÍ prvního dílu a proto se tak nemusí dodržovat dějová návaznost na ED1. To nechápu proč se to tak pořád řeší? ED1 je horror a ED2 akční hororová komedie... tongue

Já to řešil proto, že jako pokračování ani jako volný to hrubě nedává smysl. :wink:  Prostě je to remake. Koukni na oba díly za sebou a uvidíš že volný pokračování to nemůže bejt ani náhodou...Už jenom protože obě Ashovy holky sou Linda, takže on vzal zase jinou holku opět na chatu v horách a opět pustil magnetofon?? smile  A to je jenom část věcí co neseděj.

23

KLAUN_DOMINANT napsal:

Já to řešil proto, že jako pokračování ani jako volný to hrubě nedává smysl. :wink:  Prostě je to remake. Koukni na oba díly za sebou a uvidíš že volný pokračování to nemůže bejt ani náhodou...Už jenom protože obě Ashovy holky sou Linda, takže on vzal zase jinou holku opět na chatu v horách a opět pustil magnetofon?? smile  A to je jenom část věcí co neseděj.

No ono je to myslim tak (a mozna to tu uz nekdo psal), ze Raimi nemel prava na zabery z prvniho dilu a tak kdyz ve dvojce chtel naznacit dej jednicky natocil ho znova. takze vlastne ta cast, kdy je ve dvojce Ash s Lindou na chate sam je vlastne takova upravena a zkracena rekapitulace jednicky a to co nasleduje je pokracovani. Takze to co jakoby dela "znova" dela vlastne poprve, jen trochu jinak smile.

24

obitus napsal:
KLAUN_DOMINANT napsal:

No ono je to myslim tak (a mozna to tu uz nekdo psal), ze Raimi nemel prava na zabery z prvniho dilu a tak kdyz ve dvojce chtel naznacit dej jednicky natocil ho znova. takze vlastne ta cast, kdy je ve dvojce Ash s Lindou na chate sam je vlastne takova upravena a zkracena rekapitulace jednicky a to co nasleduje je pokracovani. Takze to co jakoby dela "znova" dela vlastne poprve, jen trochu jinak smile.

To už je lepší, ale stejně... smile
Nedává to furt smysl.  :wink:  Ale to je jedno. Prostě je to klasa a pecka atd. :twisted:

25

obitus napsal:
KLAUN_DOMINANT napsal:

Naprosto, ale naprosto s tebou souhlasím. Kdyby ED2 začínal průletem chaty a následným odhozením Ashe do lesa, tak ten kdo ED1 neviděl by byl úplně mimo "vo co se jako jedná?" Nějak se předchozí děj naznačit musel!