1

Téma: Timber Falls

Timber Falls

Sinner napsal:

Toto si ani nezasluhuje zaradenie medzi slashere. Má aj dobré momenty, ale tých je pomenej.

Taky to není slasher :-)

2

Re: Timber Falls

Tak potom sa hanbím, lebo som do toho išiel s tým, že je : ) Nevadí, nič to nemení na tom, že to je strašne nešťastný film : ) a teraz námietky:
(SPOILER):
1. ženská s prebitými rukami si rozväzuje na ústach šatku.
2. zábery zo stanu sa mi videli akési prehnané, stan pre dve osoby a keď bol záber z vnútra stanu, mali tam miesta ako v trojizbovom byte,
3. zdalo sa mi, že chlapík strelil starca do hlavy, kým na zemi už ležal s hlavou celou.
4. žena čaká za dverami, kým druhá bodá jej druha nožom,
5. ženská ako samurai čistým rezom mačetou zotne žene hlavu,
6. pchanie skrvavených krížov a kríž ako útočná zbraň sa mi videlo násilné,
7. celá dramatizácia ženskej, ktorú takmer znásilnili kvôli tomu, že chlap mal zbraň, ktorá im mohla v divočine pomôcť sa mi zdala kreténska,
8. scéna s vyberaním "zbraní" a následný výber biča to bol trapas : ),
9. herecký výkon policajtky viac ako smiešny.
Potom ešte nechápem prečo ho tá žena ošetrovala pekne na posteli, keď ho mohla ošetriť priviazaného na lôžko a vyvarovať sa tak nepríjemnostiam s útekom ústrednej slečny, prežitie chlapíka na konci tiež považujem za vhodné na zamyslenie, keďže boli bohviekde. Prosto na filme sa mi páčilo..vlastne nepáčilo..jeden z mála "horrorov" čo sa u mňa nezohreje.
Celkovo ten pseudoprotikresťanský nádych sa mi videl smiešny! Pritom bolo toľko dobrých filmov o fanatikoch a toto bola bieeeda nad biedy.
(/SPOILER)

PS: tak Ťa prosím premaž môj koment a nechaj tam len hodnotenie 3, aby to nezvádzalo na debaty, či to je slasher a čo som za hlupáka namiesto chválenia tak debilného filmu : )

Naposledy upravil: Sinner (2008-09-05 07:48:32)

3

Spoilery piš jako (SPOILER)obsah spoileru(/SPOILER), pak se nebudou zobrazovat.

Sinner napsal:

Tak potom sa hanbím, lebo som do toho išiel s tým, že je : )

Vždyť recenze je jasně zařazená do exploitation a v textu je výslovně uvedeno, že to exploitation (konkrétně odnož "hixploitation") je...

a teraz námietky:

Já jsem to tedy vnímal výrazně odlišně, jako prkotiny, které ničemu nevadí. Ale chápu, že co se jednomu zdá jako prkotina, to může druhého úplně odradit. Vidím to na vlastním hodnocení spousty filmů, které se většině ostatních líbí, ale já nemůžu překousnout některé jejich komponenty.

Pro úplnost:
1) Souhlasím, ale je to tak v skoro každém filmu, takže to neřeším.
2) Asi neměli takový stan jako já, do kterého se sotva vejdu sám :-)
3) Nevšiml jsem si/nepamatuju si.
4) Souhlas. Ale viz 1.
5) To myslím v reálu možné je, i když třeba ne pravděpodobné (nemám dost praktických zkušeností, abych to mohl potvrdit nebo vyvrátit). Beru to jako určitou úlitbu filmovému požadavku, že by to pro diváka mělo být efektní.
6) Mě to přišlo vcelku OK. Když není po ruce nic lepšího, vezmeš zavděk i mizernou zbraní.
7) Nerozumím. (SPOILER)Jestli myslíš ten útok mladších vidláků, tak tam se přece o znásilnění nehrálo vůbec, šlo jen o loupež - a tak jako tak to bylo zcela nezávislé na tom, jestli Mike zbraň měl nebo neměl. A že holka nemá ráda zbraně, že si myslí, že s ní by to bylo ještě horší, to není až tak neobvyklý pocit.(/SPOILER)
8) Opět to chápu jako úlitbu dramatičnosti.
9) Neřeším, ve filmu jde o zcela nepodstatnou epizodku.
10) Opět, úlitba dramatičnosti.

PS: tak Ťa prosím premaž môj koment a nechaj tam len hodnotenie 3, aby to nezvádzalo na debaty, či to je slasher a čo som za hlupáka namiesto chválenia tak debilného filmu : )

Tak napiš nový komentář a já pak ten starý smažu. To bude lepší řešení, než abych to upravoval za tebe, ne?

4

pepak napsal:

6) Mě to přišlo vcelku OK. Když není po ruce nic lepšího, vezmeš zavděk i mizernou zbraní.

Mňa skôr vytočilo to "kombo"  (SPOILER) krv na križi po výstrele, kríž ako obranná zbraň (/SPOILER) Čo sa týka (SPOILER)znásilnenia, bolo tam naznačované ovoniavaním nohavíc a pohľadmi + chlapík to neskôr len podtrhol, keď chcel inú platbu(/SPOILER)
Ako nehádam sa, že sa to mohlo niekomu páčiť, ale ja som si pri tom ani tak neoddýchol ako pri piatkoch trinásteho, ktorý sa nehraje na nič intelektuálne, nehrá sa s náboženstvom, nehrá sa s ľuďmi žijúcimi mimo civilizácie, ani sa mi to nepozdávalo ako Behind the mask a Leslieho plánovanie, aj keď možno to je z iného súdka. Nebolo to ani Haute tention, len ďalší tuctový filmík z produkcie brakovín, ktorý keby ničím nevynikal nebol by tak strašný ako že sa hral s témami, čo si zaslúžia dobré spracovanie a možno som na ne háklivý. Určite radšej ako toto by som bral wrong turn a všetky vyššie spomínané, kým nevidením tohto diela by som myslím, že nič nestratil..

5

Sinner napsal:

len ďalší tuctový filmík z produkcie brakovín, ktorý keby ničím nevynikal nebol by tak strašný ako že sa hral s témami, čo si zaslúžia dobré spracovanie a možno som na ne háklivý. Určite radšej ako toto by som bral wrong turn a všetky vyššie spomínané, kým nevidením tohto diela by som myslím, že nič nestratil..

Vždyť v pořádku. Každému se líbí něco jiného a byla by hloupost rozčilovat se nad tím, že se někomu nelíbil film, který já považuju za dobrý. Já to tady beru jako diskusi, která má vést k pochopení, co se ti nelíbilo a vysvětlení, proč se to, co se tobě nelíbilo, mě líbilo - vůbec mi nejde o to tě přesvědčit, že máš okamžitě konvertovat na můj názor a dát tomu filmu aspoň 11 hvězdiček z deseti.

6

Asi mám dar sa zle vyjadriť, lebo sa nerozčuľujem ani nad hodnotením ani názorom, ale nad filmom ako takým, aj to nie naozaj, lebo som už prakticky od polovice tušil, že to biedne dopadne a tak len krútil hlavou, že pre pááááána, čo to robia? : ) Už dávnejšie som nevidel horror ako taký a na tento som sa tešil, pripravil si spešl atmosféru a chystal sa relaxovať a výsledok ma sklamal.. : ( Neprekvapujú ma ani vyššie hodnotenia niektorých filmov, čo sa mi vôbec nepáčia, lebo tie s nižším hodnotením radšej obchádzam, aby som nenadával : ) Rovnako väčšina filmov, čo žeriem by asi nezožala ani 3 (Visitor Q, Gozu..) : )
A tentokrát som mal šťastie, že som si nepozrel ani meno recenzenta, inak by som bol asi ovplyvnený Tvojím menom a dal viac : ) a ako milovníkovi filmovej hudby Ti nemusím vravieť o tom romantickom podmaze, čo tam dali v lese pri fotení srniek, ale možno sa Ti to páčilo : )

7

No jo no. Já už radši preventivně k horrorům přistupuju s tím, že to bude kravina, a pak jsem třeba příjemně překvapen :-)

8

S některými výtkami celkem souhlasím ale tohle většinou u filmů neřeším, pořád to nedosahuje zhovadilostí jiných kousků. Imho byl Timber Falls v rámci možností a žánru dost realistický smile. Myslím že tady jde spíše o témata na která jsou někteří lidé citlivější než ty "chyby" samotné.