Téma: TOP 10

tak mě tak napadlo jaký filmy (horory) máte rádi a nebo jaký se vám líbily nejvíc a tak co třeba top 10 nej filmů( i když top10 je dost málo )....moje jsou
(pořadí nerozhoduje)
Evil Dead 2
Demons
Phantasm
Zombi 2
Night Of The living dead
Return of the living dead
City of the living dead
The Ring
In The Mouth of madness
Prince of Darkness

taky třeba žeru hellraisry, noční můru a nebo třeba Jasona ale spíš celkově a tak se my to tam nevešlo yikes)

"Nikdy ... ale nikdy neser Krále"

2

Re: TOP 10

Tak me napadlo, ze bych mohl sestavit seznam filmu s neveselou - ba i dost pochmurnou tematikou, ktere se mi libily. Nespadaji vubec do zanru horror, ale jsou velmi dobre udelane a myslim ze dokazou potesit kazdeho poradneho uchyla.

Shallow Grave
Full Metal Jacket
Clockwork Orange
Lollita
Talented Mr. Ripley
Trainspotting
Fargo
The death and the Maiden
City of lost Children
Bitter Moon

[delejte, co Vam hlasy v hlave poruci]

3

určitě na něco zapomenu, ale takhle narychlo z hlavy:
Evil Dead
House by the Cemetery
Hellraiser
Halloween
Braindead
City of the Living Dead
Invasion of Body Snatchers - ta ze sedmdesátých let
Night of the Living Dead '68
Inferno - to od Argenta, bylo jich už víc
Exorcist

4

to obitus: slušný filmečky kdyby bylo top 20 tak by většina těch filmů co si napsal šla jako 11,12 atd.  sou hodně dobrý  akorát sem bohužel neviděl inferno od argenta a invasion of body snatchers ale snad to brzo napravim yikes)

5

to KLAUN_DOMINANT: oboji šlo u nas několikrát v bedně. pokud bys mel enormni zajem tak ti muzu pucit svoji Invasion of .. na VHS, mam v hajzlu video, tak ji par tejdnu neuziju. je prijemne videt u nekoho v top 10 Prince of Darkness, jeden z mnoha skvelich Carpenterových filmu, který je dilne nedoceněnej, pritom ta atmosfera je 110%

6

t obitus: jo jo prince of darkness je supr naposled sem to viděl tak před pěti rokama a líbilo se my to jako prase a tamto šlo v bedně jo? sakra to sem zase něco prošvih heh- a nemáš i to prince of darkness? yikes)

7

to KLAUN_DOMINANT:nemám, nemám a samotného mě to dost mrzí, ale i prince of... se tak jednou za dva roky mihne na Nove takze doufej.

to all: nestiďte se  :wink: dost by me zajimalo, jake jsou nej filmy i vás ostatních

8

hm bohužel se bojim že možná už nemihne když tak sleduju co tam poslední dobou dávaj...když vidim ty "horory" tak se my chce spíš plakat yikes)))
a jinak správně- nestyďte se yikes)

9

Můj osobní TOP 10 horrorových filmů (v této chvíli a bez pořadí):

EXORCIST (1973, William Friedkin)
THE THING (1982, John Carpenter)
POLTERGEIST (1982, Tobe Hopper)
FROM DUSK TIL DAWN (1996, R.Rodriguez)
DEMONI (1985, Lamberto Bava)
NIGHTMARE ON ELM STREET (1984, Wes Craven) + NIGHTMARE ON ELM STREET 3. - DREAM WARRIORS (1987, Chuck Russel)
SPALOVAČ MRTVOL (1968, Juraj Herz)
PRINCE OF DARKNESS (1987, John Carpenter)
SHINING (1980, Stanley Kubrick)
OMEN (1976, Richard Donner)

Připojím ještě názvy horrorů, které mě zaujaly v poslední době:
TI DRUZÍ, SLEEPY HOLLOW (Tim Burton), HORIZONT UDÁLOSTÍ (Paul Anderson?)

Horrory, které naopak v poslední době zklamaly má očekávání:
BLAIR WITCH PROJECT + KRUH

Filmy, které mám z jistých důvodů v oblibě, ale do Top 10 se (momentálně) nedostaly:
CARRIE (Brian De Palma), THE BEYOND (L. Fulci), VAMPIRE LOVERS (Roy Ward Baker), BRAINDEAD (Peter Jackson), ČELISTI a GHOSTBUSTERS (není to možná horror, ale duchařská komedie je to rozhodně)

Filmy, které bych chtěl ještě určitě vidět:
TEXAS CHAINSAW MASSACRE (ten původní od Tobe Hoppera, samozřejmě), THE AMYTIVILLE HORROR, THE SENTINEL (1976, Michael Winner), DAWN OF THE DEAD (George Romero)..., no, je toho ještě mnohem víc...

10

sjel jsem pár košér kousků (speciální pozdrav pro KLAUNA DOMINANTA lol )
nový top 10 (bez pořadí):

The Beyond
Hellraiser
Ichi the Killer
Evil Dead
Dawn of the Dead
Bad Taste
Invasion of Body Snatchers
Halloween
Exorcist
The Thing

11

Tak taky pridam svuj Top Ten:

Braindead
Hellraiser 1,2
Night Of The Living Dead (1990)
Ravenous
Re-Animator
The Crow
The Thing
Return Of The Living Dead
Dawn Of The Dead
Zombi 2

12

Konečně se to pěkně rozepsalo a mě to nedá, než připsat filmy, které mě zaujali za poslední dobu - cca rok. Samozřejmě to neznamená, že jsou ty filmy nové  8) a taky seznam sraček co jsem bohužel viděl  :wink: -před nějakými filmy se prostě neschováte...Stejně si vás najdou.

Fakulta
Versus
Ichi The Killer
The Others
Texas Chainsaw massacre
Scorched Heat
Dog Soldiers
Lost Higway
Horizont Event
Evil Dead Trap

+ ANTI TOP 10 největších sraček co jsem viděl (doufám, že jsem nezapoměl na nějakej výstavní kousek):
Third Circle aka Cubbyhouse
Antropophagus
Exorcista 2
Gate
Lost Boys
Hluboko v lesích
Kukuřičné děti 6
Oasis of the Zombies
Rocky horror picture show
Flowers in the Attic

Pořadí nerozhoduje.

13

Tak jsem se taky rozhoupal sesmolit nějaký svůj žebříček.
Vypadá asi takhle:

EVIL DEAD (1983, re: Sam Raimi)
HELLRAISER (1985, re: Clive Barker)
BLUE VELVET (1985, re: David Lynch)
VIDEODROME (1978, re: David Cronenberg)
INFERNO (1980, re: DArio Argento)
HOUSE BY THE CEMETERY (1982, re: Lucio Fulci)
LIVING DEAD TRILOGY (re: George A. Romero)
ERASERHEAD (1976, re: David Lynch)
RINGU (1998, re: Hideo Nakata)
INVASION OF THE BODY SNATCHERS (1978, re: Phillip Kaufman)

Pořadí nerozhoduje.

14

+ ANTI TOP 10 největších sraček co jsem viděl (doufám, že jsem nezapoměl na nějakej výstavní kousek):
Third Circle aka Cubbyhouse
Antropophagus
Exorcista 2
Gate
Lost Boys
Hluboko v lesích
Kukuřičné děti 6
Oasis of the Zombies
Rocky horror picture show
Flowers in the Attic

Pořadí nerozhoduje.[/quote][/i]

Podařilo se mi teď vidět novou pecku, která vede můj ANTI TOP 10 Jedná se o brutální paskvil ze sedmdesátých let se jménem Žáby (Frogs)...  Opravdu nejhorší film...Nebavil jsem se ani vteřinu  tongue Vlastně ani nevim proč se to jmenuje žáby když ty tam jenom kuňkaj skáčou (né vlastně neskáčou, protože je do záběru dicky někdo hodí) a čuměj. To je jediný co dělaj...Ale zabíjí tam třeba had a dokonce i ještěrka a pozor teď to příde...Želva...Pomalu se doplazí ke své oběti a zabije ji...To se nevidí každej den... Tohle by dost možná zničlo i Pepaka  smile Tímto mu to chci doporučit jestli to už neviděl  tongue  Hroznej film...Další střela vedle, co se týče mých nákupů ve starých půjčovnách. O tohle jsem se musel podělit... Za žádnou cenu se na to nekoukejte!  8)

15

Vrazdici zelva nemuze mit chybu! :-)))

16

pepak napsal:

Vrazdici zelva nemuze mit chybu! :-)))

Navíc je tam i vraždící ještěrka, která zabije týpka ve skleníku tím, že začne shazovat nějaký chemikálie a on se pak udusí. Che che. Prostě supr film. 8)

17

Ahoj.Rad bych pridal i svuj Top deset.Spousta filmu se bude opakovat,ale to uz proste jinaci nebude.Kvalitni horrory jsou kvalitni horory.
Psycho   big_smile
Hellraiser 1    big_smile
Nocni mura z Elm street     big_smile
Halloween 1,2,H20,Prokletí M.M.    big_smile
Patek trinacteho     smile
Vec    smile 
Osviceni      big_smile
Babiccin dum (vyjimecne vzpominky z mladi)     big_smile
Jeepers Creepers      big_smile
Navrat ozivlych mrtvol      big_smile

Dalo by se toho vypichnout mnohem vic.Top 10 je zkratka malo.Pripomnel bych jeste serii Ringu,Ti druzi,Resident evil,Samozrejme serii Evil dead,Pan Kouzel,Candyman.   big_smile

Atesim se az kouknu na Jeeperse 2,Underworld,TTCM a dale na nove Hellraisery. big_smile

A netesim se,ze zas dostanu od maminky na zadek,ze zas koukam na nejakou hovadinu.Ach jo maminky. :wink:

Lead Cenobite

18

chose napsal:

Ahoj.Rad bych pridal i svuj Top deset.Spousta filmu se bude opakovat,ale to uz proste jinaci nebude.Kvalitni horrory jsou kvalitni horory.
Psycho   big_smile
Hellraiser 1    big_smile
Nocni mura z Elm street     big_smile
Halloween 1,2,H20,Prokletí M.M.    big_smile
Patek trinacteho     smile
Vec    smile 
Osviceni      big_smile
Babiccin dum (vyjimecne vzpominky z mladi)     big_smile
Jeepers Creepers      big_smile
Navrat ozivlych mrtvol      big_smile

Dalo by se toho vypichnout mnohem vic.Top 10 je zkratka malo.Pripomnel bych jeste serii Ringu,Ti druzi,Resident evil,Samozrejme serii Evil dead,Pan Kouzel,Candyman.   big_smile

Atesim se az kouknu na Jeeperse 2,Underworld,TTCM a dale na nove Hellraisery. big_smile

A netesim se,ze zas dostanu od maminky na zadek,ze zas koukam na nejakou hovadinu.Ach jo maminky. :wink:

Jak píšeš o babiččině domu a o výjimečných vzpomínkách z mladí, tak já mám přesně takové .o) Když mi bylo deset, byl to pro mě jeden z nejhrůzostrašnějších hororů...Už jenom kvuli šíleným pohledům matky...Nedávno se mi do pracek dsotala kazeta (první půlka ok ale druhá skáče  :x ) a už jsem se nebál ani za mák, ale bavilo mě to. Mám prostě rád béčka osumdesátejch let.  8)

19

Pro me to bylo opravdu hruzostrasne.Myslim tim koukat na Babiccin dum,protoze jsem ten vecer zrovna byl s babi sam doma.Od kdy jsem videl Hellraisera a tenhle film uz se tolik nebojim.Je to skoda.Kdyz je clovek mezi 8 az 15 rokem,tak se opravdu boji a zaroven k tomu ziskava i vztah.Byl jsem hodne maly a opravdu jsem se bal.

Lead Cenobite

20

chose napsal:

Pro me to bylo opravdu hruzostrasne.Myslim tim koukat na Babiccin dum,protoze jsem ten vecer zrovna byl s babi sam doma.Od kdy jsem videl Hellraisera a tenhle film uz se tolik nebojim.Je to skoda.Kdyz je clovek mezi 8 az 15 rokem,tak se opravdu boji a zaroven k tomu ziskava i vztah.Byl jsem hodne maly a opravdu jsem se bal.

Jo, když se člověk kouká na horory jako malej, je to dicky paráda a bojí se taky skoro furt yikes). Matně si vzpomínám na jeden z mých prvních hororů co jsem viděl (bylo mi asi 6) zkusim ho trochu popsat. Název bohužel neznám a rád bych ho zkouknul...Takže znalci poraďte  lol Asi už nebude tak dobrej, ale člověk nikdy neví... Bylo to na pirátské videokazetě s rychlodabingem a pamatuju si tohle: Ehm moc toho neni. Takže. Jakejsi chlápek v ovčí? kůži se dostal do budoucnosti a po někom šel. Pak se tam sekal prst. Nějakou ženskou zaklel a ta každej den stárla o 20 let, když ho dostali bylo jí skoro osumdesát a zabili ho tak, že do něj stříkly inzulín myslim nebo sůl nebo mořskou vodu?... :twisted:  Já vim, je to dost zamotaný, ale je to přes 15let a fakt si to moc nepamatuju...To je tak všechno... Když si vzpomenete budu rád tongue

21

Tak rad bych se chtel bat.Clovek pod vlivem vedy a skoly ziskava racionaloni pohled na svet a strach z filmu je ten tam.
Skoda,ten tvuj filmecek neznam.Na filmovy horror se rad kouknu,ale jeste radeji je ctu.Takze jich nemam tolik zkouklych.Kdyz clovek cte ma vetsi moznost si ruzne veci predstavovat,nekdy i tak,aby se bal.O tom by se dalo dlouze.Zatim

Lead Cenobite

22

Pristi tyden ti to prinesu? :-)

23

to Klaun Dominant: Podle tvé synopse to vypadá jako první Warlock, ale už jsem ho viděl hrozně dávno a doma ho nemám. Ten film je čtrnáct roků starý, tak jestli je ti dvacet, tak to pasuje.

24

gangrena napsal:

to Klaun Dominant: Podle tvé synopse to vypadá jako první Warlock, ale už jsem ho viděl hrozně dávno a doma ho nemám. Ten film je čtrnáct roků starý, tak jestli je ti dvacet, tak to pasuje.

Je mi 21 skoro 2...Takže jsem byl asi trochu starší  8) Možná mi bylo osum...Nevim  smile Každopádně jsem byl dost malej a bylo to čerstvě, co jsme si koupili video a to bylo myslim bujto těsně, nebo hned po převratu...Tenkrát mě ten film celkem zničil... Jenže v tý době by mě zničilo cokoliv.  :twisted:Myslim, že měl víc dílů a já viděl i druhej, ale jediný co si pamatuju jsem už popsal, dá-li se to tak nazvat. Takže Warlock...No, aspoň mám co shánět. Dík za info.

25

Tak jo, Klaune, na tvy vystrahy jsem nedal a na Frogs se podival. Recenze uz je napsana, dal jsem tomu tri hvezdicky - pokud je to podle tebe nejhorsi film vubec, tak se mas jeste hodne co ucit :-). Zkus treba Giant Spider Invasion, Arachnii, Ticks nebo Killer Rats (at tu mam jen samy havetovy filmy)