1

Téma: Najoblubenejsi hororovi soundtrack

Urcite ma kazdy z vas nejaku fimovu z vucku ktoru dlho po zhliadnuti filmu nevedel vyhnat z hlavi.U mna su to takmer vsetky od carpentera asi najlepisa k Village of the Damned a potom zvucka z prince of darkness.

2

Re: Najoblubenejsi hororovi soundtrack

Carpi je dobrej, ale ne vse se da poradne poslouchat. Jinak z cistych horroru mam nejradeji italy Simonettiho a Frizziho, potom taky Bandovo tema k Re-Animatorovi (vykradene z Psycha no) je hodne dobre. Ovsem vubec nejradeji mam dva OST, ktere se o zanr jen otiraji a nepatri do nej - Oldboy a Gods and Monsters.

3

acidko napsal:

Urcite ma kazdy z vas nejaku fimovu z vucku ktoru dlho po zhliadnuti filmu nevedel vyhnat z hlavi.U mna su to takmer vsetky od carpentera asi najlepisa k Village of the Damned a potom zvucka z prince of darkness.

Ja teda vetsinou mam spis nejakej soundtrack, o kterym se dodatecne dozvim, ze pochazel z horroru. Mezi ty nejlepsi bych zaradil The Pit and the Pendulum (Richard Band), Cannibal Holocaust (Riz Ortolani - za poslech bohuzel stoji jen asi polovina), Army of Darkness (Joe LoDuca)...

4

pepak napsal:

Ja teda vetsinou mam spis nejakej soundtrack, o kterym se dodatecne dozvim, ze pochazel z horroru. Mezi ty nejlepsi bych zaradil The Pit and the Pendulum (Richard Band), Cannibal Holocaust (Riz Ortolani - za poslech bohuzel stoji jen asi polovina), Army of Darkness (Joe LoDuca)...

Jo, na Cannibal Holocaust jsem zapomel, ale mas recht, ze dobre jsou jen takove ty temnejsi skladby. Neco je tam naprosto silene smile.

5

Jasne aj army of darknes bola parada.Alebo este sa mi strasne pacil soundtrack k ravenous.

6

obitus napsal:

Ovsem vubec nejradeji mam dva OST, ktere se o zanr jen otiraji a nepatri do nej - Oldboy a Gods and Monsters.

Gods and Monsters se v soucasny dobe daj koupit v Levnych Knihach za uzasnych 29 Kc.

7

pepak napsal:
obitus napsal:

Ovsem vubec nejradeji mam dva OST, ktere se o zanr jen otiraji a nepatri do nej - Oldboy a Gods and Monsters.

Gods and Monsters se v soucasny dobe daj koupit v Levnych Knihach za uzasnych 29 Kc.

Sice mam original, ale prave si mi vyresil Vanoce smile.

Tak na netu jsem to nenasel, v kterejch prazskejch to je?
BTW alespon jsem si koupil na dvd Gappu smile

8

Z čistého horroru mám najradšej geniálnu Halloween theme, ale z príbuzných žánrov sa mi určite najviac páči Batman theme od Dannyho Elfmana. Jeho hudbu zbožňujem.  :twisted:

Movies don't create psychos; movies make psychos more creative.

9

Narazil jsem na hodně zajímavou skladbu, která připomene kultovní sbory v The Omen (případně též v The hunt for the red october big_smile ): jmenuje se Koroem,
ke stažení na oficiálních stránkách hry Advent rising:
http://www.adventtrilogy.com

Exiled in the land of the free

10

Hudba z Carpenterových filmů (hlavně The Thing - Morricone rulez), Crow, Omen, Oldboy, hudba Dannyho Elfmana u Burtonových softhorrorů, Blair Witch 2.. 8)

[i:a9cff09c6b]And I tried so hard, yes I tried to get out
but the fear kept on strangling my will.
And I tried so hard, yes I tried to get out
but the chains they were harder than steel.[/i:a9cff09c6b]

11

OST k prvnímu Hellraiserovi. Strašně se mi líbí ta main theme, kterou přetahují z dílu do dílu. Doplněné chrastícími řetězi, zkrátka je to fajn ^^

The box. You opened it. We came.

12

Soundtrack k Vrane a halloweenskej motiv, cha cha sound z Patku 13

Burn it to the ground.

13

Tak jsem chtěl zrovna založit topic "Nejlepší a nejděsivější hororová hudba" ale koukám že vzhledem k tomuto threadu bych mírně duplikoval.

Tak tedy: hudba z kterého hororu z těch co jste zatím viděli vám přijde jako nejděsivější, nejstrašidelnější?

U mě osobně to zatím bude asi:
Noc oživlých mrtvol (1968)
Osvícení

14

re-animator: sem cucel jak puk, kdyz sem zjistil, ze ustredni motiv maj j.a.r. na desce mein kampfunk, skladba certik!!!! smile

k0m0r

15

Samozřejmě Vrána...
A ještě samozřejměji Ravenous (prostě geniální).
A Kilarův ST k Draculovi...

"Happy is he that taketh Thy little ones and dasheth their heads against the stones."  -Albert Fish

16

Z novějších jednoznačně vyzdvihuju J.Ottmana a jeho House of Wax a Hide and Seek smile Z klasik mne nejvíc dostává Halloween/Mlha/Pátek 13tého a nekrásnější hororovou hudbu jsem měl tu čest slyšet v Rose Red smile

17

Luki napsal:

Z novějších jednoznačně vyzdvihuju J.Ottmana a jeho House of Wax a Hide and Seek smile Z klasik mne nejvíc dostává Halloween/Mlha/Pátek 13tého a nekrásnější hororovou hudbu jsem měl tu čest slyšet v Rose Red smile

Pod pojmem "nejkrásnější hororová hudba" myslíš co? Mi se v hudba Rose red taky líbila ale nevím co mám v případě hororu chápat jako nejkrásnější ...

18

Maftik napsal:
Luki napsal:

Pod pojmem "nejkrásnější hororová hudba" myslíš co? Mi se v hudba Rose red taky líbila ale nevím co mám v případě hororu chápat jako nejkrásnější ...

No že je tak strašně pěkná a vjímavá že člověk začne přemýšlet o tom že ten horor, co se odehrál, je celkem dojemný (tím myslím skladbu Two Months Later (konečná scéna s pokládáním růží, člověku je až líto že ten dům bouraj ale taky to vyvolá emoce vůči těm co v něm zemřeli) smile  Jo a ještě jsem zapomněl na The Ring a The Ring Two Zimmer taky umí smile

19

Včera jsem byla v kině na Shining a musím říci, že ta hudba z těch větších reproduktorů byla velice impozantní. Béla Bartók a Herbert von Karajan rulez 8)

[i:a9cff09c6b]And I tried so hard, yes I tried to get out
but the fear kept on strangling my will.
And I tried so hard, yes I tried to get out
but the chains they were harder than steel.[/i:a9cff09c6b]

20

No, kdyz jsme u tech vtiravejch melodii, mne se casto vkrada do hlavy hudba z Barbara Conana a to ta, ktera tam zni, kdyz se svajcik vkrada do toho salu plnejch orgii...nevim, jestli tam ten motiv zni vickrat, mozna jo... big_smile

Burn it to the ground.

21

Toddb napsal:

No, kdyz jsme u tech vtiravejch melodii, mne se casto vkrada do hlavy hudba z Barbara Conana a to ta, ktera tam zni, kdyz se svajcik vkrada do toho salu plnejch orgii...nevim, jestli tam ten motiv zni vickrat, mozna jo... :D

The Kitchen/The Orgy je ve filmu jednou. On je Barbar motivove strasne bohatej, opakuje se v podstate jen titulni melodie (Anvil of Crom pod uvodnimi titulky, End Title pod zaverecnymi a castecne bud v Encounter With Rexor nebo Resourceful Warriors) a hlavni bojova melodie (Riders of Doom na zacatku a Battle of the Mounds pred koncem).

Ale Conan the Barbarian rozhodne neni horror.

22

pepak napsal:

Ale Conan the Barbarian rozhodne neni horror.

horror to neni, ale kdyz uz jsme se bavili o tech vtiravejch melodiich...

Burn it to the ground.

23

Určitě Oldboy a hudba Elfmana z Nightamre before christmas a Mrtve nevesty.A mimo horor určitě Glass v Qatsi trilogii a ještě Reqiuem za sen.

24

pepino napsal:

Určitě Oldboy a hudba Elfmana z Nightamre before christmas a Mrtve nevesty.A mimo horor určitě Glass v Qatsi trilogii a ještě Reqiuem za sen.

Ked sme pri Glassovi, ja nedam dopustit na jeho  hudbu ku Candymanovi.

Don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk

25

DD napsal:
pepino napsal:

Ked sme pri Glassovi, ja nedam dopustit na jeho  hudbu ku Candymanovi.

u Candymana zbožňuji hlavní melodii, zní jako hudební skříňka smile