1

Téma: Co jste zrovna videli...

Jsem koukal na to, jak jde v Odpadnim prostoru rec o tom, co kdo zrovna videl a jak se mu to libilo, a napadlo me, ze by nebylo od veci mit thread venovany jen tomuhle - muze to slouzit zaroven jako tipy pro ostatni, a diky existenci vyhledavani i do budoucna... Ono ne na vsechno se da napsat recenze, ze... :-)

A abych sel prikladem:
Malefique - docela zajimavej francouzskej horroro o veznich, co se pokouseji dostat z cely pomoci cerne magie, kterou ne tak uplne ovladaji. Skvela minimalisticka zalezitost s uzasnymi herci, charaktery a dialogy. Fakt jsem byl nadsenej. Neco jako Cube jen s jednou cube... :-)

Serial Killing 4 Dummys - komedie o teenagerovi, co se chce stat seriovym vrahem... prestoze uz ma dokonce kamaradku, ktera se dobrovolne nabizi jako prvni obet, neni vsechno tak snadne jak to vypada, protoze i zacinajici seriovy vrah ma spoustu povinosti, a vybrat vybaveni aby byl clovek originalni neni snadny. Spousta docela dobrejch napadu, ale vesmes to je zabity provedenim a uplne trapnym happyendem.

Shaun of the Dead - britska zombie komedie, ktera se mozna dostane i do nasich kin. Docela originalni, misty vtipne zejmena diky dialogum, ale zase nijak prehnane blaznive. Uprimne receno, po hype jaky to melo jsem cekal trochu vic...

2

Re: Co jste zrovna videli...

Kde ty to všechno bereš? yikes P2P nejspíš, co?

Tak já bych teda rád upozornil, že Josie and the Pussycats opravdu není horor (alespoň to teda tvůrci nezamýšleli), aby to někdo složitě nesháněl a pak... :twisted: Ale zase je tam RLC tongue , takže ta to bohatě kompenzuje.

Jinak jsem četl recenzi na I Spit On Your Grave, kde se recenzent (nebudu jmenovat nebo zase dostanu nakládačku smile ) tak vtipně pohoršuje nad žánrem explotation (BTW myslím, že jsem ještě žádný snímek, který by do této škatulky spadal neviděl, možná nějaký thriller bez té brutality), a v komentářích jsem se dočetl o nějakém dílku nazvaném Salo or the 120 Days od Sodom, že to snad má být nějaká kruťárna. Neviděl to snad někdo? Já to asi vynechám, protože mně takové snímky neberou, ale zase jsem příliš zvědavý na to, abych si to nenechal alespoň popsat. :oops:

3

V posledni dobe me zaujal hlavne prvni Ju-On. Opravdu vydarena zalezitost, mozna vubec nejstrasidelnejsi film co jsem videl. Japonska ducharina o strasidelnym dome, prislo mi to jako poslednich 15 minut Ringu natazenejch na celovecerni film.

O Dead Next Door jsem uz psal, jeste to nemam dokoukany (snad se k tomu brzo dokopu). Je to pro mne velke zklamani, film to urcite neni uplne spatnej, ale ocekaval jsem mnohem vic. Jde o americkej poloamaterskej zombie horror, odehravajici se v dobe, kdy uz zombies ovladaji vetsinu ameriky (planety?). Tvurcum nelze uprit obcasnou snahu o originalitu (postavy se jmenuji Raimi, Carpenter...) ale celkove mi to pripada moc nudne...

4

obitus napsal:

V posledni dobe me zaujal hlavne prvni Ju-On. Opravdu vydarena zalezitost, mozna vubec nejstrasidelnejsi film co jsem videl. Japonska ducharina o strasidelnym dome, prislo mi to jako poslednich 15 minut Ringu natazenejch na celovecerni film.

O Dead Next Door jsem uz psal, jeste to nemam dokoukany (snad se k tomu brzo dokopu). Je to pro mne velke zklamani, film to urcite neni uplne spatnej, ale ocekaval jsem mnohem vic. Jde o americkej poloamaterskej zombie horror, odehravajici se v dobe, kdy uz zombies ovladaji vetsinu ameriky (planety?). Tvurcum nelze uprit obcasnou snahu o originalitu (postavy se jmenuji Raimi, Carpenter...) ale celkove mi to pripada moc nudne...

Ty voe, včera jsem si dal ten Ju-On přesně o půlnoci a se sluchátkama a málem jsem se posral, chvílema jsem se docela i bál, nejsilnější scéna je, jak přijde ta máma domů, zazvoní telefon, někdo schání její dceru a jak mezi tim jde ta buchta totálně rozšmelcovaná po těch schodech a nahoře se na ní otočí a chybí jí spodní čelist :twisted:
Momentálně muj nejlepší film, co jsem kdy v životě viděl 8O

5

vodoun napsal:

Jinak jsem četl recenzi na I Spit On Your Grave, kde se recenzent (nebudu jmenovat nebo zase dostanu nakládačku smile ) tak vtipně pohoršuje nad žánrem explotation (BTW myslím, že jsem ještě žádný snímek, který by do této škatulky spadal neviděl, možná nějaký thriller bez té brutality), a v komentářích jsem se dočetl o nějakém dílku nazvaném Salo or the 120 Days od Sodom, že to snad má být nějaká kruťárna. Neviděl to snad někdo? Já to asi vynechám, protože mně takové snímky neberou, ale zase jsem příliš zvědavý na to, abych si to nenechal alespoň popsat. :oops:

Salo je oblibeny film pro jistou vrstvu radoby intelektualu, kteri se jeho sledovanim muci, a dokazuji si co vydrzi (zejmena explicitne zobrazena sodomie a pojidani hoven maji byt tim prubirskym kamenem). Proto ho taky tak casto davaji v prazskem kine Aero, kam podobni lide casto chodi se divat porad dokola na ty same filmy. Jinak je Salo podle me dost nuda, je to sice dobre natoceny na ten efekt ktery to ma mit, ale nepochopim proc se na to divat vic nez jednou...

6

Ghost Delivery - fakt hodne divna thajska parodie na cokoliv, zejmena ovsem na Ringu (ale probehne tam treba i Pinhead, je tam zcena z Underworld atd.), s desive zmatenym dejem a dost nejasnymi pravidly hry... dvakrat jsem u toho usnul... no mozna vlastne trikrat, protoze si uz zase nemuzu vzpomenout jak to skoncilo :-)

7

evilmind napsal:

Salo je oblibeny film pro jistou vrstvu radoby intelektualu, kteri se jeho sledovanim muci, a dokazuji si co vydrzi (zejmena explicitne zobrazena sodomie a pojidani hoven maji byt tim prubirskym kamenem). Proto ho taky tak casto davaji v prazskem kine Aero, kam podobni lide casto chodi se divat porad dokola na ty same filmy. Jinak je Salo podle me dost nuda, je to sice dobre natoceny na ten efekt ktery to ma mit, ale nepochopim proc se na to divat vic nez jednou...

8O ... :x Díky za info, to s radostí vynechám. BTW tak to jsou tvrdí "intelektuálové", to tedy jo. lol

8

Takže sice sem to nakous už v odpad. prostoru, ale to nevadí.

Phantasm 3 - Tenhle díl je trošku jako jednička. Neni tak dobrej-sice furt slušnej nadprůměr, ale dozvíme se tam dost zajímavejch věcí a děj se pohne dost kupředu. Nejvíc mě dostala scénka jak zabijou Tallmana a on najednou živej vyleze z tý svý dimenze a tu svoji mrtvolu uklidí do tý dimenze z který vyšel. smile Mimochodem ten konec je tak pekelnej že když sem to viděl poprvý, tak sem chodil jako v mrákotách a už se nemoch dočkat kdy se mi do pracek přilete 4ka.

Phantasm 4 - Tak tohle je slušnej nátěr. Je tam perfektně načtrlý jak se DLouhán vlastně stal Dlouhánem a nutno říct, že je to fakt geniální. Jebediah Morningside. smile
Už aby natočil Coscarelli pětku.
PS: Snad Angus a Reggie vydrží.

"Nikdy ... ale nikdy neser Krále"

9

evilmind napsal:

Shaun of the Dead - britska zombie komedie, ktera se mozna dostane i do nasich kin. Docela originalni, misty vtipne zejmena diky dialogum, ale zase nijak prehnane blaznive. Uprimne receno, po hype jaky to melo jsem cekal trochu vic...

Tak jsem o tom filmu hledal info na IMDb a nějaký maník tam má v komentáři tuto větu "One of the best British romantic zombie comedies ever made". Zajímalo by mně, kolik těch romantických zombie komedií vlastně Britové natočili... lol

10

vodoun napsal:
evilmind napsal:

Tak jsem o tom filmu hledal info na IMDb a nějaký maník tam má v komentáři tuto větu "One of the best British romantic zombie comedies ever made". Zajímalo by mně, kolik těch romantických zombie komedií vlastně Britové natočili... lol

To myslel jako vtip asi, protoze slogan toho filmu je: Romantic comedy. With zombies.
Coz je mimochodem docela vystiznej popis.

11

evilmind napsal:

To myslel jako vtip asi, protoze slogan toho filmu je: Romantic comedy. With zombies.
Coz je mimochodem docela vystiznej popis.

No, četl jsem celý jeho komentář a jako moc velký vtipálek mi nepřišel, teda. Spíš ten film bezmezně obdivuje (dal mu 10/10) a v tom opojení to trochu přehnal s adjektivy. Ne, že by na ten film snad nepasovaly, ale "trochu" tak zúžil seznam filmů, se kterými je ho možné porovnat... Každopádně, věřím že to opravdu bude nejlepší "britská romantická zombie komedie". smile

12

Shaun of the Dead je, hlavne v prvni polovine, opravdu hodne vtipnej filmik. Paradoxne je nejlepsi ve chvilich, kdy se zombie jeste neukazi a divak je jen tusi na pozadi pribehu hlavniho hrdiny, kterej mimochodem svou "noc ozivlich mrtvol" propari a jedna z nejlepsich scen filmu je, kdyz si jde rano do samosky pro colu a zadne zmeny v okoli si nevsimne. Bohuzel ke konci uz film prestava bejt komedii a zacinal me trochu nudit. Ovsem na con by to byl idealni vyber, kdyby nahodou zbyl cas. Ale chtelo by to lepsi verzi nez muj roztresenej kinorip :-). Problebem by mozna byla i skutecnost ze to snad pujde do kin a takova predpremiera by se asi distributorum moc nelibila  :twisted: . Dal bych tak 7/10.

13

obitus napsal:

Shaun of the Dead je, hlavne v prvni polovine, opravdu hodne vtipnej filmik. Paradoxne je nejlepsi ve chvilich, kdy se zombie jeste neukazi a divak je jen tusi na pozadi pribehu hlavniho hrdiny, kterej mimochodem svou "noc ozivlich mrtvol" propari a jedna z nejlepsich scen filmu je, kdyz si jde rano do samosky pro colu a zadne zmeny v okoli si nevsimne. Bohuzel ke konci uz film prestava bejt komedii a zacinal me trochu nudit. Ovsem na con by to byl idealni vyber, kdyby nahodou zbyl cas. Ale chtelo by to lepsi verzi nez muj roztresenej kinorip :-). Problebem by mozna byla i skutecnost ze to snad pujde do kin a takova predpremiera by se asi distributorum moc nelibila  :twisted: . Dal bych tak 7/10.

Jo, s timhle popisem bych celkem souhlasil - ale jeste se mi na konci libilo, jaky pak nasli pro zombie ruzny vyuziti, to bylo docela originalni... :-)

14

obitus napsal:

Á, tradiční noční příspěvek od Obita. smile Já jsem ten film zatím neviděl, ale doufám že to bude na lepší úrovni než třeba Choking Hazard, zvláště pokud jde o humor.

BTW nechápu proč se (někteří) na ty filmy díváte v takových šílených kopiích. :x To vám těch pár měsíců opravdu stojí za ten zkažený zážitek? yikes

15

vodoun napsal:

BTW nechápu proč se (někteří) na ty filmy díváte v takových šílených kopiích. :x To vám těch pár měsíců opravdu stojí za ten zkažený zážitek? yikes

Obcas to proste nejde vydrzet :-), ja treba vetsinou kdyz ma film nejakej desnej hype a kdyz se ujistim ze sample, ze vysel nejakej nadprumerne dobrej telesync.

Jinak dalsi prispevek: Buttcrack - TROMA film na kterej jsem se dost tesil a dlouho ho shanel, protoze vypravi o cloveku, kteryho zabije spolubydlici protoze uz nesnese pohled na to jak chodi furt se stazenejma kalhotama, takze je mu videt mezera mezi pulkama (buttcrac - fakt nevim jestli se tomu nejak rika i cesky?). Jeho sestra ho pak pomoci voodoo ozivi, a jeho prdel tim padem ziska schopnost zombifikovat dalsi. Teoreticky to znelo zabavne, bohuzel v praxi to byla hodina cisty nudy, hluboko i pod TROMA standardem... :-(

16

vodoun napsal:

No ja si to sehnal jeste driv, nez se objevila sance, ze se to u nas ukaze a uz na to byly na netu nadseny reakce. Navic si rad u filmu, kterej se mi libil divx koupim i dvd, kdyz bude za rozumnou cenu, takze divx je pro mne vlastne takovej test a moznost jak se dostat k mene dostupnejm vecim.  Pokud se Shaun dostane do kin, tak na to rad pujdu do kina a donutim k tomu i svoje zname....

17

obitus napsal:

No ja si to sehnal jeste driv, nez se objevila sance, ze se to u nas ukaze a uz na to byly na netu nadseny reakce. Navic si rad u filmu, kterej se mi libil divx koupim i dvd, kdyz bude za rozumnou cenu, takze divx je pro mne vlastne takovej test a moznost jak se dostat k mene dostupnejm vecim.  Pokud se Shaun dostane do kin, tak na to rad pujdu do kina a donutim k tomu i svoje zname....

Takhle jsem to nemyslel, že snad nepodporuješ filmový průmysl nebo tak něco. :roll: Jen že se díváš na svinstvo (pokud jde o kvalitu) typu telesync/cam apod. Já bych nebral ani screener, fuj. :x Jinak, samozřejmě že kino je nejlepší... smile

18

vodoun napsal:

Takhle jsem to nemyslel, že snad nepodporuješ filmový průmysl nebo tak něco. :roll: Jen že se díváš na svinstvo (pokud jde o kvalitu) typu telesync/cam apod. Já bych nebral ani screener, fuj. :x Jinak, samozřejmě že kino je nejlepší... smile

Jasne ze je kino nejlepsi (ikdyz mam zas rad svuj klid) ale koukam na to taky ciste ze zvedavosti, nekdy to proste nejde vydrzet :-). No snad to tu zas nezaflakame OT, zitra si to precte Klaun... lol

19

obitus napsal:

Jasne ze je kino nejlepsi (ikdyz mam zas rad svuj klid) ale koukam na to taky ciste ze zvedavosti, nekdy to proste nejde vydrzet :-). No snad to tu zas nezaflakame OT, zitra si to precte Klaun... lol

Mno jo, jste hrozní nedočkavci. smile Ale máš pravdu že v kině už dnes není moc klidu. Lidi se baví, cpou popcornem, telefonují, chodí pozdě atd. :? Viděl jsi (tuším) Scream 2? Tak by se mělo proti podobným jedincům postupovat. :twisted:

BTW offtopic je přeci nejlepší, mňam mňam smile

20

Kdyz uz me Evilmind navnadil tou Tromou, tak sem si dal jednu klasiku, kterou Troma distribuje. Cannibal the Musical je dite Treye Parkera (rezie, scenar, produkce, hlavni role...) a je to opravdu znat. Vybornej muzikal o jedinem americanovi usvedcenem z kanibalismu (opravdu volne zalozene na skutecne udalosti) vypravi pribeh nekolika zlatokopu na ceste do Colorada. Nezastupitelnou roli v nem hraje laska k jedne kobyle, karate indiani (hraji je japonci), kyklop a jeho ovecka....:-). To co film taha z prumeru jsou dokonale pisne, ktere si v nicem nezadaji s temi z Parkerova (a Stonova) celovecerniho South Parku. Jsou opravdu chytlave, nejlepsi je imho "Let's Build A Snowman". 8/10

Sometimes, the world is black.
And tears run from your eyes.
And maybe we'll all get really sick.
And maybe we'll all die.
So...

Let's build a snowman!
We can make him our best friend.
We can name him Tom or we can name him George!
We can make him tall, or we can make him not so tall.
Snowman!

......

21

Někdy vidíme svět v černé.
A bulíme jak krokodýlové.
A možná nám všem bude blbě.
A možná všichni zemřeme.
Tak...

Postavme si sněhuláka!
Bude to náš kamarád.
Nazvěme ho Tom či Jirka!
No to bude paráda.
Sněhulák!

umělecký překlad vodoun lol

22

Cannibal the Musical je uplne bozi film, ty melodie clovek nedostane z hlavy ani za nekolik let, a koukam ze az to nekdy budeme prekladat, tak uz vime kdo nam to prebasni... smile

23

vodoun napsal:

BTW nechápu proč se (někteří) na ty filmy díváte v takových šílených kopiích. :x To vám těch pár měsíců opravdu stojí za ten zkažený zážitek? :o

Proc bych mel cekat kdovijak dlouho do kina, kdyz me vizualni kvalita celkem nezajima (zvukova jo, ale tu si stejne v kine nevychutnam, pro hudbu je potreba samostatnej soundtrack)?

24

pepak napsal:

Proc bych mel cekat kdovijak dlouho do kina, kdyz me vizualni kvalita celkem nezajima (zvukova jo, ale tu si stejne v kine nevychutnam, pro hudbu je potreba samostatnej soundtrack)?

Možná proto, že ty jsi vyjímka (nemyšleno nijak zle). Neznám nikoho (tedy kromě tebe, samozřejmě), kdo by takto smýšlel. Někdo sice upřednostňuje stránku obsahovou, ale že by zároveň opovrhoval formou, to myslím že ne. Bavíme se pochopitelně o filmech, jejichž primárním účelem je bavit, tedy takové které zastřešuje Studna. Pro mně je například vizuální stránka filmu stejně důležitá jako ta obsahová. Možná proto si dokážu užít i snímky typu Matrix Re***, které toho jinak moc nenabízejí. Pokud jde o zvukovou stránku, tak i tam mají některá kina co nabídnout. Myslím hlavně prostorové zvukové efekty, pokud člověk nemá domácí kino. Hudba je ovšem něco trochu jiného. A k tomu čekání... kam tam spěcháš? yikes

BTW díval jsem se na tvoji stránku se soundtracky a nějak jsem tam nenašel ten z Josie and the Pussycats. :? To je ostuda. :wink:

:!: Pozor, autor příspěvku neručí za případný humor v něm obsažený, zejména pokud není správně pochopen apod. smile

25

vodoun napsal:

Možná proto, že ty jsi vyjímka (nemyšleno nijak zle).

Ani si to zle neberu, ale chtel jsi duvod, tak ti ho davam.

Někdo sice upřednostňuje stránku obsahovou, ale že by zároveň opovrhoval formou, to myslím že ne.

Ja formou neopovrhuju, jen je mi lhostejna. Pokud samozrejme jeji hruznost nepodleze urcitou minimalni uroven.

A k tomu čekání... kam tam spěcháš? :o

Jak se muzu dostat do Top-10 nejnavstevovanejsich recenzi, kdyz nebudu recenzovat novy filmy? Na tech svych oblibenych uchylnych vecech hity nenazenu ;-)