1

Téma: Změny a zásahy do kódu Studny

PHPNuke, na kterém Studna běží, je v mnoha ohledech prima redakční systém, ale například bezpečnost a snadnost úprav mezi tyto ohledy nepatří. Stačí se podívat do kódu a hned mi hrůzou vstávají vlasy na hlavě. Průběžně se to snažím opravovat, ovšem nese to riziko, že tím rozhodím nějakou jinou část Studny. Takže pokud tu napíšu, že jsem se v něčem hrabal, a vám najednou přestane něco fungovat, tak hned víte, kdo to zavinil. Pokud možno co nejdříve mě pak informujte.

(Prosím Evilminda, aby tento thread přesunul do sekce Novinky na serveru, kam logicky patří, ale kam nemůžu psát...)

6.5.2004

- Upravil jsem logování uživatelů tak, aby tam nestrašila ta ošklivá chybová hláška. Nemělo by to mít žádné nežádoucí vedlejší účinky.

- S trochou štěstí jsem odstranil všechny SQL-injection rizika, která plynula z použití nezabezpečených cookies. Velmi pravděpododobně to způsobí chybné zobrazování vašeho jména, pokud v něm máte zpětné lomítko nebo nějaký podobný zběsilý znak, možná budou i další problémy. Pokud na nějaké narazíte, potřebuji vědět vaše uživ. jméno a stránku, na které se to projevuje.

2

Re: Změny a zásahy do kódu Studny

pepak napsal:

... Takže pokud tu napíšu, že jsem se v něčem hrabal, a vám najednou přestane něco fungovat, tak hned víte, kdo to zavinil. Pokud možno co nejdříve mě pak informujte.

(Prosím Evilminda, aby tento thread přesunul do sekce Novinky na serveru, kam logicky patří, ale kam nemůžu psát...)

6.5.2004

- Upravil jsem logování uživatelů tak, aby tam nestrašila ta ošklivá chybová hláška. Nemělo by to mít žádné nežádoucí vedlejší účinky.

...

Zběžně jsem vše prozkoušel a jede mi to bez problémů. BTW byl to docela šok, když jsem se přihlásil a žádná hláška o debilním serveru, který žere údaje nepřišla, jen plynulé přesměrování. big_smile Velmi pěkné, díky.

ad přesunutí do sekce novinky Ale tam nebudeme moci přispívat, pokud najdeme nějakou chybu, ne? Takže by to mělo zůstat tady, v této sekci:)

3

vodoun napsal:

ad přesunutí do sekce novinky Ale tam nebudeme moci přispívat, pokud najdeme nějakou chybu, ne? Takže by to mělo zůstat tady, v této sekci:)

Prave o to mi jde. Aby byl jeden thread ciste jenom s informacema, co se zmenilo, v sekci "Novinky na Studne", a jeden thread s komentarema tady v Nametech a pripominkach.

4

Prehodil jsem ti prava na Site Admin, tak si to zorganizuj jak potrebujes... smile

5

Mimochodem mam pocit, ze tvoje zasahy zpusobily to, ze se ted de facto nepocitaji uzivatele, kteri jsou prave online - nebo alespon ne vsichni.

6

6.5.2004

- Opravena chybka s pocitanim anonymu

- Zobrazovani komentaru uz by konecne melo kopirovat nastaveni v uctu uzivatele. Doporucuju, abyste si tam zasli a zkontrolovali to - mimo jine i proto, ze puvodne byly prohozeny zobrazovaci mody "patra" a "vkladane".

7

pepak napsal:

6.5.2004

- Zobrazovani komentaru uz by konecne melo kopirovat nastaveni v uctu uzivatele. Doporucuju, abyste si tam zasli a zkontrolovali to - mimo jine i proto, ze puvodne byly prohozeny zobrazovaci mody "patra" a "vkladane".

Díky pepaku, jsi bůh. Můžeš se ještě podívat na tohle ?:

vodoun napsal:

...
Horší je, když se některé komentáře nevypíšou vůbec. Například u článku "TV tipy na týden od 26.4.2004" je 9 komentářů a když je chci všechny rozbalit, tak se jich objeví jen 6. Ke zbytku se musím doklikat ručně. U článku "Night of the Living Dead barevně" je naopak komentářů 14 a rozbalí se mi všechny.
...

:!: A ještě poslední, ale zatraceně obtížný BUG, velký jako kráva. Když si teď admin, tak bys to mohl zvládnout... Nad mým avatarem se zobrazujou jenom tři hvězdičky, přitom jich tam mám mít přinejmenším 5. lol BTW já se tě taky zastal, když jsi neměl ani jednu a teď máš rovnou šest, no jo. big_smile

8

vodoun napsal:
pepak napsal:

6.5.2004

vodoun napsal:

...
Horší je, když se některé komentáře nevypíšou vůbec. Například u článku "TV tipy na týden od 26.4.2004" je 9 komentářů a když je chci všechny rozbalit, tak se jich objeví jen 6. Ke zbytku se musím doklikat ručně. U článku "Night of the Living Dead barevně" je naopak komentářů 14 a rozbalí se mi všechny.
...

:!: A ještě poslední, ale zatraceně obtížný BUG, velký jako kráva. Když si teď admin, tak bys to mohl zvládnout... Nad mým avatarem se zobrazujou jenom tři hvězdičky, přitom jich tam mám mít přinejmenším 5. lol BTW já se tě taky zastal, když jsi neměl ani jednu a teď máš rovnou šest, no jo. big_smile

Já furt věřim, že nás evilmind jenom strašil a že až se doberu takovejch pětset příspěvků tak mi další naskočí  :twisted:  Tři by bylo málo. Takový suchý...Vy admini si nechte šest a nám dejte možnost dobrat se pěti.
25 až výš **
100 až výš ***
500 až výš ****
2000 až výš *****
to de ne?  :wink:

"Nikdy ... ale nikdy neser Krále"

9

vodoun napsal:

vodoun napsal:

...
...

Co bych pro tebe neudelal...

10

pepak napsal:

Co bych pro tebe neudelal...

Noooo, kromě těch hvězdiček (pochopitelně) byses mohl pro změnu :twisted: zase podívat na ty preference v zobrazování komentářů. Jinak, ty příspěvky se už zobrazujou všechny. Hehe, někdo tady musí betatestovat, no ne :?:

11

Neslo by nejak udelat aby se dalo nastavit nezasilalani mailu o tom ze byla vlozena odpoved na prispevek? Kdo to ma furt mazat... PS. mozna sem blbej a nevidel sem to v nastaveni tak me kdyztak poucte smile

12

EfraX napsal:

Neslo by nejak udelat aby se dalo nastavit nezasilalani mailu o tom ze byla vlozena odpoved na prispevek? Kdo to ma furt mazat... PS. mozna sem blbej a nevidel sem to v nastaveni tak me kdyztak poucte smile

Tušim, že když klikneš na druhej link v tom mejlu co ti příde, tak přestaneš sledovat to téma a mejly ti budou chodit...Naopak já to mám například rád .o)Můžu hned reagovat a nic mi neuteče pokud sem vpráci...

13

EfraX napsal:

Si tady v diskusi klikni na profile (je to nahoře) a pak změň položku "Always notify me of replies" na NO. To je vše. smile

14

vodoun napsal:
EfraX napsal:

Si tady v diskusi klikni na profile (je to nahoře) a pak změň položku "Always notify me of replies" na NO. To je vše. smile

jak jednoduchy dik. Ja vul to hledal v nastaveni profilu na studne ne v diskuzi   :roll:

15

pepak napsal:

- Drobna bezpecnostni uprava. Nemelo by se to promitnout do funkcnosti zadne casti Studny.

Vážně? Tak se podívej na mojeho avatara! Co se mu to proboha stalo? 8O

16

vodoun napsal:
pepak napsal:

- Drobna bezpecnostni uprava. Nemelo by se to promitnout do funkcnosti zadne casti Studny.

Vážně? Tak se podívej na mojeho avatara! Co se mu to proboha stalo? 8O

A ty se na nej podivej taky a pak mi rekni, jestli si opravdu myslis, ze by ti vic hvezdicek prospelo :-))

17

pepak napsal:

A ty se na nej podivej taky a pak mi rekni, jestli si opravdu myslis, ze by ti vic hvezdicek prospelo :-))

Máš pravdu, asi ne. sad vodoun se tomu ale nemůže smát, je moc smutný. :cry:

18

KLAUN_DOMINANT napsal:
EfraX napsal:

Tušim, že když klikneš na druhej link v tom mejlu co ti příde, tak přestaneš sledovat to téma a mejly ti budou chodit...Naopak já to mám například rád .o)Můžu hned reagovat a nic mi neuteče pokud sem vpráci...

Jak v práci voe, vždyď  ty jsi furt doma :!:  :evil:

19

Wuty napsal:
KLAUN_DOMINANT napsal:
EfraX napsal:

Jak v práci voe, vždyď  ty jsi furt doma :!:  :evil:

No jo, ale je to moje práce  tongue

20

Musím říct, že by se mi líbilo, kdyby byla na Studně zachována určitá jednotnost nápisů. Pokud se přihlásíte, tak se na hlavní straně Studny pod nápisem Login (nahoře napravo) objeví nápis Jste přihlášeni jako ***, zatímco pod nápisem Kdo je online (vlevo dole) Jste přihlášen jako ***. Myslím, že by bylo vhodné, aby se tyto nápisy sjednotily a to ve znění Jste přihlášen jako *** ve smyslu uživatel, popřípadě Jste přihlášen(a) jako ***, což by se mohlo líbit uživatelům ženského pohlaví. tongue Nebo zastaváte názor, že na detailech nezáleží? yikes

21

vodoun napsal:

Musím říct, že by se mi líbilo, kdyby byla na Studně zachována určitá jednotnost nápisů. Pokud se přihlásíte, tak se na hlavní straně Studny pod nápisem Login (nahoře napravo) objeví nápis Jste přihlášeni jako ***, zatímco pod nápisem Kdo je online (vlevo dole) Jste přihlášen jako ***. Myslím, že by bylo vhodné, aby se tyto nápisy sjednotily a to ve znění Jste přihlášen jako *** ve smyslu uživatel, popřípadě Jste přihlášen(a) jako ***, což by se mohlo líbit uživatelům ženského pohlaví. :P Nebo zastaváte názor, že na detailech nezáleží? :o

Souhlasim, ale nemam, jak to udelat. Pokud stvoris nejakej seznam toho, kde se zobrazuje jaka varianta a das nejakej navrh, jak to sjednotit, tak neni problem. Potiz je, ze nejak strojove to nezjistim, texty jsou sice izolovany do zvlastnich souboru (kvuli prekladani), ale tech souboru je asi tricet...

22

pepak napsal:

Souhlasim, ale nemam, jak to udelat. Pokud stvoris nejakej seznam toho, kde se zobrazuje jaka varianta a das nejakej navrh, jak to sjednotit, tak neni problem. Potiz je, ze nejak strojove to nezjistim, texty jsou sice izolovany do zvlastnich souboru (kvuli prekladani), ale tech souboru je asi tricet...

No, zase tak kritické to není, aby to vyžadovalo (okamžitou) nápravu. Ten systém bude asi dost nepřehledný, jak jsi už několikrát naznačoval. sad

23

vodoun napsal:
pepak napsal:

No, zase tak kritické to není, aby to vyžadovalo (okamžitou) nápravu. Ten systém bude asi dost nepřehledný, jak jsi už několikrát naznačoval. sad

no jo chudinky bábovky, zase jste s nima vym*dali, ještě že jsou všechny ustrašený k smrti, že jim to zas asi ani tolik nevadí :twisted:
Zajímalo by mě, kolik jich je tu přihlášenejch :idea:

24

Wuty napsal:
vodoun napsal:
pepak napsal:

no jo chudinky bábovky, zase jste s nima vym*dali, ještě že jsou všechny ustrašený k smrti, že jim to zas asi ani tolik nevadí :twisted:

Tak to mě by zajímalo taky. V diskuzy zatim žádná snad nepromluvila ještě, teda možná jedna. Mulphia jestli je to holka  smile

25

Wuty napsal:

To já ne, já se jich naopak zastal a doporučil jsem změnu. Ale ten šovinista :twisted: pepak se vymlouvá na složitost systému.