1

Téma: Baby Blood

Baby Blood

Tak o tomto filme som sa prvýraz dozvedel nejak pred siedmymi rokmi ked sa mi do rúk dostalo číslo časopisu cinema z roku 1994, rubrika "novinky na VHS". Zhliadnúť ho som však mal možnosť až nedávno ked sa mi ho podarilo stiahnúť z uložto.cz, dokonca s old schoolovým dabingom od lucernafilmu. Ale teraz k filmu samotnému. Jak som ostireľaný hororový fanúšik a videl som mraky starých aj nových hororov či už známých alebo neznámých, tak u tohto musím jednoznačne pred režisérom smeknúť pretože za poslednú dobu som nikdy nemusel u filmov pri krvavých scénách zatvárať oči. Pri "ledničkovej" scéne mi normálka došlo zle, brutálne zvládnutá kamera bere celú scénu bodania nožníc do brucha veľmi detailne. Rovnako ako scéna s kyslíkovou maskou a krátko na to s kyslíkovou bombou. Skrátka riadny humus. Oscarové herecké výkony som od hororu nečakal, takže som z hercov sklamaný nebol. Ešte musím pochváliť začiatok filmu kde sú parádne zábery sopky. Ale jednu vec filmu vytknúť musím: nepáči sa mi že žena aj ked je brutálnou vrahyňou je tu zobrazená ako kladná postava zato muži sú tu ako banda sexuálnych maniakov a násilníkov.
Mimochodom poznali ste herca, ktorý hraje toho neštastníka čo dostal v jednej scéne pred kinom doslova nôž do chrbta? Nie je to nikto iný ako Alain Chabat, predstaviteľ Cézara z Asterixa 2.