Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 30 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Cube 2: HypercubeScience FictionSérie: Cube

Kanada
95 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 2002
režie: Andrzej Sekula
scénář: Sean Hood (screenplay) and), Ernie Barbarash (screenplay) &), Lauren McLaughlin (screenplay)
hrají: Kari Matchett (Kate Filmore), Geraint Wyn Davies (Simon Grady), Grace Lynn Kung (Sasha), Matthew Ferguson (Max Reisler), Neil Crone (Jerry Whitehall), Barbara Gordon (Mrs. Paley), Lindsey Connell (Julia), Greer Kent (Becky Young), Bruce Gray (Colonel Thomas H. Maguire), Philip Akin (The General)
produkce: Ernie Barbarash, Peter Block, Suzanne Colvin, Mehra Meh, Betty Orr
hudba: Norman Orenstein
keywords: stranger, room, hypercube, kafka-esque, cut-to-pieces, stabbed-in-the-back, lawsuit, hanged-man, mathematical-genius, detective, cannibalism, corpse, count-down, bound-and-gagged, decapitation, stabbed-to-death, sex, surrealism, stabbed-in-the-stomach, slow-motion, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 14566

Recenzoval humanbeing

Přidáno: 29. srpen 2002

Tak jsme se dočkali pokračování této zajímavé kanadské scifi a mé první dojmy po návratu z kina jsou spíše kladné. Po pravdě řečeno moc jsem od tohoto pokračování nečekal, možná taky z důvodu, že materiálů o filmu se do médií moc nedostalo (nebo jsem se jen špatně díval?).

V originální Cube byla kostka, která se po časových intervalech cyklicky přesouvala. V případě Hypercube autoři rozhodně nechtěli udělat snímek "o tom samém" a proto nepoužili stejný mechanismus. To je myslím celkem logický krok. Mě, a určitě ani vás by asi nebavilo dívat se na téměř totožný film, jen s jinými scénami úmrtí hlavních protagonistů - samozřejmě tohle neplatí pro fanoušky Jasona z Pátku Třináctého :-). Na jakém způsobu funguje kostka nyní? Narozdíl od jedničky, kde hrdinové přišli na princip fungování krychlového vězení za poměrně veliký časový úsek, tady se jej dozvíte hned v prvních minutách filmu. Nejenom kostka, i hrdinové upgradeovali!

Skupina lidí vybraných pro tento vězeňský experiment čítá opět unikátní charaktery. Je tu například detektiv, toho času na stopě pohřešovaného člověka, programátor počítačových her (ehm), senilní geniální matematička apod. Samozřejmě tu nechybí i postava na zdržení ostatních. Co je zajímavé, v jedničce museli hrdinové páčit z ostatních, jestli mají s jejich současným nedobrovolným pobytem v kostce něco společného, tady se každý přizná hned na začátku. U Hyperkostky mi trochu chybí propracované rozvíjení charakterů, které se až na jednu světlou výjimku (schválně jestli ji/ho uhádnete alespoň před polovinou filmu), téměř neděje.

Původní Kostku odlišoval od jiných B "survival" filmů jak zajímavý scénář, tak i ďábelsky promyšlený komplex smrtících pastí, pro které je oslavuje dodnes řada fanoušků filmového grafického násilí, neboli gore. Tady kupodivu chybí, alespoň v jejich pravé podobě. Pasti jsou nahrazeny cestujícími efektními smrtonosnými událostmi - některé mění svůj tvar, jiné postupně zabírají celou místnost až v ní prakticky není to nejmenší místečko. Docela zajímavé.

Největší kámen úrazu jsou bezpochyby hrozné speciální efekty. Ty tu totiž jedním slovem pokulhávají. A to tak, že by se bez okolků daly přirovnat ke špatnému výsledku z 3D Studia, kde modelář zapomněl zavolat výrobci textur a výsledek nešel k žádnému schválení. Jediné, co se týče triků, se dá pochválit, je vynalézavě provedená závěrečná sekvence zhroucení hyperkostky. Naštěstí Kostka 2 není postavená na tricích, takže tento nedostatek ani tak film jako celek neničí.

Závěrem lze říci, že pokračování splnilo přesně to, co mělo, nic víc. Andrzej Sekula udělal svoji práci (jen) dobře, stejně tak celý tým, přes střih, kameru a atmosférickou hudbu. Teď je otázka, na jakém principu bude kostka fungovat příště? (a povede se ji překonat svého předchůdce?)Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.