Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 35 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Spalovač mrtvolZ domova

Československo
95 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 1969
režie: Juraj Herz
scénář: Ladislav Fuks (screenplay), Juraj Herz (screenplay)
hrají: Rudolf Hrusínský (Kopfrkingl), Vlasta Chramostová (Lakmé / Dagmar), Jana Stehnová (Zina), Milos Vognic (Mili), Zora Bozinová (Reinkeová), Ilja Prachar (Walter Reinke), Eduard Kohout (Bettleheim), Jirí Menzel (Dvorák), Míla Myslíková (Hloupá zena), Vladimír Mensík (Manzel hloupé zeny)
produkce:
hudba: Zdenek Liska
keywords: german, tibetan-book-of-the-dead, half-jewish, crematorium, czechoslovakia, 1930s, female-rear-nudity, christmas, expressionism, satire, hallucination, surrealism, cleaning-woman, deafness, murder, filicide, christmas-tree, gothic, jewish, bathtub, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 9129

Oficiální text distributora: Konec 30. let: Pan Karel Kopfrkingl je obětavý zaměstnanec pražského krematoria a vzorný otec rodiny, který důsledně dbá o řádný chod domácnosti a všestrannou výchovu svých dětí. Rád předčítá ze své oblíbené knihy o Tibetu. Tíživá atmosféra napjaté doby násobí všeobecný strach. V měšťáckém stereotypu žijící Kopfrkingl spolupracuje s nacistickými okupanty a s obludnou samozřejmostí se zbavuje všeho nebezpečného ve svém okolí, včetně členů vlastní rodiny. Jeho velká a nebezpečná kariéra začíná..

(5 hodnocení, průměr 10,00/10)
 
Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.
Israha - avatarIsraha -
Vloženo: 2010-04-30 19:06:06
Klady - všechno. Zápory - nic. Víc netřeba dodávat.
Solaris104 - avatarSolaris104 -
Vloženo: 2010-05-24 22:52:07
Postava Karla Kopfrkingla byla zivotni roli Rudolfa Hrusinskeho. Tento film ma uzasnou atmosferu a interiery krematoria jsou velmi pusobive.
maedhros - avatarmaedhros -
Vloženo: 2007-11-03 02:13:31
Některé filmy (jako třeba Spalovač mrtvol) jsou prostě dokonalé.
zdenekh - avatarzdenekh -
Vloženo: 2009-10-19 20:42:29
Jasně, tenhle film není v podstatě hororem. Ale je to rozhodně jeden z nejmrazivějších filmů, co jsem kdy viděl. A jedním velkým hereckým koncertem RH. Karel Kopfrkingl je děsivou, ale i tragikomickou postavou a jeho vývoj během filmu, kdy na jednu stranu vlastně zůstává sám sebou a na druhou podlehne naplno své víře ve vyšší cíl... Jak jinak než za plný počet bodů...
 anonym -
Vloženo: 2009-01-04 23:18:52
Dokonalost


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!