Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 89 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Wrong Turn 2CannibalSlasher

USA
93 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Pach krve 2: Cesta nikam
rok: 2007
režie: Joe Lynch
scénář: Alan B. McElroy (characters (as Alan McElroy), Turi Meyer (written by), Al Septien (written by)
hrají: Erica Leerhsen (Nina Papas), Henry Rollins (Dale Murphy), Texas Battle (Jake), Daniella Alonso (Amber), Steve Braun (Jonesy), Aleksa Palladino (Mara), Matthew Currie Holmes (Michael), Crystal Lowe (Elena), Kimberly Caldwell (Kimberly), Wayne Robson (Old Man)
produkce: Erik Feig, Jeff Freilich, Robert Kulzer
hudba: Bear McCreary
keywords: west-virginia, cannibal, colonel, woods, tv-show, mutant, head-split-in-half, hit-in-groin, scalping, hit-by-car, dynamite, wrong-turn, gun, oral-sex, gore, childbirth, masturbation, vegan, axe-murderer, dismemberment, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 10021

Recenzoval humanbeing

Přidáno: 04. září 2007

Hollywoodská studia chrlí v poslední době jedno zbytečné pokračování za druhým. Co hůř, tato takzvaná pokračování skoro ve všech (všech?) případech nemají s prvními díly takřka nic společného. Většinou to bývá tak, že jediná společná vlastnost je vedle názvu nejvýraznější aspekt jedničky a tím jsou v případě Wrong Turn 2 samozřejmě lesní kanibalové. Fakt, že film jde přímo na DVD je tentokrát (na rozdíl od pecek jako Dead Birds ap.) opodstatněný, jelikož debutant Joe Lynch vsadil úplně vše na gore. WT 2 z něj však není poskládaný a tak jej samozřejmě nelze brát, a zároveň jej tak hodnotit, jen jako samoúčelnou přehlídku gore scén. Po zhlédnutí filmu mi nezbývá, než jen suše konstatovat, že je škoda, že nezůstalo jen u něj.

V lesích Západní Virginie se pořádá televizní reality show Apokalypsa, v níž se šest soutěžících má podrobit různým zkouškám. Pokud jste někdy viděli Survivora nebo jeho českou verzi Trosečníka, tak to je v podstatě ono. Jak jsem ale záhy zjistil, je úplně jedno, co je to za soutěž, protože samotné soutěži je ve scénáři věnovaných snad jen pár odstavců, v ději totiž nehraje pražádnou roli. Kdyby soutěžili v pexesu, vyšlo by to na stejno. Je to dle mého dost škoda, protože když už na něčem takovém scénář staví, tak bych čekal, že jeho možnosti budou plně využity. S tímhle si daleko lépe poradil Reality Check, který ale i tak považuji za slabý film - možností reality show sice dokázal využít naplno, ale neuspěl ve všem ostatním. A když už se tvůrci WT 2 přesto rozhodli, že reality show ve scénáři nechají, měli alespoň trochu více zapracovat na tom, aby to bylo alespoň trochu důvěryhodné. Pouze jeden kameraman a další tři lidé prostě nemůžou řídit televizní soutěž. Její průběh z počátku, kdy se ještě se soutěží počítá, taky není dvakrát propracovaný. Podle jediné kamery na uchu soutěžícího a několika dalších zavěšených na větvích stromů, natáčejících dění z opravdu podivného úhlu, bych si nechtěl tipnout jak by vypadala výsledná soutěž v televizi. Nemluvě o tom, že skuteční tvůrci Survivora si určitě nejprve pořádně zjistí, kde že si to jejich soutěžící těch několik dní pobudou.

Podobně jako první díl, i WT 2 začíná "zahřívací" gore scénou. Ta je zároveň taky jednou z nejlepších scén filmu (co do počtu těch opravdu povedených tady moc není), jen je smůla, že už byla vidět v traileru - je to ta scéna s rozpůlením. Pak už následuje hlavní příběhová linka, kterou začínají (naštěstí krátká) uváděcí videa soutěžících: Nina je vegetariánka, Jonesy umí ve třiceti letech jezdit na skejtu, Jake je rugbyová hvězda, Amber je toho času v armádě (na dovolené) a Elena... se snaží vypadat dobře, což jí ale jde jen do chvíle, než si sundá vrchní část plavek. Co se týče hereckých výkonů: Líbila se mi představitelka Niny, ostatní jako by vypadly z nějaké špatné teen komedie. A jelikož scénář není psaný zrovna mistrovským rukopisem, jak je patrné z minulého odstavce, herecký projev scenárista jen podtrhl. Dialogy jsou po většinu času psané spíše na efekt (čímž neříkám, že jsou dobré) a tak by fungovaly spíš v nějakém nevěrohodném sit-comu než tady. Ve Fritt Viltu mi přišlo úžasné, jak se režisérovi povedlo zcela neviditelnými prostředky vytvořit charaktery, o které bylo možné se strachovat. Tady jsou všechny postavy neuvěřitelně jednorozměrné, což už samo o sobě nutí jim přát nějakou hezkou (a hlavně rychlou) smrt v džungli. Ono je tím pádem docela jedno jestli to za chvíli odnese tvrďačka, modelka nebo srandovní postavička.

Když se od filmu z neurčitých důvodů distancuje Stan Winston, není to dobré znamení. A tím spíš, pokud film píše autor scénáře k takovým "bombám" jako je Leprechaun 2 nebo Candyman 3. Přiznám se, že prvních několik minut jsem se docela dobře bavil, ale jen z toho důvodu, že jsem neodolal tomu pocitu, že se dívám na Wrong Turn 2, pokračování filmu, který mi před dlouhými čtyřmi lety přišel jako docela dobrý, časem pak jako dobrý. WT 2 má podprůměrný scénář se spoustou logických chyb, které, musím uznat, jsou občas vtipné - průvodce soutěže už coby jako převtělený Rambo (dlouhý příběh) stojí pod mříží, skrz níž mu na obličej kape krev od kanibalových jednohubek, přičemž ho vůbec nenapadne si stoupnout o krok vedle. V další scéně, kde je jedna z postav vysvobozena z pout, která jsou zhotovena z ostnatého drátu po pár vteřinách pomáhá druhé přeživší postavě vstát na nohy a v následující scéně řídí auto. Scén, co nedávají moc smysl a jsou tak nechtěně komické, je víc a paradoxně je vidím jako největší pozitivum WT 2. Gore není ve většině případů (když se nejedná o cgi) špatné, ale taky není tak výjimečné, jak se všem tvůrci snažili namluvit.

WT 2 nikomu nedoporučuji a je vážně škoda, že se z docela očekávaného filmu stal takový nezajímavý a vesměs nudný brak s jednou, maximálně dvěma povedenými scénami, které už byly ukázány v traileru.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.