Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 41 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Seven MummiesZombie

USA
90 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Mumie
rok: 2006
režie: Nick Quested
scénář: Thadd Turner (written by)
hrají: Matt Schulze (Rock), Cerina Vincent (Lacy), Billy Wirth (Travis), Billy Drago (Drake), Andrew Bryniarski (Blade), Danny Trejo (Apache), Martin Kove (Kile), James Intveld (Deputy Cash), Noel Gugliemi (Santos), Max Perlich (Zeus)
produkce: Andrew Bryniarski, Jasper Jan, Ryan R. Johnson, Kevin Ragsdale, Richard E. Ragsdale
hudba: James Intveld, Michael Turner (as Michael R. Turner)
keywords:
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 4832

Recenzoval BloodyMary

Přidáno: 13. srpen 2007

Seven Mummies som si zohnal hlavne kôli vcelku vydarenému traileru, ktorý mi ukázal, že ma čaká horror plný akcie a zombie a nejakých tých múmií. Pri niektorých scénach som nostalgicky zaspomínal na prvý diel trilógie From Dusk till Dawn. Aké veľké bolo moje prekvapenie, keď som zistil aký odpad sa skrýva pod povrchom, sa dočítate v recnzii. Najprv trochu k deju.

Pri prevoze sa podarí utiecť šiestim väzňom ktorí si ako rukojemníka zoberú dozorkyňu Lacy (Cerina Vincent) a jej kolegu zabijú. Po dlhom pochode púšťou sa im konečne podarí nájsť opustený dom a v ňom trochu trafeného indiána (Danny Trejo). Ten im povie o poklade, ktorý sa nachádza v neďalekom mestečku. Jediný háčik je v tom že sa nachádza opačným smerom, ako mexické hranice, kam sa pôvodne chystali. Všetci sa “logicky“ vyberú do oného mestečka, ktoré je plné divných individuí, na čele s šerifom (Billy Drago) a jeho pomocníkmi. Naši “hrdinovia“ sa rozhodnú prespať v hostinci, ktorého obyvatelia sa po noci menia na zombie mixnutých s upírmi. Zábava sa môže začať.

Povedal som zábava? Nič takého tu nenájdete. Všetko čo má “šťavu“ je ukázané v traileri, takže sa na film vlastne ani neoplatí pozerať. Jedine ak ste milovníci najhorších horrorov, aké kedy vznikli. Prečo? Je viac dôvodov. Pokúsim sa pri ich menovaní na nič nezabudnúť.

Po prvé: Totálne otrasní herci, na ktorích čele s určitosťou kráľuje Billy Drago. Ten chlap má to najlepšie (teda ak sa za najlepšie dajú pokladať stupidné akčné filmy z rokov dávno minulých) za sebou, a to čo v Seven Mummies predvádza je jedným slovom tragédia. Sice sa snaží hrať tak, aby pôsobil démonicky, ale jednoducho na to nemá. A to ako hovorí svoje repliky. To sa nedá popísať, to sa musí vidieť. Teda pokial to nie je jeho normálny hlas. V tom prípade ho ľutujem. Ďalší známejši herec je Danny Trejo, ktorého som odpísal po jeho tragickom výstupe v Crow 4 (áno mám na mysli ten jeho tanec). Pokiaľ ste videli Cabin Fever, budete určite poznať aj Cerinu Vincent. Ostatní nestoja za zmienku, pretože sú tak hrozní, že ich dúfam viac v žiadnom inom filme neuvidím.

Ďalej je tu neschopný režisér Nick Quested. Je to jeho prvý (a dúfam že aj posledný) film a je to poznať. Okrem toho tu máme dementný scénar a otrasnú hudbu, z ktorej vás akurát tak (v prípade že si zoženiete soundtrack to platí dvojnásobne) rozbolia zuby. Väčšina scien je natočená strašne rýchlo, takže sa nedajú ani riadne užiť, v poslednej akčnej scéne motorka vs. kôň sa kameramanovi triasli ruky, takže sa vám naskytne nechcene otrasný zážitok. Masky sú obstojné aspoň čo sa múmií týka, zombie sú urobené štýlom “múka na tvári“. Krvi je tu strašne málo.

V úvode som spomenul skvelý film From Dusk till Dawn. Je vidieť že režisér sa nechal inšpirovať týmto filmom a najviac to je poznať v scéne keď sa personál a návštevníci premenia na zombie-upírov a zaútočia na tých ostatných. Samozrejme sa to všetko odohráva v bare (no ono je to skôr niečo ako saloon z obdobia divokého západu). Nehovorte mi, že vám to nič nepripomína.

Ono je vlastne celý Seven Mummies plný chýb alebo skôr blbostí. Ľudia v mestečku sú oblečení buď ako kovboji alebo ako motorkári (zase ten FDTD). Hmm… To už tam mohli byť s kovbojmi trebárs aj cirkusoví klauni. Na to prečo tomu tak je mi film odpoveď nedal. Podobne ako aj na to, čo robí motorka v stajni, prečo strážia poklad múmie, prečo má šerif a jeho pomocníci ľudskú podobu (SPOILER)(aj keď sú múmie…ups spoiler)(/SPOILER), zatiaľ čo ostatné múmie su pekne zhnité, prečo polícia nehladá šiestich väzňov a ostatných ktorí zmizli v mestečku (predpokladám, že odtiaľ pochádzajú oní motorkári). Tomu sa vlastne nedá diviť, pretože scéner je jednoducho dementný.

Múmie sú ale kapitola sama o sebe. Názov filmu sice hovorí že múmií je sedem (tých čo strážia poklad), no vo filme som ich napočítal asi len štyri. Najväčším prekvapením bolo to, že múmie v SM ovládajú bojové umenia a dokážu skákať ako klokani. Musím uznať, že ako komédia dobré, alo vo filme ktorý sa od začiatku do konca berie vážne sa tomu nedá smiať. Dokonca jedna z múmií bude zničená slnečným svetlom. Hmm… To sme tu ešte nemali.

Tento film sa nedá odporučiť nikomu. Možno tím, čo by ho sledovali v podnapitom stave (pretože tím je jedno, na čo pozerajú), alebo tím čo ma riadne naštvali. Vy ostatní ho radšej nepozerajte, pretože po jeho zhliadnutí neručím za vaše psychické zdravie. Jediným jeho kladom je totiž to, že po osemdesiatich minútach končí a vám ostane len kyslá pachuť v ústach a chuť vyhodiť DVD so Seven Mummies von oknom. 1/10

P.S: Úprimnú sústrasť rodinám tích, čo už tento film videli.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.