Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 34 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
After SundownVampyresZombie

USA
90 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 2006
režie: Christopher Abram, Michael W. Brown
scénář: Christopher Abram (screenplay)
hrají: Susana Gibb (Shannon), Reece Rios (Mikey), Natalie Jones (Molly), Christopher Abram (The Vampire (as J. Christopher), Michael W. Brown (Benjamin), Jake Billingsley (Sheriff Jimmy), Joey Galt (The Deputy), Chris Whatley (The Preacher), Jamie Amaral (Niki), Gayle Massey (The Preacher's Wife)
produkce: Christopher Abram, Tiffany Abram, Michael W. Brown, Joey Galt, Keith Randal Duncan
hudba: Steven Barnett, Timothy Edward Smith
keywords:
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 5683

Recenzoval BloodyMary

Přidáno: 14. březen 2007

Na Studni sa určite nájdu ľudia ktorí majú radi filmy s Upírmi. A na sto percent sú tu fanúšikovia Zombie filmov. Je ale možné aby vznikol film, v ktorom by si na svoje prišli obidve skupiny? Odpoveďov na túto otázku je film After Sundown, ktorý sa tu pokúsim dnes zrecenzovať. Ešte predtým jako napíšem niečo k deju, musím sa opýtať: Myslíte si, že film v ktorom sa objavia Zombíci aj Upíri môže byť dobrý? Môže, ale…

Najprv trochu k deju. Film sa začína na Divokom Západe. V malom mestečku je nezvyčajný ruch. Všetci sa boja pretože vedia čo ich čaká. Jedno dievča bolo totiž pohrýznuté upírom, ktorý si práve pre ňu prichádza. Vlastne si prichádza pre ňu, ale aj pre ich práve narodené dieťa. Napriek tomu že je skoro celé mestečko vyvraždené, podarí sa pár preživším upíra zneškodniť a pochovajú ho spolu s dievčaťom a ich deckom.

Potom sa film presunie do súčastnosti. Shannon spolu so svojim kamarátom z práce a spolu s troma Mexičanmi ( alebo čo sú to zač ), nájdu hrob, v ktorom je zachovalé telo dievčaťa. Samozrejme, že je to to dievča zo začiatku filmu. Odvezú ju do márnice, aby tam telo dôkladne preskúmali. Spolu s ňou zoberú aj telo jej malého decka a akýsi denník. Kým sú ostatní v márnici, jeden z Mexičanov sa vráti späť na miesto kde našli telo. Predtým tam totiž objavil strieborný kríž a prišiel si poň. To ale netušil, že keď vytiahne kríž zo země, oslobodí tak upíra, ktorý je riadne nasratý a chystá sa pre svoje dievča a ich decko. Okrem toho sa dozvedáme o minulosti toho dievčaťa z denníka, ktorý bol nájdený v hrobe.

Určite sa teraz divíte, kde sú tí Zombíci ktorých som sľuboval. Ono totiž upíri majú schopnosť meniť mŕtvoly na Zombíkov potom čo im dajú napiť svojej krvi. No a týchto Zombíkov potom môžu ovládať pomocou mysľe. Môže vám to sice pripadať jako totálna blbosť, ale predsa len je to lepšie jako by mali tvorcovia opakovať už toľko krát obohrané klišé.

Čo sa týka tvorcov filmu, réžiu má na starosti Christopher Abram. After Sundown je jeho druhým filmom. Jeho prvotina The Fanglys je o bande deciek ktoré sa rozhodnú oslavovať Halloween niekde na samote v Texase. Tam ich sa stretnú s čarodejnicou berúcou duše. No ale o tom inokedy. Abramovi v réžii pomáhal Michael W. Brown, ktorý si zahral v After Sundowne Shannoninho šéfa. A kedže je to jeho prvý a dúfam že aj posledný herecký pokus, je jeho hranie dosť amatérske.

Čo sa týka trikov, je jasné že to nie je nič extra, hlavne keď vám poviem, že film bol určený priamo na videá. Kostými, ktoré majú herci oblečené v scénach na Divokom Západe sú značne amatérske, krv je príliš tmavá, a výbuch na konci filmu je príšerne urobený. Je podobný výbuchom starých hier, ktoré ste mohli hrať na Amige. Okrem toho, keď sa jedna z preživších postáv na konci pozerá na vychádzajúce slnko, je vidieť to málo peňazí ktoré mal Abram k dispozícii. Gore je celkom slušné. Je vidieť že sa tvorcovia snažili.

Na začiatku som spomenul jedno Ale… Myšlienka dať do jedného filmu Upírov a Zombíkov je sice dobrá ak nie vynikajúca. No niečo tomu chýba. Ak by bol k dispozícii lepší režisér, viac peňazí, a o trochu lepší scénar, mohlo to celé dopadnúť inak. Takto zostáva len obyčajný horror, pri ktorého sledovaní máte silný pocit, že sa dívate na amatérsky produkt. After Sundown je podľa mňa niekde na hranici medzi amatérskym a normálnym filmom.

Aj keďsa môže zdať že je After Sundown zlý film, myslím že sa oplatí pozrieť. Nerád to hovorím, ale radšej si ho stiahnite, peniaze zaň zrovna vyhadzovať nemusíte. Film budem hodnotiť asi takto: Pasáž z Divokého Západu 2/10, Pasáž zo Zombíkmi 7/10, výsledné hodnotenie je teda medzi 4 a 5. Tak si teda vyberte.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.