Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 39 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Zombi HolocaustZombie

Itálie
84 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Zombi Holocaust
rok: 1980
režie: Marino Girolami (as Frank Martin)
scénář: Fabrizio De Angelis (writer), Marino Girolami (story), Romano Scandariato (screenplay)
hrají: Ian McCulloch (Dr. Peter Chandler), Alexandra Delli Colli (Lori Ridgeway), Sherry Buchanan (Susan Kelly), Peter O'Neal (George Harper), Donald O'Brien (Dr. Obrero / Dr. Butcher (US version), Dakar (Molotto), Walter Patriarca (Dr. Dreylock), Linda Fumis (Med Student #1), Roberto Resta, Franco Ukmar (Zombie #1)
produkce: Gianfranco Couyoumdjian, Fabrizio De Angelis, Ron Harvey, Terry Levene
hudba: Nico Fidenco, Walter E. Sear (US version)
keywords: cannibal, island, mad-scientist, zombie, entrails, extreme-violence, disembowelment, tattoo, eye-gouging, heart-in-hand, tropical-island, female-nudity, sadism, throat-slitting, dismemberment, gore, nudity, cannibal-movie, pacific-island, cannibalism, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 9690

Recenzoval BloodyMary

Přidáno: 23. únor 2007

Keď sa mi tento film dostal do pazúrov, tešil som sa ako malé dieťa, pretože Zombie filmy patria medzi moje najobľúbenjšie horrory. No po pozretí Zombie Holocaustu som zostal v šoku. Ak chcete vedieť prečo, čítajte ďalej.

Najprv trochu k deju. Na začiatku sa zoznámime s hlavnou hrdinkou, ktorá pracuje na patológii. Keď sa im začnú strácať rôzne orgány z mŕtvol, rozhodnú sa sami zistiť kto za tým stojí. Keď pristihnú jedného z nemocničného personálu a rozhodnú sa ho odviesť na políciu, ten sa radšej rozhodne skočiť šípku von oknom. Tieto udalosti sú len začiatkom. Na sanitárovom tele nájde hlavná hrdinka – Lori zvláštny symbol a rozhodne sa o ňom poradiť s Dr. Chandlerom. Keď zistia že sa jedná o znak istého primitívneho kmeňa ktorý ešte stále praktizuje kanibalizmus, rozhodnú sa zistiť viac. Tak sa skupina v zložení Lori, Dr. Chandler, jeho asistent a jedna otravná novinárka vydá na onen ostrov. Ešte predtým sa stretnú s istým Dr. Obrerom ktorý im ponúkne štyroch sprievodcov. Po ceste na ostrov sa im pokazí motor a sú nútení zakotviť na vedlajšom ostrove. Ten vyzerá na prvý pohľad opustený, no zdanie klame. Sú tam totiž kanibali. Prezradím už len že sa do príbehu zamieša osoba, ktorá premieňa mŕtvych domorodcov na zombíkov a náhodná porucha motora možno nie je náhodná. Ďalej už neprezradím nič.

Režisérom tohoto kúsku je Marino Girolami, ktorý pred Zombie Holocaustom natočil desiatky filmov. Predpokladám že sú to podobné kraviny jako väčšina starých talianských filmov a podľa ich kvantity usudzujem že sú všetky na jedno kopyto. Čo ma ale zarazilo bolo to, že ZH bol natočený v tom istom roku jako CH ( Canibal Holocaust ). Myslel som si totiž že to bola len Girolamiho snaha priživiť sa na slávnom titule.

Ak mám vymenovať klady a zápory tohoto filmu, začnem u pozitív. Tých je samozrejme menej. V prvom rade sú to vydarené masky zombíkov a a tiež perfektné efekty pri ich likvidácii. To „ perfektné“ berte s mierou, pretože boli perfektné len vzhľadom na rok výroby. Hlavne že sa dočkáme likvidovania mozgov rôznymi spôsobmi. Najlepšie je asi zlikvidovanie zombíka vrtuľov na motorovom člne.

Tak to by bolo ku kladom. A teraz zápory. Tých je neskutočné množstvo a budem sa snažiť spomenúť všetky. Najhoršie asi dopadli herci. Predstaviteľ Dr. Chandlera je hrozne nesympatický, herečka stvárňujúca Lori je vo filme asi len na to, aby ukázala kozy. No ona sa tam vlastne vyzlečie celá, a to až trikrát. Musím ale uznať že je to kosť. Ostatní sú tam len do počtu, a keď sa práve nič nedeje stoja ako na autobusovej zastávke. No a úplne hrozné je ich vyjadrovanie emócií. Najhoršie je keď Dr. Chandler reaguje na smrť svojho asistenta a pritom najľepšieho priateľa len krátkym odfŕknutím a keď sa zjavia prví zombíci tvári sa jako by to bol bežný jav a stretával ich každý deň na ulici. Ostatní sú na tom podobne, pretože keď vidia niekoho zomierať tvária sa dosť ľahostajne. Keď som pozeral inormácie o ZH na IMDB zistil som že traja herci zo ZH hrali aj v Zombi 2.

Aby som nezabudol, čo sa týka zombies ich masky sú sice skvelé, ale ľudia čo ich stvárňujú vydávajú zvuky jako dehydrovaný človek pri súloži.

Nepochopiteľnými vecami sú aj scénar a strih. To že scénar stojí za hovno ma ani neprekvapuje, pretože talianské filmy z dobrým scénarom proste neexistujú. Teda česť výnimkám. Najhoršia je však práca strihačov. Hlavné postavy sa totiž objavia tam, kde by nemali byť alebo držia niečo, čo predtým položili inde. Ako príklad uvediem scénu keď je jeden z hrdinov pripútaný remeňmi na ležadle. Keď si ich skalpelom odreže v druhom zábere je nimi zasa pripútaný a v treťom ich znovu nemá. Ehm.

Ďalším mínusom je asi to že zombíci sa ukážu na obrazovke až keď sú dve tretiny filmu za nami. Toto je asi aj najväčším mínusom filmu, pretože Zombie filmy pozeráme hlavne kôli nim.

Keďže záporov je viacej nemôžem urobiť nič iné jako dať ZH tri body, ktoré si zaslúži. Takže pre všetkých čo si chcú pozrieť kvalitný Zombie film nech hladajú inde, pretože toto fakt za pozretie nestojí. Len by ste stratili čas, ktorý môžete využiť rozumnejšie.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.