Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 32 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
CrittersMonsters

USA
82 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Critters
rok: 1986
režie: Stephen Herek
scénář: Stephen Herek (screenplay), Domonic Muir (story), Don Keith Opper (additional scenes (as Don Opper)
hrají: Dee Wallace (Helen Brown (as Dee Wallace Stone), M. Emmet Walsh (Harv), Billy Green Bush (Jay Brown), Scott Grimes (Brad Brown), Nadine Van der Velde (April Brown (as Nadine Van Der Velde), Don Keith Opper (Charlie McFadden (as Don Opper), Billy Zane (Steve Elliot), Ethan Phillips (Jeff Barnes), Terrence Mann (Johnny Steele / Ug), Jeremy Lawrence (Reverend Miller)
produkce: Rupert Harvey, Sara Risher, Robert Shaye, Barry Opper
hudba: David Newman
keywords: bounty-hunter, kansas, monster, human-duplication, police-officer-killed, filing, dead-boy, poison, alcoholic, alien-monster, tranquilizer, first-of-series, alcohol, kidnapped-girl, eaten-alive, death-of-boyfriend, one-word-title, brother-sister-relationship, alien, first-part, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 7965

Recenzoval BloodyMary

Přidáno: 31. prosinec 2006

Pri prezeraní Studny ma napadlo že mi tu stále niečo chýba. Áno, recenzia na tento klenot z osemdesiateho šiesteho. Predpokladám že sa medzi vami, návštevníkmi Studne nájde hromada takých ktorým sa Critters zapísali do paměti při opakovanom pozíraní na VHS-kách, alebo při sledovaní filmu v televízii. Tí ktorí tento mix komedie, sci-fi a horroru nedajbože nevideli si môžu přečítat následujúci odstavec, ostatní ho kľudne môžu přeskočit.

Dej je asi takýto. Na začiatku vidíme vesmírnu loď, ktorá preváža Kriterov. Tím sa samozrejme podarí utiecť a prvé čo potrebujú spraviť je najesť sa. Na to im má poslúžiť malé zapadnuté americké mestečko. Jeho obyvatelia sa teda majú na čo tešiť. Hlavne však štvorčlenná rodina Brownových, pretože Kriteri sa rozhodli založit si svoje hniezdo práve na ich farme. Aby v tom neboli sami, po Kriteroch ide aj dvojica mimozemských lovcov.

Critters režíroval Stehen Herek a boli jeho prvým filmom. Na filme je to aj tak trochu vidieť no nie je to nič čo by mohlo prekážať. Okrem toho to bol aj jeho posledný hororový film, pretože dal přednost stupidním rodinným filmom ( 101 dalmatínov atď.). Hudbu mal na starosti David Newman ( Vojna Roseových, Flinstonovci, Zamilovaný profesor atď.) vtedy ešte celkom neznámy chlapík. S Herekom potom ešte spolupracoval na dalších dvoch projektoch .

Okrem toho, že boli Critters odrazovým mostíkom pre Newmana boli aj filmom ktorého hlavnou postavou objavujúcou sa aj v ďalších pokračovaniach sa stal asi najväčší idiot všetkých čias, Charlie McFadden. Neviem si pomôcť ale ten chlapík mi proste nesedel a pôsobil na mňa ako najvačšia a jediná chyba filmu. Jeho predstaviťeľ Don Keith Opper je převažme seriálovým hercom. Namiesto neho mohli kludne do dalších troch dielov posunut ryšavého fagana Brada Browna (Scott Grimes). Ten sa sice objevil v druhej časti, ale jako hovorím kľudne mohol byť aj v ďalších pretože nepôsobil tak nesympaticky jako Charlie.

Ako som na začiatku napísal, Critters sú mixom troch žánrov no ani jeden v nich nie je dominantný. Film je horrorový vtedy, kedy má byť a aj vtipný keď je to treba. Aby ste si nemysleli, nejedná sa o stupidné vtipy . Sú to jednoduché vtipy, ktoré odlahčujú dej a aj sa im to darí.

Aj keď sú vo filme niektoré dosť mizerné triky (Mali ich na starosti bratia Chiodoví- tiež aj horrory King Cobra, Demon Island alebo aj antihorror team America.), musí sa uznať že na tú dobu to bolo celkom slušné. A kedže je pre mňa tento film kultový, nemôžem si pomôcť a musím mu dať 9/10.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.