Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 58 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
TěloExploitationZ domova

    
trailer    web    imdb 

anglicky: A Body
rok: 2007
režie: Josef Blažek
scénář:
hrají: Magdaléna Jandová, Filip Špila, Tomáš Man, Christos Kesselbauer, Petr Vrba
produkce:
hudba:
keywords:
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 10376

(13 hodnocení, průměr 4,62/10)
 
Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.
pepak - avatarpepak -
Vloženo: 2007-02-14 13:13:07
Pokud by se Tělo hodnotilo samo o sobě jako krátký amatérský film, nebylo by mu moc co vytknout. Má ovšem tu velkou nevýhodu, že zdaleka nedosahuje toho, co o něm autor původně tvrdil - "první český exploitation" to není ani náhodou a do horroru má také dost daleko. Hlavní problém vidím v tom, že film je i na svou párminutovou délku doslova o ničem - tento materiál je se zhruba stejnou úrovní obsahu běžně zpracováván na prostoru takových dvaceti sekund. Soustředit se jen na jednu krátkou fázi děsivého příběhu a zbytek nechat na fantazii diváka je dobrý nápad, ale v žádném případě nestačí jen stejný obsah rozprostřít na delším časovém úseku!

Co je třeba pochválit je určitě odvaha tvůrců s takto koncipovaným filmem přijít do mediální atmosféry lynčování čehokoliv, co třeba jen vzdáleně připomíná pedofilii; ještě větší odvahu (nebo naopak trestuhodnou nedbalost?) ovšem projevili rodiče Magdalény Jandové. Také technické provedení je velice slušné, minimalistické efekty mi nevadí. Oceňuji také to, že tvůrci dali film ke stažení zdarma a v otevřeném formátu nezatíženém DRM.
humanbeing - avatarhumanbeing -
Vloženo: 2007-02-13 18:51:49
Těžko říct, zda hype Těla byl oprávněný, či nikoliv. Na jednu stranu je to pěkně natočené, na tu druhou se v něm toho moc neděje, přičemž exploitation jako žánr vybízí k "bohatému" ději. Chybou a paradoxně i výhodou Těla je velmi opatrný styl, kterým se toho nedalo moc zkazit. Nemluví se tu, čímž odpadá kritika dialogů. Na rozdíl od autora si myslím, že by lepšímu dojmu z filmu pomohl hudební podklad. Krátká stopáž je vzhledem k velmi jednoduchému ději adekvátní. Celkově bych to hodnotil jako mírný nadprůměr.
 tron -
Vloženo: 2007-02-13 19:32:32
Nech si kto chce hovorí čo len chce, TELO je veľmi dobrý krátkometrážny počin stojaci na pôsobivej atmosfére sparne nudného letného poobedia na anonymnom ospalom sídlisku. Režisér kvalitne stupňuje atmosféru a i z riedkeho (i to je prisilné slovo, ale čo by ste chceli od desiatich minút?) „príbehu“ vďaka skvelej kamere a atraktívnej dievčine (vlastne pst, Magdaléna mala desať rokov, takže sa bavíme o pedofílii... ale tie jej BOSÉ nohy, nohy vážení!). A čo sa týka toho žánrového zaradenia, nečakajte HOSTEL... ale menej je niekedy viac. Ťažiť z takýchto detailov (vlastne len pár kvapiek krvi) dokáže len niekto, kto videl fakt veľa exploitationov.
BloodyMary - avatarBloodyMary -
Vloženo: 2007-03-03 20:06:39
Musím povedať, že ma tento Ehm.. Film... nebavil. Mám na to viacero dovodov. Nebudem ich tu vypisovať pretože sú už všetky vymenované v negatívnych hodnoteniach Tela.
 Luki -
Vloženo: 2007-02-13 19:31:36
Technicky zvládnutý kraťas ("amatérským" filmem bych ho už moc nenazýval), kterému v kritických okamžicích chybí trocha toho hudebního podkladu, každopádně po tom všem co bylo okolo filmu řečeno, jsem čekal o něco více.
solaris104 - avatarsolaris104 -
Vloženo: 2007-02-14 15:30:08
Filmove zabery jsou nadherne, ale tolik vyzvedavany explotation se nejak nedostavil. Taky mi na konci filmu chybel nejaky hudebni motiv.
mahoney - avatarmahoney -
Vloženo: 2007-02-14 14:03:09
Nenachádzam v tomto kraťase nič, čo by mohlo byť pojmom exploitation označené. Postráda akýkoľvek atribút tohto žánru, nehovoriac o brutalite a jeho povestnej špinavosti. Mňa Telo bohužiaľ vôbec nenadchlo.
obitus - avatarobitus -
Vloženo: 2007-02-14 10:26:39
Plusy: jednoznacne absence hudby, kapky krve, tukani tenisovych micku, hluboko polozena kamera, kocka pod pletivem. Minusy: exploitation (no way), absence krve, misty zbytecna rozvleklost, detsti herci. Ta holka se mela minimalne pomocit a reziser pritvrdit.
kordus - avatarkordus -
Vloženo: 2007-02-17 23:18:28
Nuda nuda nuda nuda nuda. Dobre technicke vybaveni dobry film nedela. A sedmiminutova odyssea holcicky po zahrade a radoby sokujici pointa take ne. Docela mne prekvapuje polozka "scenar" v zaverecnych titulcich. Na tohle byl fakt treba scenar?! O muj boze!!! A kolik mel stranek? Jednu A5? Dale zamrzi absence hereckych vykonu, absence exploitacnich scen (to je jako koukat na porno, kde jsou vsichni porad obleceni), podivne strihy a ten zvlastni zvuk na konci, ktery kdyz prozradim, tak vyzvejknu celou pointu :) Ale abych jen nehanel - kameru maji fakt dobrou (myslim tim technickou stranku :)), absence hudby taky neni spatny napad (otazkou je, jestli umyslny, nebo jen autor nenasel zadnou vhodnou :D) a celkem slusna prace se zvukem...
lament - avatarlament -
Vloženo: 2007-02-19 19:01:57
Tělo není úplně špatné, ale není to určitě exploitation, což byl zřejmě prvotní záměr, když to tvůrce všude tvrdí, takže po této strámce své vizi nedostál. Kdybych to hodnotila jen jako původní českou tvorbu, bylo by to asi víc. Jako horror to rozhodně nefunguje ani náhodou. A taky patřím k těm, kterým tam hudba spíš chyběla.
 panter -
Vloženo: 2008-02-10 14:21:01
mám z toho dosť zmiešané pocity..
z jednej strany to bolo zaujímavé dielko, ale na druhej strane zas nechápem, (SPOILER)ako mohlo toto dievča tak kludne prejsť okolo niekoho, kto na nej spáchal takéto zverstvá...(/SPOILER) to sa mi zdá vážne trochu nelogické..
asi som to vôbec nepochopil a v skutočnosti za všetko môže (SPOILER)Michael Jackson(/SPOILER) :D
 RAMBO -
Vloženo: 2007-03-20 10:17:37
Tak tohle de do kopru! Žádný exploitation! Žádnej film. K smíchu homevideo.
 EGOD - -
Vloženo: 2007-03-03 16:08:48
AD EXPLOATACE) TĚLO lze čís/vnímat dvěma způsoby : buď ho (stejně jako např. Hanekeho FUNNY GAMES) akceptujete jako jakousi "žánrovou hru s přesahem", která (zne/)užívá a rozvíjí stylové a narativní prvky (příp. témata) jistého typu exploatačních filmů, nebo vás - při aplikaci zdravě "povrchního" sledování (a exploatace obecně je především povrchní/povrchová záležitost) - budou neustále napadat slova jako "existenciální" (téma "lidské netečnosti", "drama sídliště" či "kritika maloměšťácké idylky") a "intelektuální" ("mlčení/absence dialogu=>tvůrci se vyjadřují výsostně kinematografickými/audio-vizuálními prostředky", "analýza mechanismů diváckého voyerismu", "metafora násilí ve společnosti"...), což je možná dobře, pro "kvalitativní sytost zážitku", ale pocitu "upřímné shock exploitation" to rozhodně nedodá.
Oba přístupy jsou stejně legitimní, ale jen jeden (ten první!>) přístupný => otevřený k pochopení a uchopení TĚLA, tak, aby si to (přinejmenším) „poučený divák“ opravdu užil!!!

AD FILM) Na rozdíl od ostatních (a možná i na rozdíl od tvůrců) si nemyslím, že holčička hraje blbě (hraje adekvátně provedení i úkolu), strohost kamery je velmi příjemná (a vůbec nejsilněji se podílí na výsledném lehce „existenciálním vyznění“ -> připomněla mi Kieslowského DEKALOG a polskou tradici vůbec) a kdyby byl i střih víc s „podpisem“ a nesázel tolik na „profícký jistoty“ mohla to bejt úplná paráda, režie je přesná a koncentrovaná - očekávám, že do budoucna se na tom nic nezmění, takže další výtvor přivítám. A rád!

AD PRVENSTVÍ) To je asi ta nejspornější položka vůbec… pokusů o nějaký typ exploatace (mimochodem sám termín je tak široce definovanej : tak různě na mnoha významových úrovních a v závislosti na dobovým kontextu, že diskusi o tom, co je a co už není exploatace považuju za mimořádně žabomyší) je v českém amaterském a poloamatérském (krátkém) filmu hafo (převážně nablblé parodie, ale pokud se jedná o „absolutní hodnoty“ typu : ÚPLNÉ PRVNÍ atd., musí se počítat i s nimi), povedenej kousek (a hodně podobnej TĚLU i tou obeznámeností se žánrem, i když určitě se najdou tací, kteří budou trvat na termínech „slasher“, „shocker“ bla bla bla…) najdete např. pod názvem PEZ na www.krava.net s vročením 2004 (čili je o celé dva roky starší než TĚLO)!

Jo a, místopřísežně prohlašuju, že nejsem nikdo z okruhu „krávy ledviny“, ani jiných tvůrců PEZa, nikdy jsem je nekontaktoval, zkrátka nemám s tím filmem společnýho ZHOLA NIC… to jen, aby nedošlo k nařčením, že jde o lobbing za své ABSOLUTNÍ PRVENSTVÍ!>)


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!