Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 45 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Alligator II: The MutationCrocodileNature Amok

USA
92 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Aligátor 2: Mutace
rok: 1991
režie: Jon Hess
scénář: Curt Allen (writer)
hrají: Joseph Bologna (David Hodges), Dee Wallace (Christine Hodges (as Dee Wallace-Stone), Richard Lynch (Hawk Hawkins), Woody Brown (Rich Harmon), Holly Gagnier (Sheri Anderson), Bill Daily (Mayor Anderson), Steve Railsback (Vincent 'Vinnie' Brown), Brock Peters (Chief Speed), Tim Eyster (J.J. Hodges), Voyo Goric (Carmen)
produkce: Brandon Chase, Cary Glieberman
hudba: Jack K. Tillar (as Jack Tillar)
keywords: alligator, wrestling, giant-animal, hunter, sewer, amusement-park, sequel, police, urban-legend, animal-attack, beautiful-woman, toxic-waste, independent-film
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 7732

Recenzoval Ivan Kučera

Přidáno: 07. listopad 2002

David Hodges je sympatický, věčně hláškující policajt, který rád parkuje svoje auto na místech se zákazem parkování. Je šťastně ženatý, má malého syna a práci, která ho baví. Jenže najednou je celý pokojný Hodgesův život hozený do hajzlu a spláchnutý. V městě totiž mizí bezdomovci (hlavně ti z blízkosti velkého jezera) a David tomu musí přijít na kloub. Kdo za zmizeními stojí? Hnusný politik Brown nebo obří a zmutovaný aligátor, který se napapkal toxického svinstva z nepovolených hormonálních výzkumů?

Možná si pamatujete, že v roce 1980 natočil Lewis Teague pro společnost Atlas Entertainment slavné hororové béčko Aligátor s dobrým Robertem Forsterem v titulní roli (k vidění byl až díky Tarantinovi a jeho Jackie Brownové, skoro o dvacet let později). Bylo to strašné béčko, jasná věc, ale mělo to - básnicky řečeno - koule.

A teď, o deset roků později, dala společnost Atlas povolení režisérovi Jonovi Hessovi (ani vy jste o něm nikdy neslyšeli?), na film, který se zmítá kdesi mezi sequelem, re-makem, a parodií. Nechtěnou. Bohužel.

Aligátor 2: Mutace je tak idiotský film, že je snad zábavnější než původní Aligátor. A to už je co říct. Aligátor 2: Mutace je trapný strašák. Proč? První vraždy doplouvají na obrazovku už krátce po úvodních titulcích, ale nemají šanci zaujmout. Potom to ale režisér a scénárista rozpálí na plno; senilní herci, zbytečné vedlejší scény (které zdržují už tak imbecilský film ještě víc), pochybné postavy, srdceryvný scénář, debilní dialogy a kupa jiného. Samotný aligátor je poměrně akceptovatelná „osobnost“, ale režisér Hess a scénárista Allen ne!

Politické machinace a nelegální vědecké pokusy jsou hovadské, dávno už nikoho nezajímají, a jejich ustavičné objevování v každém podobném horroru je unavující a dokazuje neschopnost některých scénáristů, kteří se bojí přemýšlet.

Herci jsou otřesní. Titulní úlohu obsadil neznámý (a potomto „filmu“ neznámým naštěstí zůstal) Joseph Bologna (Forster měl alespoň kurevské charisma a sebeshazovačský styl, když už nic jiného), jehož „výkon“ je úžasný (vysvětlete si to jak jen chcete). Jedině Buckley Norris jako lovec krokodýlu jakoby pochopil, v jaké sračce se to objevil.

Aligátor 2: Mutace je film, který se snaží vyvarovat chyb originálu, ale zato má stovky dalších, ještě zbytečnějších. Můžu ho proto doporučit jen extrémě zvrhlým uchylům a sobě – s radostí - ubližujícím si divákům, kteří si klidně na místo 0% mohou představit plnou stovku. Jindy bych to udělal i já, ale na veřejnosti se snažím vypadat normálně.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.