Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 102 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
GrannyHorror obecně

USA
58 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 1999
režie: Boris Pavlovsky
scénář: Boris Pavlovsky (story), Sava Popovic (story), Tomi (screenplay)
hrají: Sava Popovic (Granny), Katie Dugan (Michelle), Tomi (Tom), T.J. Bigbee (Vic), John Stoops (Pete), Annemieke Van Der Meer (Monica), Rebecca O'Marrah (Natalie (as Rebecca O'Marah), Nathalie Ohnena (Kristine), David Coleman (Jason), Ivan Veres (Priest (also as Ivan 'Drago' Veres)
produkce: William Lenz, Boris Pavlovsky, Sava Popovic, Tomi
hudba: Tomi
keywords: independent-film
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 9087

Recenzoval evilmind

Přidáno: 24. srpen 2002

Podle délky filmu (58 minut) i podle zpracování úvodních titulků jsem čekal hodně amatérský, na koleně dělaný film ve stylu Drillbit, Splattenstein nebo Zombie Extreme Pestilence. Leč - výsledek nakonec mé očekávání předčil.

Klasická vyvražďovačka teenagerů, shromážděných v malém odlehlém domku, začíná několika hloupými hrami, ve kterých se teenageri vzájemně rajcujou, a přivolávají tím na sebe neštěstí. To nakonec po opravdu velice dlouhém přivolávání (úvodní omáčka trvá přes 20 minut, tj. skoro polovinu filmu!) dorazí v podobě zabijácké babky. Resp. kohosi v masce stařeny, a to masce velmi ošklivé a amatérské. Stejně tak amatérské jsou i jednotlivé scény zabíjení, nicméně není to vysloveně neumělá záležitost. Film nese stopy řemeslné zručnosti, a jeho trochu zvláštní atmosféra je vytvářena především díky naprosto absurdním dialogům, které zbývající postavy teenagerů mezi sebou vedou.

Vraždící babice předvádí chvílemi docela úsměvné kousky (po vraždě v koupelně si vezme toaleťák a zaleze do kabiny apod.). Hned v úvodním zabití je navíc pro čecha zajímavá scéna se sekerou, podezřele připomínající kultovní epizodou Studna z Majora Zemana :-). A kdoví, jestli ji připomíná jen náhodou, protože jméno režiséra zní opravdu velice česky, a navíc jsem kdesi na webu nalezl zmínku o tom, že Granny je dílo trojice "čechoslováků". Bohužel se mi tuto informaci nepodařilo nijak ověřit.

Film má dokonce pointu, a to hned dvojitou. Bohužel. Pointu tak klišovitou, že ji jednak uhodne úplně každý, a která navíc vůbec neodpovídá tomu, co divák mohl v průběhu celého filmu vidět. A je také úplně zbytečná. Filmu by imho vůbec neuškodilo, kdyby prostě všichni jen tak umřeli, a nikdo se nepokoušel na konci nic vysvětlovat nebo vyšperkovávat...

Nejlepší scéna: Patriotismus velí hlasovat pro sekeru.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.