Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 29 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
See No EvilSlasher

USA
84 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Neviditelné zlo
rok: 2006
režie: Gregory Dark
scénář: Dan Madigan (written by)
hrají: Glenn Jacobs (Jacob Goodnight (as Kane), Christina Vidal (Christine), Michael J. Pagan (Tye), Samantha Noble (Kira), Steven Vidler (Williams), Cecily Polson (Margaret), Luke Pegler (Michael), Rachael Taylor (Zoe), Penny McNamee (Melissa), Craig Horner (Richie)
produkce: Sharlotte Blake, Jed Blaugrund (co-executive producer), Peter Block, Matt Carroll, Richard Clendinnen
hudba: Tyler Bates
keywords: psychopath, severed-arm, tattoo, serial-killer, throat-slitting, lifting-person-in-air, police-officer-killed, flashback, cage, meat-hook, bathroom, matricide, gore, stabbed-through-chin, religion, stabbed-in-the-head, dog, strangulation, teenkill, elevator, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 7920

Recenzoval BloodyMary

Přidáno: 13. listopad 2006

Viete, čo sa stane s niektorými ľuďmi, ktorí majú veľa peňazí? Väčšinou ich chcú ešte viac. Podobne je na tom aj Vince McMahon, majiteľ a šéf WWF (World Wrestling Federation). Zrejme mu nestačili tučné zisky zo zápasov v SMACKDOWNe a rozhodol sa prilepšiť si tým, že sa bude podieľať na výrobe filmu, o ktorom tu dnes bude reč.

Dej See No Evil je asi takýto: na začiatku vidíme zásah dvoch policajtov. Keď vstúpia do domu, jediné čo nájdu, je krv na stenách a jedno vystrašené dievča. Tá má na to dôvod, keďže ju niekto pripravil o obidve oči. Skôr ako zistia, čo sa vlastne v dome stalo, jeden z nich je zabitý a druhý príde o ruku.

O štyri roky neskôr. Banda mladých ľudí, ktorí si mali odsedieť drobné priestupky vo väzení, dostane za úlohu upratať starý hotel, v ktorom kedysi došlo k požiaru. Za túto službu pre mesto im budú odpustené dva mesiace z celkového trestu. Spolu s nimi je v hoteli aj jeho správkyňa a ako dozor dvaja policajti. Zhodou okolností je jedným z nich aj maník, ktorý prišiel na začiatku o ruku a musí nosiť protézu. Ako neskôr zistia, v hoteli je okrem smetí a špiny aj niečo iné. Respektíve niekto iný. A ten ich len tak ľahko z hotela nenechá odísť. Aspoň nie živých.

Je chvályhodné, že tvorcovia sa rozhodli, že hlavnými hrdinami nebudú tak ako vždy samí slušní a vychovaní tínedžeri. Predhodili nám bandu kriminálnikov (no ono vlastne tí mladí neurobili nič až tak strašného, ale aj tak). Je to síce len malá zmena oproti iným slasherom, ale určite poteší. Bohužiaľ, je to všetko neopozerané a zaujímavé, čo film prináša.

Potom sa totiž začne vo veľkom objavovať klišovitosť, ktorá je známa z desiatok podobných filmov. Najviac do očí bije to, že sa len tak čírou náhodou objaví policajt v hoteli, v ktorom je aj hlavný zloduch, ktorý ho čírou náhodou pripravil pred štyrmi rokmi o ruku. Proste trápne. Ďalej mi prekážala strašne rýchla premena hlavných hrdinov k dobrému. Určite by filmu prospelo, keby ostali bezcharakterní a sebeckí, aby sa snažili zachrániť si každý sám svoju kožu a na ostatných by sa vykašľali.

Hlavým zloduchom je tu Jacob Goodnight. Stvárnil ho Kane, jeden z wrestlerov z McMahonovho SMACKDOWNu (nech žije protekcia!) a to je to, čo musím pochváliť, pretože Kane bol bezpochyby dobrá voľba. Úplne mu totiž stačí jeho obrovské telo, hrať nepotrebuje. So svojím skutočným výzorom môže byť spokojný, pretože aj bez masky vyzerá tak, ako si to určite ľudia od castingu priali, čiže polodementne. Tým ho ale nechcem uraziť, pretože svoju úlohu stvárnil dobre aj napriek tomu, že je to jeho prvý film (a možno nie posledný). Tí, čo sú fanúšikmi wrestlingu, budú určite potešení, pretože tu Kane použije aj svoj špecifický chmat CHOKESLAM.

Čo sa týka postavy Jacoba Goodnighta, mám k nej len jedinú výhradu. Je to len môj súkromný názor, ale Jacob mi veľmi pripomína postavu Jasona z Piatku trinásteho. Tiež je tu jeho matka, ktorá je príčinou toho, prečo Jacob koná tak, ako koná. Jediný rozdiel je v tom, že na Jacoba nebola jeho matka dobrá, ako sa vo filme dozviete, dokonca ho týrala. Teda presný opak Jasonovej matky. Menej dôležitý rozdiel medzi Jacobom a Jasonom je ten, že Jacob na rozdiel od svojho kolegu nepoužíva mačetu, ale dlhú reťaz, na ktorej konci je hák. Niečo podobné môžete vidieť aj vo Venomovi (jeho recenzia na Studni už je).

Takže, aký je verdikt? Aj keď si tvorcovia See No Evil želali vytvoriť z Jacoba Goodnighta nového Jasona, ostalo len pri želaní. Jacob na to skrátka nemá. A čo sa týka filmu ako celku všetka tá klišovitosť, ktorú vo filme nájdete, sťahuje See No Evil do priemeru. Je to skrátka film, akých tu kopu bolo, je a bude.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.