Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 160 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Leprechaun 4: In SpaceHorror ComedyScience FictionSérie: Leprechaun

USA
95 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 1997
režie: Brian Trenchard-Smith
scénář: Mark Jones (characters), Dennis A. Pratt (written by)
hrají: Warwick Davis (Leprechaun), Rebekah Carlton (Princess Zarina), Brent Jasmer (SSgt. Brooks Malloy), Jessica Collins (Dr. Tina Reeves), Tim Colceri (MSgt. Metal Head Hooker), Miguel A. Núñez Jr. (Sticks), Debbe Dunning (Pvt. Delores Costello), Gary Grossman (Harold), Rick Peters (Mooch), Geoff Meed (Kowalski)
produkce: Mark Amin, David Robert Cobb, Jeff Geoffray, Walter Josten, Jonathon Komack Martin
hudba: Dennis Michael Tenney
keywords: leprechaun, space, princess, planet, monster, evil, gold, wig, dynamite, fall-from-height, metal, pleading, nudity, prisoner, frozen, star-wars-spoof, woman-losing-pants, robot, mutant, necklace, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 5547

Recenzoval JohnnyD

Přidáno: 24. srpen 2006

„One small step for man. One giant leap of terror!“

Írsko mu bolo primalé, ani americké malomesto ho neuspokojilo, nieto veľkomesto. No a nestačilo mu ani Las Vegas. Je to muž činu, ktorý hľadí do budúcnosti a do diaľky. Je načase navštíviť vesmír!

Armáda posiela svoju jednotku, aby zabila nejakého vesmírneho šmejda, ktorý už napáchal vo vesmíre škody za pol miliardy dolárov. Tou billion dollar baby nie je nikto iný, ako náš obľúbený írsky škriatok Leprechaun. Vesmírna loď prilieta na opustenú planétu, kde sa skrýva náš chlapík. Spútal si tam princeznú, s ktorou sa chystá oženiť. Lenže jednotka to nenechá tak a Leprechauna zabije. Ale nie tak úplne ...

Čo si budeme nahovárať, tešil som sa ako malé decko. Leprechaun vo vesmíre, brilantný plagát a dokonalý „výrok“ na ňom (viď. hore nad recenziou). Čo si viac priať?

Ale, povedzme si to na rovinu: je to fakt zlý film. Réžia štvrtého Leprechauna bola asi tou najhoršou réžiou, akú som v živote videl. A to nepreháňam. Schumacherovské neóny (planéta, diskotéka na lodi) je len zlomok toho zlého. Efekty sú na úrovni domáceho večerného hrania v 3D programoch. Ak by využili klasické modré plátno, alebo klasické efekty staré desiatky rokov, bolo by to reálnejšie. Tie „efekty“ (zväčšovanie, zmenšovanie ...) by dokázal urobiť asi hocijaký amatér. Kulisy sú otrasné, rovnako aj masky. Pripomenulo mi to jeden vesmírny diel televíznej show In Living Color – lenže tam to bola televízna zábava (a ešte asi o 7 rokov staršia), ale toto je (údajne) profesionálny film! A to množstvo chýb!!! Človek si pripadá, akoby si niekto z neho permanentne strieľal. Akoby to mala byť paródia na béčkové filmy, lenže mám pocit, že to všetko sa tam nedostalo nedopatrením, ale debilitou a neschopnosťou tvorcov. Pripomenulo mi to film Bowfinger a to ako tam nakrúcali filmy viac menej na skoro amatérskej úrovni. Asi videli Leprechauna 4 a mali sa čím inšpirovať.

Humoru tu je strašne málo. Môže za to aj to, že Leprechaun tu má oveľa menší priestor ako v predošlých dieloch. Drvivá väčšina filmu je o „vtipných“ rozhovoroch posádky vesmírnej lode. Dokonca tu nie sú ani kultové Leprechaunove rýmovačky!!! Skoro žiadne hlášky Pána Škriatka. A aj originálne vraždy už nie sú tak originálne ako bývali.

Kým minulé diely sa držali na takej tenkej hranici absurdity a reality, tento film je už totálne mimo. Keď niekto čakal, že sa bude odohrávať v relatívne reálnych podmienkach, mýlil sa. Leprechaun uniesol mimozemšťanku, ktorá vyzerá ako človek. V lodi je umelá gravitácia, je tam cyborg, mutant, svetelný meč (dalo sa to čakať – a zasmial som sa :) – bohužiaľ jeden z mála vtipných okamihov).

Pravdupovediac čudujem sa, prečo filmu dávam tie 3/10. Asi je to z mojej lásky a priazni k tomuto Írskemu bastardovi. Warwick Davis opäť podáva oscarový výkon a jeho diabolské kreácie sú nezabudnuteľné. Snaží sa, i keď scenár mu moc nedovoľuje (smiech porovnateľný s predošlými dielmi som u seba zaznamenal iba pri scéne, kde Leprechaun v štýle vyučovania Fire Marshall Billa z už spomínanej show In Living Color, ukazuje, ako bezpečne zachádzať s ostrými predmetmi a ohňom). Navyše Leprechaun v skafandri vyzerá fajn a úvod v jaskyni taktiež nebol zlý. Body dávam aj za scénu odhalenia pŕs jednej ženskej postavy (nepoviem ktorej, nechajte sa prekvapiť, azda budete aspoň trochu napätý), ktorá bola asi najsamoúčelnejšia erotická scéna filmovej histórie.

Azda by som pochváli aj to, že konečne tvorcovia povedali, ako tie všetky úmrtia v minulosti mohol Leprechaun prežiť.

Leprechaun 4: In Space je tak zlý film, aký ste možno ešte nevideli. Zábavný veľmi nie je, napínavý úž vôbec. Ale je to niečo otrasné. Toľko chýb, prešľapov a amaterizmu som vo filme asi v živote nevidel. I keď možno je to iba vygradované tým, ako som sa na film tešil. Každopádne, mám vám to odporučiť? Ak ste fanúšikovia tak zlých filmov, že sú až zábavné – pozrite si to. Ak sa chcete oboznámiť s Leprechaunom, radšej si pozrite nejaký iný diel, napríklad trojku, ktorú neviem ako mohol režírovať ten istý človek ako tento brak.

„As Shakespeare said, shit happens.“Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.