Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 41 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Leprechaun 3Horror ComedySérie: Leprechaun

USA
90 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Skřet v Las Vegas
rok: 1995
režie: Brian Trenchard-Smith
scénář: David DuBos (writer), Mark Jones (characters)
hrají: Warwick Davis (Leprechaun), John Gatins (Scott McCoy), Lee Armstrong (Tammy Larsen), John DeMita (Fazio), Michael Callan (Mitch), Caroline Williams (Loretta), Marcelo Tubert (Gupta), Tom Dugan (Art), Leigh Allyn Baker (Waitress), Richard Reicheg (Lucky)
produkce: Mark Amin, Jeff Geoffray, Walter Josten, Henry Seggerman
hudba: Dennis Michael Tenney
keywords: leprechaun, gold, coin, casino, gold-coin, pot-of-gold, blood, nevada, las-vegas-nevada, gambling, black-magic, death, magic, third-part, reference-to-metallica, money, car-trouble, cult-horror, sequel, troll, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 5185

Recenzoval JohnnyD

Přidáno: 24. srpen 2006

I want my gold shilling. Tell me where it is or there will be another killing.

Little green bastard je späť. Bol v Írsku, ale dostal sa do malého mestečka v USA. Zabili ho. To mu ale nevadilo a vyrazil do rušného veľkomesta. A zabili ho. Už je asi zvyknutý a ani to mu nezabránilo ísť tam, kde to žije: do LAS VEGAS!

Zjavne pomätený muž prichádza do záložne so starodávnou sochou, na ktorej je medailón. Predá ju za mizernú dvacku, má akosi naponáhlo. Indický predavač si sochu so záujmom prezerá a zaujme ho hlavne ten tajomný medailón. Hneď čo ho zloží zo sochy, socha sa zmení na živého škriatka – Leprechauna. Ten má rád indické jedlo a schuti ochutná z nášho Inda. Lenže akosi je alergický na medailón a Ind zatiaľ pomocou CD s írskou mytológiou, ktoré má zhodou okolností vo vlastnej zbierke, zistí, kto a čo je ten „little green bastard“, ako ho pomenoval chlapík, ktorý ho v prvom diele priviezol do Ameriky. Medzitým sa v írskom kasíne stretáva mladík, kúzelník, jeho pomocníčka a ešte pár zamestnancov kasína. Budú hody ...

Trochu som sa obával o kvalitu tohto filmu. Vegas je Vegas, ale tiež platí, že video je video. Áno, Leprechaun počínajúc týmto dielom prešiel z plátna kín na videopásku. Musím ale povedať, že rozdiel vôbec nevidieť. Azda by som mohol vytknúť otrasné efekty, napr. keď sa nejaká postava mení na niečo iné, resp. keď Leprechaun zmizne – zväčša tvorcovia využívajú iba jednoduchý strih: je tam/nie je tam. Ale zlé efekty boli už aj v jednotke i v dvojke a každý fanúšik Leprechauna vie, že o tom séria nie je.

Je o Leprechaunovi. Warwick Davis a jeho životná rola, ktorou môže hravo konkurovať aj Englundovi a jeho Freddymu. Nie sú to len skvelé hlášky, dobre napísaná postava, bizarná mytológia a úžasná maska. Ide hlavne o herecký výkon. Davis si to užíva. Robí grimasy, mení hlas (stretnutie s Elvisom), hrá celým telom. Životný výkon, prakticky neopísateľný – treba to vidieť. Ostatní sú otrasní. Tak to bolo vždy. Davis na seba upúta všetku pozornosť, čo je len dobre, lebo herci sú fakt zlí. Buď prehrávajú, alebo nehrajú. Skôr to prvé.

Tretí Leprechaun je nabitý humorom. Darí sa mu ťažiť z atmosféry Las Vegas – stretnutie s Elvisom, kasína, hotely, kúzelnícke show. Leprechaunove básničky sú v najlepšej forme a hláškujú aj ostatné postavy. Čo sa týka vrážd, tak ako sa na Leprechauna patrí - vysoká kvalita! Bizarné a hoci nereálne, veľmi zábavné vraždy nás sprevádzajú počas celého filmu, i keď ich je pomenej. Príde aj na motorovú pílu ...

Ak by som mal niečo vytknúť, tak to bude jednoznačne dej. Ako pri dvojke, ani tu sa tvorcovia neobťažujú s vysvetľovaním, ako to sakra Leprechaun prežil. Proste sa tam objaví a je to. A ako aj pri dvojke, nielenže ignorujú záver predošlého dielu, ale opäť ignorujú aj spôsob zabitia Leprechauna. Kým v jednotke na neho platil štvorlístok, v dvojke kov, v trojke ho možno zničiť medailónom, alebo zničením jeho zlata. Kto sa má v tom vyznať? Tým pádom je trojka viac menej voľný remake dvojky, ktorá bola voľným remakom jednotky. Zamrzí aj to, že tak ako jednotka, dvojka, tak i trojka sa končí happy-endom. Klišé otvorený koniec by nezaškodil.

Réžia je priemerná (i keď sú tu príznaky režisérskej demencie, vyvrcholilo to u pána režiséra až v štvorke), scenár skvostný, gore obstojné, nahotinky potešia, hudba zaujme (opäť kombinuje hororové „melódie“ s tradičnou írskou hudbou) a minutáž priateľná (zbytočne to nenaťahujú).

Tretie dobrodružstvo írskeho škriatka je skvelá zábava. Nevystraší, ale zaručene dobre pobaví. Ja osobne som sa smial počas celého filmu a všetko to vyvrcholilo na konci (kúzelnícke predstavenie + odkaz na Star Wars), kde som sa rozhodol s čistým svedomím dať 8/10.

„Ahhh... lovely golden palaces completely full of riches. I'll rip 'em off and rob 'em blind, those dirty sons of bitches.“Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.