Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 56 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Snakes on a PlaneNature Amok

Německo, USA, Kanada
105 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Hadi v letadle
rok: 2006
režie: David R. Ellis, Lex Halaby (director) (video "Bring It")
scénář: John Heffernan (story), Sebastian Gutierrez (screenplay), David Dalessandro (story) and)
hrají: Samuel L. Jackson (Neville Flynn), Julianna Margulies (Claire Miller), Nathan Phillips (Sean Jones), Rachel Blanchard (Mercedes), Flex Alexander (Three G's), Kenan Thompson (Troy), Keith Dallas (Big Leroy (as Keith [Blackman] Dallas), Lin Shaye (Grace), Bruce James (Ken), Sunny Mabrey (Tiffany)
produkce: Craig Berenson, Mark Allan Staubach, Sandra Rabins, Cathy Pallo, Heather Meehan
hudba: Trevor Rabin
keywords: snake, murder, passenger, fbi-agent, fbi, witness, first-class, hawaii, dog, motorcycle, danger, drill, attempted-murder, song-during-main-title, antidote, flight-attendant, silencer, exploding-body, autopilot, death-of-pet, snake-on-plane, boa-constrictor, cobra, tongue-ripping, friend, ginger-plant, clipboard, airplane-runway, anti-americanism, spear-gun, flirting, bathroom, nude-woman-murdered, audience-participation, lax, transcontinental-flight, bullet-proof-vest, airline-pilot, honolulu-hawaii, television-news, airphone, eaten-alive, knife, video-game, orchid, strangulation, cult-comedy, rattlesnake, male-flight-attendant, box-office-flop, walkie-talkie, fingerprints, pistol, lei, airport-personnel, marijuana, stewardess, emergency-landing, baseball-bat, airplane-cargo, sex-on-plane, thunderstorm, dead-cat, head-wound, blonde, broken-mirror, snake-venom, antivenin, surfing, semiautomatic-pistol, bridge, flask, los-angeles-california, death, cage, childhood-friend, shot-in-the-groin, bali, shotgun, gash-on-arm, little-boy, refrigerator, assassination, music-video-during-credits, tiki, restroom, shot-in-the-chest, female-flight-attendant, stabbed-in-the-ear, pet, police-interrogation, urination, airport, poisonous-snake-bite, drawing, ladder, impalement, helicopter, beaten-to-death, handheld-camera, bitten-in-the-neck, metrosexual, blood-spatter, sarcasm, dead-dog, dead-woman-on-floor, olive-oil, panic, friends-since-high-school, chinese-writing, female-nudity, kickboxing, hatch, bitten-in-the-face, car, interrogation, pheromones, snake-bite, groping, gore, african-american-man, die-hard-scenario, rapper, landing-airplane, famous-line, musician, corpse, baby, hand-lotion, cell-phone, giant-snake, flight-crew, child-in-peril, bitten-to-death, intentionally-bad, volkswagen-thing, staircase, taser, groupie, fire-engine, allergy, co-pilot, cgi-animal-in-live-action-film, smoke-detector, watching-tv, airplane, fat-guy, shot-in-the-leg, hard-landing, bitten-on-the-arm, autograph, chihuahua, interrogation-techniques, blood, microwave, one-day, camera-phone, mother-figure, pilot, tridacna, siamese-cat, suspense, pepsi, t-shirt, power-outage, pantyhose, baby-rattle, heart-attack, python, coral-snake, bite, fire-extinguisher, mile-high-club, sex-in-bathroom, plane-landing, poison, gay-interest, murder-witness, death-of-dog, death-of-airline-pilot, testimony, venom, hung-upside-down, banana-tree, swimsuit, talk-pilot-to-landing, rubber-boat, animal-in-title, axe, ebay, dead-flight-attendant, killed-with-axe, b-movie, police-corruption, ambulance, first-person-camera, black-comedy, cat, tattoo, animal-killing, barefoot, topless-female-nudity, product-placement, hypodermic-needle, joint, video-game-reference, death-of-friend
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 9213

Recenzoval Honza Mazanec

Přidáno: 15. říjen 2006

Rozpitvávat tu kult filmu Hadi v letadle by bylo nošením hadů do letadla. Tak jenom stručně: Samuel L. Jackson se k projektu dostal kvůli své lásce k béčkovým hororům z 50. let a film měl režírovat Ronny Yu, který projekt kvůli neshodám se studiem opustil (škoda, určitě by do filmu vtěsnal i Chuckyho a Freddyho s Jasonem) a film dostal na starost David R. Ellis. Po prvním teaseru se rozpoutalo internetové šílenství, jenž vedlo až k tomu, že fanoušci psali Jacksonovi hlášky, které má ve filmu říkat a studio se rozhodlo, že dá filmařům pár dnů na dotáčky, aby film dostali z přístupnosti PG13 na R. V téhle branži něco nevídaného.

Příběh je poměrně prostý. Mladík Sean, jenž tak rád surfaří, si vyrazí na motorce a náhodou narazí na zlé chlápky, jak si vyřizují účty s nějakým chudákem. Už si říkáte, že to nepřežije, ale to by v tomhle filmu nesměl hrát Samuel L. Jackson, který se prostě najednou ve filmu objeví s pistolí v ruce a hned střílí padouchy. Ani se slovy čas neztrácí a najednou jsou oba dva na letišti, přičemž jeden má ochraňovat toho druhého. Ale to by se film nesměl jmenovat Hadi v letadle, aby se něco nepokazilo. Možná se vám z předchozích řádek zdá, že děj se sune kupředu neuvěřitelným tempem, ale není tomu tak. Počáteční expozice (rozumějte, čas než se prvně objeví hadi) trvá skoro půl hodiny a není zrovna moc záživná. Jakmile se však před kamerou mihne první plaz, jsme doma. Hadi útočí, lidé umírají. Nástup hadů je celkem efektní, jen škoda, že jde o do očí bijící jedničky a nuly, což ale bylo patrné z ukázek, tak nač si stěžovat.

Jak jste správně pochopili, jde o béčko a stejně jako všechny béčkové filmy i tenhle film obsahuje spoustu více či méně klišovitých postav. Cool černý policista, důležitý svědek, postava jdoucí do poslední akce (v tomto případě letuška na poslední šichtě, jak originální), tupá letuška se jménem Tiffany, hudební star s podobným komplexem, jaký měl Howard Hughes, žena-hysterka (i s pejskem), tlustá žena, souložící dvojice, dva kluci, kteří zde byly zanecháni otcem, pilot-amatér atd. A pak jsou tu hodně těžko uvěřitelné postavy, jako např. pilot co přijde o parťáka, se kterým dělá 10 let a v pohodě pokračuje v práci jakoby nic, což působí lehce neuvěřitelně (stejně působí celá zápletka, ale o tom se ve společnosti fanoušků béček nemluví). Ne snad že by ostatní postavy působili uvěřitelně (haha), ale v rámci odlehčeného hororu jde o standart. Navíc nejde o úplně odlehčený horor, jak nám tvrdili ukázky. Jistě, jsou zde hlášky, ale rozhodně se netrousí kadencí pět za minutu. Atmosféra je dokonce ucházející, bohužel lekací scény neplní svůj účel, při čemž na ně nejspíše režisér kladl velký důraz.

Navzdory výše zmíněným klišé obsahují Hadi pár originálních momentů. Kousnutí do bradavky, kousnutí do penisu, do oka, záležitost s podpatkem. Minimálně prvními dvěma zmíněnými tvůrci něco naznačují. Stojí za to ještě zmínit, že místa odkud se hadi vymršťují, jsou taky lehce originální, ale kvůli překvapení vám víc neprozradím. No a to je ke kvalitám Hadů vše. Ucházející atmosféra, velmi dobré tempo, velmi povedené scény s hady, ale na druhou stranu chvíle nudy, nic moc herecké výkony a laciný závěr. To mě nutí nezvykle zvolit průměrné hodnocení a k doporučení filmu vám snad bude stačit:

„I´ve had it with these motherfuckin´ snakes on this motherfuckin´plane"Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.
Recenzoval Jan Pokorný

Přidáno: 24. říjen 2006

Je tomu již čtrnáct let, kdy tehdy začínající scénárista David Dalessandro začal v hlavě spřádat plány na film, v němž hadi útočí na nic netušící pasažéry civilního letu. Z plánů nakonec vzešel scénář k filmu Venom, jenomže studio projekt zamítlo. O pár let později se scénáře ujal producent Craig Berenson, jehož navržený film natolik zaujal, že se s ním vytasil na jedné z mnoha akcí jeho produkční společnosti. Loknul si svého koktejlu, praštil pěstí do stolu a pronesl tři kouzelná slova: "Hadi v letadle!"

Původní scénář byl notně upraven, zápletka Hadů v letadle posadila do pacifického letu 121, inkriminovaného stovkami jedovatých plazů, agenta FBI, který převáží svého svědka, jenž se má pokusit dostat jednoho mafiánského bosse nadoživotí za katr. Po událostech z 11. září 2001 se však všem filmům pojednávajících o jakýchkoliv problémech na palubách letadel rozsvítila na natáčení červená a projekt Hadi v letadle upadnul na tři roky do studny zapomnění, odkud si ho však nakonec vytáhla společnost New Line Cinema. A začaly se dít věci. Hlavní roli získal Samuel L. Jackson, na režisérskou židli usedl po neshodách studia s Ronny Yuem kaskadér David R. Ellis a jakmile se o chystaném snímku dozvěděli internetoví fanoušci, spustili doslova Hadí boom. Vše došlo tak daleko, že filmem létají fráze, které si fanoušci na internetu vydupali. Pojďme se tedy podívat, jestli se sám film stane takovým fenoménem, jakým ho jeho fans dopředu udělali.

Pravděpodobně Vás teď odradím, ale Hadi v letadle jsou zklamáním. 96-minutová stopáž je v pořádku, ale co když Vám povím, že časový spínač otevírající bednu se smrtonosnou zásilkou sepne až po 30-ti minutách snímku?? Ano, je tomu skutečně tak. Osobně jsem se těšil na brutální výjevy umírajích lidí (to je možná trochu morbidní, ale neříkejte, že jste chtěli vidět něco jiného) a né na rozvláčnou a příšerně nudnou úvodní půlhodinu, kde jsme svědky(v jisté obměně) tisíckrát viděných scén a tisíckrát slyšených frází. Pokud však nejdelších 30 minut Vašeho života překonáte, budete odměněni výbornou sekvencí, jinak řečeno vrcholem filmu - smrtící zabijáci rychle proniknou do všech chodbiček, zákoutí a šachet letounu a vzápětí začínají útočit z opravdu nečekaných a originálních pozic rychlostí vystřelených šípů a agresivně se zahryzávají do často dosti choulostivých lidských partií. Předpokládám, že se na Hady v letadle nedívají lidé slabších povah či lidé s chorobným strachem z plazů, protože pokud ano, doporučuji jim si teď na deset minut odskočit, jinak by se to nemuselo dobře projevit na jejich pravidelné srdeční pulzaci.

Tak, hadi nám zaútočili, pár pasažérů natáhlo brka a co dál?? Dál je to znovu ten otřepaný a klišovitý film. Postaví se barikády, seženeme herpetologa, najdeme z řad přeživších cestujících nového pilota (nemysleli jste si, že by to ti původní piloti přežili, že ne??), přistaneme, postrašíme diváky posledním digitálním hadem a je to. Konéééc. Tak přesně v takovém duchu se odehraje zbytek filmu. Je to k pláči. Aby nebylo tak zle, jedno eso mají Hadi v letadle přeci jenom v rukávu (jestli teď máte na mysli tu hnusnou a hodně nepovedenou pětimetrovou anakondu, tak Vás musím vyvést z omylu) - je to starý známý Jules Winnfield či-li Samuel L. Jackson... každá věta v jeho podání je kultovní, jeho charisma musí cítit i sami hadi a kdyby si snad uprdnul, bude to okamžitě legendární a cool. Samuel opravdu zachránil, co se dalo, protože film má prachbídnou atmosféru a větší hrůzu než z digitálně nepovedených hadů jsem měl z Eddieho Kima, který v úvodu rozmlátil bejzbolkou palici nějakého smolaře.

Celkově je tu jeden podařený vtípek (viva Playstation), jedna obstojná lekačka, jedna tlustá funící bába a spousta provařených a mnohokrát omílaných scén. Ve Vaší hlavě ale Hadi v letadle zůstanou... pravděpodobně né kvůli příběhu, ale kvůli humbuku, jenž se kolem filmu po celou dobu nátáčení děl...Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.