Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 29 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
VenomSlasher

USA
85 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 2005
režie: Jim Gillespie
scénář: Flint Dille (story) &), John Zuur Platten (story), Brandon Boyce (screenplay)
hrají: Agnes Bruckner (Eden Sinclair), Jonathan Jackson (Eric), Laura Ramsey (Rachel), D.J. Cotrona (Sean), Rick Cramer (Ray Sawyer), Meagan Good (Cece), Bijou Phillips (Tammy), Method Man (Deputy Turner), Pawel Szajda (Ricky), Davetta Sherwood (Patty)
produkce: Jennifer D. Breslow, Kevin Williamson, Brad Weston, Harvey Weinstein, Bob Weinstein
hudba: James L. Venable
keywords: voodoo, louisiana, undead, swamp, suitcase, zombie, morgue, cemetery, crowbar, tomb, snake, tow-truck, serpent, teen-horror, stabbed-in-the-leg, loss-of-grandmother, bayou, slit-throat, reverse-footage, bicycle, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 6719

Recenzoval BloodyMary

Přidáno: 05. říjen 2006

K tomuto filmu som sa dostal len náhodou. Jediné čo som o ňom vedel, že je to slasher. Ako som neskôr zistil, je to slasher, v ktorom zohráva celkom dôležitú úlohu voodoo a všetky sračky okolo neho. Znie to zaujímavo? Mne áno. No nie je všetko zlato, čo sa blyští.

Na začiatku sa akási ženská snaží niečo vykopať. Po tom čo nájde kufor, na ktorého vrchnej strane sú zobrazené hady, rýchlo s ním uteká a chce ho skryť niekam inam. Bohužiaľ má nehodu a keď sa ju jeden z prítomných svedkov snaží vytiahnuť z auta, kufor sa otvorí a...

Neprezradím veľa ak poviem, že v kufri sú naozaj hady a dotyčného si riadne podajú. Všetko by bolo zabudnuté, keby sa nezačala často objavovať dotyčného dodávka (bol to odťahovák) a nezmizli šerifov pomocník a patológ. Oni tie hady neboli obyčajné. Bolo ich trinásť a symbolizovali trinásť duchov rôznych vrahov a podobnej sebranky. A chlapík, ktorého si podali, bol týmito duchmi posadnutý. Zhodou okolností má na pláne dostať vnučku tej starej kravy z úvodu. Je totiž jediná, ktorá ovláda v meste voodoo a to je jediný spôsob, ako ho zastaviť. Tak sa zamkne v starom baraku aj so svojimi kamošmi, ktorí jej chcú pomôcť, a tak má náš milý pumpár čo robiť.

Nedá mi zastaviť sa nad osobou režiséra. Je ňou Jim Gillespie, ktorý toho za sebou veľa nemá. Návštevníkom Studny bude známy akurát tak shit I Know What You Did Last Summer. To, ako sami uznáte, nie je veľa a tak z myšlienky slasher plus voodoo nedokáže vytrieskať veľa, ani keby sa na hlavu postavil. Myslím si, že na takéto veci treba niekoho, kto má viacej skúseností.

Čo mi absolútne prekáža sú dve veci. Prvá - ak sa v slasheroch objavujú americkí raperi (napr. H20). Vo Venomovi účinkuje Method Man (How high). Je len jediné šťastie, že umrie dosť skoro na to, aby vám dokonale skazil váš zážitok z filmu (ups... spoiler). Druhou je totálne nevkusný výber hlavných postáv. Bohužiaľ Venom je jedným z tých hororov, v ktorých nikomu nedržíte palce, aby sa z toho dostal a miesto toho sledujete postupný úbytok teenagerov s ľahostajným výrazom v tvári.

Aby som nezabudol. Venom je podľa mňa pomerne nekrvavý film. Teda krv tu je, ale nie je jej toľko, ako v mnohých iných filmoch. Príkladom nedostatku využitia umelej krvi je, keď jedného z mladých využijú na výrobu voodoo bábky (myslel som tým, že tú bábku urobia z neho), aby zastavili pumpára-odťahováka. Bodajú do tela bábky-chalana a napriek tomu, že mŕtvy zomrel pred pár minútami, ide z bodných rán strašne málo krvi; ako keby tam telo ležalo riadne dlho.

Ešte k postavám. Vo väčšine slasherov sú dialógy mierne dementné. Ani tu tomu nie je inak. Scenár majú totiž na svedomí ľudia, ktorí robili najmä scenáre k hrám podľa filmov. Z toho proste nemôže vyjsť nič dobré.

Akiste čakáte ako to s filmom dopadlo celkovo. Aj keď som tu naňho väčšinou sypal špinu, rozhodne sa ho oplatí pozrieť. No radšej si ho stiahnite ako by ste mali zaň vyhodiť peniaze (ako ja). Je to typ hororu, ktorý vás pobaví pri večernom pozeraní, no k jeho opakovanému pozretiu asi nedojde. Keď sa to tak vezme, pozeráme horory kvôli zábave a nie preto aby sme na nich hľadali každú chybu. Skrátka priemer.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.