Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 45 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Leprechaun 2Horror ComedySérie: Leprechaun

USA
85 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 1994
režie: Rodman Flender
scénář: Mark Jones (characters), Turi Meyer (written by) &), Al Septien (written by)
hrají: Warwick Davis (The Leprechaun), Charlie Heath (Cody), Shevonne Durkin (Bridget), Sandy Baron (Morty), Adam Biesk (Ian), James Lancaster (William O'Day), Linda Hopkins (Housewife), Arturo Gil (Drunk at the Pub), Kimmy Robertson (Tourist's Girlfriend), Clint Howard (Tourist)
produkce: Donald P. Borchers, Mark Jones
hudba: Jonathan Elias
keywords: leprechaun, bride, birthday, gold-coin, pot-of-gold, monster, troll, yelling, voice-imitation, curse, blood, breasts, sequel, supernatural, true-love, blonde, drunkenness, good-versus-evil, treasure, prelude, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 6066

Recenzoval JohnnyD

Přidáno: 24. srpen 2006

„Cry as you may, cry as you might; its going to be one hell of a wedding night.“

V roku 1993 nakrútil Mark Jones béčko Leprechaun a ako sa na béčka patrí, malo by mať aspoň jedno pokračovanie (škoda, že sa pokračovania nedočkal Jonesov neskorší škriatkovský projekt Rumpelstiltskin). To nasledovalo už rok po jednotke (a bolo nasledované na ďalší rok tretím dielom). Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že je príliš skoro, ale paradoxne dvojka je ešte lepšia ako originál.

Úvod patrí pohľadu do histórie. Leprechaun má sluhu a sluha má dcéru. Leprechaun nemá nevestu, ale rád by mal. Ešte raz: sluha má dcéru. Írsky škriatok si to spojil a rozhodol sa zobrať si za ženu dcéru jeho sluhu. Ten však obetuje svoj život a Leprechaun musí čakať tisíc rokov. Vyráža do Ameriky a ide si po svoju novú nevestu, ktorá je potomkom sluhovej dcéry. Lenže tá z toho nie je veľmi nadšená.

Leprechaun mal v jednotke viac menej dosť veľa priestoru, ale dvojka mu patrí celá. Na plátne je skoro nonstop. Vraždí, mrzačí, hovorí v rýmoch a pije. Veď je to Ír. Scenár dáva dostatok priestoru, aby dostatočne a naplno zažiaril Davisov talent. Nie je scény, kde by to Warwick odflákol. Za zmienku stojí krátka scéna, kde sa pri bare na pár sekúnd objaví Leprechaun. Len na pár sekúnd a ďaleko od kamery. Sedí pri bare a nervózne búcha prstami o stôl. Davis vtedy nahodil neopakovateľný výraz tváre, že som sa nezdržal smiechu. A tak to ide počas celého filmu. Inak herci, vynímajúc Warwicka Davisa, sú otrasní, hlavne starý prechlastaný dedo Sandy Baron. Ten prehráva v každom okamihu, čo je na plátne. V malej role sa predstaví Tony Cox, neskôr známy ako predstaviteľ škriatkov a trpaslíkov z filmov ako Bad Santa, či Me, Myself & Irene.

Začínajú sa tu naplno prejavovať nadnesené magické vraždy a mrzačenia. Nebudem spoilerovať, ale radšej si nikdy neželajte od Leprechauna jeho kotlík zlata. Efekty nie sú práve najlepšie a gore je občas až katastrofálne nevierohodné – čo však dodáva filmu ten pravý béčkarský feeling. A poteší aj nejaká tá nahá slečna. Masky sú skvelé, rovnako kulisy. Leprechaunova jaskyňa má ten správny béčkarský nádych. Hudba je podobná hudbe z jednotky – čiže niečo ako írska národná hororová hudba.

Réžia je veľmi dobrá. Páčili sa mi niektoré kamerové vychytávky (také čudné otočenia kamery) a psychedelické blúdenie v Leprechaunovej jaskyni. Scenár je vynikajúci a plný humorných scén. Za všetky môže Leprechaun v diabolskom podaní Warwicka Davisa. Leprechaun hláškuje, robí grimasy, vymýšľa úžasné básničky, mrzačí, vraždí – je to jeho show!

Veľkou chybou je to, že tvorcovia druhého Leprechauna ignorovali vysvetľovanie konca jednotky. Nedozvieme sa, ako to Leprechaun prežil. Dokonca nielen to, dej ignoruje aj celú existenciu jednotky! V princípe to nevadí, ale vzhľadom na ostatné časti to už problém je. Totiž tento trend sa usídlil v celej sérii a ani raz nikto nenakrútil film, ktorý by rešpektoval a nadväzoval na predošlé časti. Rovnako tu nastúpil trend vymýšľania stále nových spôsobov zabitia Leprechauna – tento, pomocou železa, je zo všetkých najstupídnejší.

Leprechaun 2 patrí k tým lepším trom dielom írskej hororovej ságy. Ak chcete vidieť nejaké zábavné béčko, výber druhého Leprechauna nemôžete sklamať. Warwick Davis čoby malý írsky zelený bastard, skvelé hlášky, úžasné rýmovačky, bizarné vraždy, béčkarská rozprávková atmosféra – ideálny Leprechaun. Vhodné pre celú rodinu.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.