Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 34 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Dead & BreakfastHorror ComedyZombie

USA
88 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Mrtví k snídani
rok: 2004
režie: Matthew Leutwyler
scénář: Matthew Leutwyler (screenplay), Jun Tan (story) &), Billy Burke (story)
hrají: Ever Carradine (Sara), Brent David Fraser (The Drifter), Bianca Lawson (Kate), Jeffrey Dean Morgan (The Sheriff), Erik Palladino (David), Oz Perkins (Johnny), Gina Philips (Melody), Jeremy Sisto (Christian), David Carradine (Mr. Wise), Diedrich Bader (Chef Henri)
produkce: Miranda Bailey, Wang Ching, Michael K. DeVaney, Francey Grace, E.J. Heiser
hudba: Brian Vander Ark
keywords: bed-and-breakfast, heart-attack, exhumation, back-from-the-dead, crossbow, sunglasses, garden-shears, road-sign, poacher, hoedown, pacifist, gatling-gun, cult-classic, body-bag, gas-station-attendant, cell-phone, animated-title-sequence, broken-neck, severed-head, flashback, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 6520

Recenzoval BloodyMary

Přidáno: 02. září 2006

Hororové komédie ako také mali zatiaľ veľký úspech. Komerčne najúspešnejšia bola séria Scary Movie, ale aj mnohé iné si našli svojich fanúšikov, ktorí sa kráľovsky bavili pri ich pozeraní. Musím priznať, že aj ja patrím medzi ľudí, ktorí majú tento žáner radi. Na Dead and Breakfast som náhodou natrafil v požičovni a musím priznať, že ma veľmi navnadil titulok na obale DVD: „Získal ocenenie na Americkom hororovom festivale“.

Dej je asi taký. Partia mladých ľudí sa ponáhľa na svadbu kamarátky a je nútená prespať v jednom polorozpadnutom hoteli v zapadákove zvanom Lovelock. Na druhý deň sa prebudia a zistia, že personál hotela pozostávajúci z majiteľa a kuchára je mŕtvy. Okrem podozrievavého miestneho šerifa sa na scéne objaví prvý zombík a môžete si byť istí, že ich počet prudko narastie a naši priatelia sa spolu so šerifom a dvoma ďalšími pokúsia ich zastaviť. Dej sa následne odvíja podľa už párkrát použitých klišé. Polovica s nich sa zabarikáduje v hoteli a ostatní sa snažia prísť na to, ako zombie hrozbu zastaviť.

Čo je podľa mňa na zombie filmoch dôležité, je veľké množstvo gore. Jeho milovníci sa nemusia báť, je ho tu veľa. Vlastne nie, je ho tu viac ako veľa. Podľa informácii na internete bolo vo filme použitých až 34 galónov (neviem, aké je to množstvo v litroch (téměř 130 litrů – pozn. korektora)) umelej krvi. No a z tohto celkového množstva bolo použitých 4,5 galónov pri scéne, kde jedna z hrdiniek použije tak obľúbenú motorovú pílu na jedného zo zombie. Skrátka, gore fanúšikov tu čaká veľké množstvo krvi.

Keď som už spomenul informácie z internetu, nemôžem nespomenúť mnohé porovnávania tohto filmu s jeho predchodcami v rámci žánru. Asi najviac je Dead and Breakfast prirovnávaný k Evil Dead 2 a dokonca sa našlo aj odvážne porovnanie s Braindead. Keďže som nevidel ani jedno z menovaných, musia si názor spraviť tí, čo ich videli. Podľa mňa bude mať asi bližšie k Evil Dead 2 a to kvôli množstvu vtipov, ktoré sa vo filme vyskytujú.

Áno, vtipy sú to, čo by mala mať každá správna hororová komédia, aby komédiou bola. Chybou Dead and Breakfast je, že ak sa aj vtipy vyskytnú, sú trápne, alebo už mnohokrát použité. Ale aby som len nehanil, bolo tu pár fórikov, na ktorých som sa zasmial (jeden z nich je v Top scéne). No bola tam aj jedna vec, ktorá mi strašne pílila nervy. Bola ňou často sa vyskytujúca postava speváka s gitarou, ktorý sa každú chvíľu objavil na obrazovke a zaspieval scénu, ktorá sa práve odohrala. Ani po jeho premene na zombie (to už som dúfal, že sa ten country spevák neukáže) neprestal a strkal svoj ksicht na obrazovku a veselo si spieval ďalej. Možno to niekomu príde smiešne, ale mne veru nie.

V skratke spomeniem aj ďalšie veci. Kamera - priemer, ničím neprekvapí ani neurazí, proste priemer. Hudba - kto má rád country, tak si príde na svoje. Tvorcovia si asi myslia, že v každom malom americkom mestečku neznie celý deň nič iné, len country.

Koniec koncov tento film dopadol celkom dobre, vzhľadom na množstvo shitových hororov, ktoré boli nakrútených v tom istom čase. Má akúsi iskru, ktorá chýba iným filmom. Na nič sa nehrá, žiadna zbytočná reklama... Dávam šesť bodov. Ak sa vám bude zdať toto hodnotenie príliš vysoké, musím na svoju obranu povedať, že si ho Dead and Breakfast zaslúžil okrem iného aj vcelku originálnym vysvetlením vzniku zombie. Je dosť možné, že som nepochopil všetky vtipy. Ak sa pri filme zasmejete viac ako ja a ak vám nevadí dementný ksicht Oza Perkinsa, kľudne si pripočítajte jeden bod. Myslím si, že film sa napriek tomu oplatí zhliadnuť.

Top scéna :

Pri obrane hotela sa odohrá nasledujúci rozhovor :

Sara: What are they doing?

David: They're dancing!

To čo nasleduje ma dosť pobavilo...Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.