Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 35 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
El MaquinistaHorror obecně

Španělsko
101 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Mechanik
anglicky: The Machinist
rok: 2004
režie: Brad Anderson
scénář: Scott Kosar (written by)
hrají: Christian Bale (Trevor Reznik), Jennifer Jason Leigh (Stevie), Aitana Sánchez-Gijón (Marie), John Sharian (Ivan), Michael Ironside (Miller), Lawrence Gilliard Jr. (Jackson (as Larry Gilliard), Reg E. Cathey (Jones), Anna Massey (Mrs. Shrike), Matthew Romero Moore (Nicholas (as Matthew Romero), Robert Long (Supervisor Furman)
produkce: Javier Arsuaga, Carlos Fernández, Julio Fernández, Teresa Gefaell, Antonia Nava
hudba: Roque Baños
keywords: post-it, insomnia, hallucination, machinist, hit-and-run, dead-body-rolled-up-in-rug, pie, flashback, memory, osha, mother-son-relationship, emaciated, sex, confession, waitress, jail, seizure, face-slap, odor, license-plate, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 10024

Oficiální text distributora: Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem?

(7 hodnocení, průměr 7,71/10)
 
Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.
JohnnyD - avatarJohnnyD -
Vloženo: 2008-06-24 13:58:14
Oscara za neoriginalitu. Tuctový brainwash, ktorý si od začiatku koleduje o tuctovú a predvídateľnú pointu, lenže tá je ešte hlúpejšia ako tie najnaivnejšie očakávania. (SPOILER)Navyše myslel som si, že schizofrénia prestala byť originálna po Fight Club.(/SPOILER)
mor - avatarmor -
Vloženo: 2006-09-03 12:52:36
Christian Bale a krásná výprava jsou největším plusem. Scénář a děj nijak oslnivé nejsou. Závěrečná pointa je natočena dost hloupě, a to i přesto, že je předvídatelná. Christian Bale zahrál moc dobře, nebo spíš krásně zhubl. Film je docela dlouhý a jeho škála grimas mě po čase nudila. Spektrum použitých předmětů a detailů je široké, vizuální stránka povedená.
solaris104 - avatarsolaris104 -
Vloženo: 2006-09-06 10:54:11
Christian Bale ma muj obdiv, zhubnout na kost bych nikdy nedokazal. I kdyz je pointa trosku ohrana, na tento film se dobre diva.
 malcok -
Vloženo: 2008-03-30 14:40:48
jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.christian bale hraje za hranicí svých možností,a brad anderson po skvělém session 9 dokazuje,že tyhle schizo filmy točit umí.
 Wolfus -
Vloženo: 2009-03-03 18:50:52
Pre mna jeden z najlepsich filmov vobec.
 lapiduch -
Vloženo: 2008-03-09 21:15:05
mam rad tenhle druh schizo filmu a Mechanik mi pripomnel muj oblibeny Jakubuv žebřík..


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!