Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 34 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
The Crow: Wicked PrayerKomiks

USA
99 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Vrána 4: Pekelný kněz
rok: 2005
režie: Lance Mungia
scénář: Norman Partridge (novel "The Crow: Wicked Prayer") (inspiration), James O'Barr (comic book series and comic strip The Crow), Lance Mungia (screenplay) &), Jeff Most (screenplay) and), Sean Hood (screenplay)
hrají: Yuji Okumoto (Pestilence), Marcus Chong (War), Tito Ortiz (Famine), Tara Reid (Lola Byrne), David Boreanaz (Luc Crash / Death / Satan), Rosemberg Salgado (The Priest), Edward Furlong (Jimmy Cuervo / The Crow), Emmanuelle Chriqui (Lilly), Danny Trejo (Harold), Dave Baez (Tanner (as Dave L. Ortiz)
produkce: Stephen Belafonte, John Saviano, Edward R. Pressman, Jeff Most, Jon Katz
hudba: Jamie Christopherson
keywords: the-crow, crow, redemption, eye-gouging, supernatural, scorpion, based-on-comic-book, pimp, black-magician, righteous-rage, back-from-the-dead, hatred, satanic-cult, sequel, based-on-comic, diabolical, dark-hero, revenge, fire, sequel-to-cult-favorite, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 6160

Recenzoval BloodyMary

Přidáno: 03. červenec 2006

Dej štvrtej Vrany sa odohráva v zapadnutom americkom mestečku, v ktorom sa snažia bohatí papaláši postaviť sieť kasín. Tento nápad sa ale nepáči pôvodným obyvateľom a tak dochádza k neustálym bojom medzi dvoma skupinami. Na pozadí tohto konfliktu sa rozvíja príbeh lásky medzi párikom mladých milencov.

Začiatok filmu sa odvíja v duchu romantických priblblín á la knihy od Pilchnerovej, ale divák časom nebude ušetrený ani všade lietajúcich čriev. To keď sa podarí z väzenia utiecť vrahovi Lucovi. Ten je, spolu s komplicmi a priateľkou, členom sekty, ktorá sa snaží priviesť Satana na tento svet. Aby sa tak stalo, musia obetovať dvoch mladých ľuďí. Ako svoje obete si vyberú práve hlavného hrdinu Jimmyho Cuerva a jeho novú lásku. Keď ich telá odhodia na skládku, priletí Vrana a privedie Jimmyho späť, aby sa mohol pomstiť a zároveň zabrániť príchodu Satana...

Myslím si, že asi neexistuje človek, ktorý by nevidel alebo nič nepočul o fenoméne zvanom Vrana. Prvý diel preslávil Brandona Leeho (a zároveň ho pripravil o život) a v kinách zarobil omnoho väčšiu sumu, aká bola doňho vložená. Bolo logické, že niekto nakrúti pokračovanie. Tých sa Vrana dožila dvoch a bolo by fér k originálu, aby bol tretí diel zároveň dielom posledným.

No režisérovi Mungiovi to nestačilo a rozhodol sa oživit legendu po štvrtý raz. Na to, aby bol tento návrat velkolepý, treba dve veci. Skúsenosti a velký rozpočet. Bohužial, o tento film nezavadilo ani jedno ani druhé. Lance Mungia doteraz totiž nakrútil len Six-String Samurai (1998). Prečo bolo veľmi málo finančných prostriedkov sa asi nedozviem, no pravdepodobne by bolo pridelenie väčšej čiastky takému neskúsenému režisérovi nelogické. Čo sa týka gore, krvi je v tomto filme veľmi málo. Ak sa dobre pamätám, v predošlých dieloch jej bolo viac. Síce tu je, ale len v takom množstve, ako keby použili len jednu flašu kečupu.

Skutočne katastofálne ale dopadol až výber hercov. Ten, kto sa rozhodol do hlavnej úlohy obsadiť Edwarda Furlonga, asi nemohol byť normálny. Furlong totiž nie je vôbec charizmatický a po nalíčení vyzerá ako zle zmaľovaný transvestita po drogovom večierku. Zle dopadol takisto výber hlavného zloducha. Boreanaz sa totiž nevie tváriť démonicky. Myslím si, že úloha Angela v seriáli Buffy, premožitelka upírov mu sedela viac. Vo filme sa vyskytujú aj iní známi herci, napríklad Tara Reid (American Pie 1 - 2), Marcus Chong (Matrix), Danny Trejo (Desperado, From Dusk Till Dawn). Malú rolu si zahral Dennis Hopper ako šéf 'bordelu'... pardon nevestinca. Ešte menšiu rolu - El Ninovho bodyguarda - si strihla americká speváčka Macy Gray.

Dalšia vec, ktorú mali predošlé časti a ktorá štvorke chýba, je okrem charizmatického hrdinu atmosféra. V prvej Vrane sa celý dej odohrával v pochmúrnom, tmavom, upršanom meste, ktoré dodávalo celému filmu potrebnú dávku atmosféry. No tu je to len nudne zobrazené mesto, ktoré na atmosfére nepridá. Okrem toho som mal počas celého filmu pocit, že sa nudím a čakám na záverečné titulky. Takýto pocit som pri pozeraní prvých troch častí nemal. Skrátka, tento film nedopadol vôbec dobre a ak nemáte radi Furlonga (bol dobrý v Kulte hákového kríža), alebo ak nie ste Vrana-fan, tento film bude pre vás strata času.

Najlepšie z filmu: V tomto filme je toho veľmi málo. Celkom ma ale prekvapila hudba, ktorú má na svedomí Jamie Christopherson. Je celkom príjemná a najmä skladba na konci filmu sa mi páčila a trochu uhasila velké sklamanie z filmu samého.

P.S. - Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí majú radi Furlonga, ale týmto filmom to fakt prepískol.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.