Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 35 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Death TunnelSlasher

USA
97 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Tunel smrti
rok: 2005
režie: Philip Adrian Booth
scénář: Christopher Saint Booth (writer), Philip Adrian Booth (writer)
hrají: Steffany Huckaby (Heather), Melanie Lewis (Devon), Yolanda Pecoraro (Elizabeth), Kristin Novak (Ashley), Annie Burgstede (Tori), Jason Lasater (Richie), Gary Wolf (Gio), Robyn Corum (Leah), Gill Gayle (Professor), Brian Dyer (Dr. Vangard)
produkce: Christopher Saint Booth, Jessica Lynn Morris (assistant producer), Pejman Partiyeli, Corky Taylor
hudba: Christopher Saint Booth (as Christopher Saint)
keywords: death-tunnel, plague, waverly-hills, corridor, student, asylum, college-initiation, school, louisville-kentucky, mercedes-convertible, party, spooked, fall-from-height, schoolmate, flashlight, shower, ghost-story, ferrari, axe, sanitorium, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 7896

Recenzoval sajonara

Přidáno: 25. červen 2006

Vysokoškolští studenti jsou pěkná sebranka. A hlavně to platí o těch z Ameriky. Závistivé a zlomyslné kreatury, většinou bez jakékoliv špetky svědomí a jediné na čem jim záleží jsou oni sami a jejich image. Vždycky se ovšem v kolektivu najde výjimka, „bílá vrána“. A většinou je to dívka. Krásná dívka. Tak tohle je model, který poslední dobou vytváří novodobé americké slashery ze studentského prostředí a Death tunnel se ho drží jako Paroubek vlády.

A to není všechno. Slyšeli jste někdy o iniciačních rituálech na amerických univerzitách? Jestli si myslíte, že vás na vojně šikanovali, když mazáci zavřeli vaše nováčkovské tělíčko (do kterého před tím nalili půl litr rumu) do skříně a skutáleli ze schodů, tak to jste se mýlili. Proti americkým študákům je to pouhé otcovské pohlazení. Iniciační rituál „čerstvého masíčka“, speciálně toho holčičího ve filmu Death tunnel, je totiž opravdu ambiciózní. Blízko kampusu je opuštěné sanatorium Waverly Hills - Louisville, Kentucky, kde se tak trochu kdysi něco přihodilo. Ve 30. letech v něm následku choroby zvané „bílý mor“ zemřelo skoro 63 000 lidí. Vysoká úmrtnost znamenala problém, jak se co nejlépe zbavit těl, a tak byl na popud ředitele sanatoria vybudován „tunel smrti“, kam byla ukládána.

Nyní, několik desítek let poté, trojice velice „cool“ mladíků vybaví sanatorium kamerami a do každého z pěti pater vysadí jednu dívku. Pravidla jsou: pět pater, pět dívek, pět duchů. Neptejte se mě, jak se tahle hra hraje, sám jsem to nepochopil. Hlavní cenou je ovšem volný přístup do prestižního studentského klubu pí-beta-kappa (nebo tak nějak) a hlavně rande s největším hezounem. Dívky jsou tedy odchyceny, převlečeny do sexy prádýlek a rozděleny do pater. Ovšem pozor, chlapci jsou brzy odstaveni a režii představení přebírá úplně někdo jiný.

Death tunnel je blábol. Nic v něm nedává smysl a říkat, že se pětice dívek chová nelogicky by bylo jako tvrdit, že nové Star Wars jsou lepší než ty staré. Film je celý naprosto šíleně sestříhán. Režisér Philip Adrian Booth si ještě v první polovině filmu hraje s přehazováním časové posloupnosti, ale naprosto selhává. To, co mělo zřejmě být umělecké působí zmateně a někdy naprosto směšně. Herečky (to jsem přehnal) jsou neuvěřitelně špatné a to nemluvím o hlavní ceně rituálu – frikulínovi Richiem. Film se neuvěřitelně nudně, v klipovité kaši, sune k finále. Vyjevení děsivé pointy a závěrečný dialog přeživších je poslední kapka, která vás donutí, v závislosti na vaší povaze, k smíchu, ale spíše k pláči. Naprostá neschopnost všech zainteresovaných dělá z filmu Death tunnel něco, čemu je třeba se zdaleka vyhnout. Což je vlastně smutné, protože dějově to není úplně špatný nápad. Dívat se na pět polonahých dívek, jak se snaží dostat z pětipatrové budovy přes přitlučená prkna (!) mohla být při troše nadhledu docela sranda. Jenže Philip Adrian Booth je zřejmě člověk bez schopnosti sebekritiky. No a pak je tu ještě hudba. Nestojí za nic, jako tenhle film.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.