Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 121 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
The Thing BelowMonstersOctopus

Kanada
94 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 2004
režie: Jim Wynorski (as Jay Andrews)
scénář: Raul Inglis (writer (as Raul Sanchez Inglis), William Langlois (uncredited), Keith Shaw (writer (as Lindsay James)
hrají: Billy Warlock (Capt. Jack Griffin), Kurt Max Runte (Crank Wowchowski), Catherine Lough Haggquist (Anna Davis), Peter Graham-Gaudreau (Dean Rieser), Warren Christie (Cassidy), Kiara Hunter (Mel Rogers), David Richmond-Peck (Bobby Gibbons), Colin Lawrence (Dixon), Jim Thorburn (Cole Griffin), Craig Bruhnanski (Captain Mark Stewart (as Craig Brunanski)
produkce: Jeffery Beach, Chris Foss, Daniel Grodnik, James Shavick, Kirk Shaw
hudba:
keywords: drilling-platform, alien, government-coverup, dead-child, military, telepathy, beautiful-woman, showdown, sea-monster, striptease, female-nudity
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 6106

Recenzoval Israha

Přidáno: 23. květen 2006

Myslíte si, že jsem přesně ten typ člověka, kterému se líbí úplně všechny monsterhorory bez ohledu na to, jak jsou mizerné? Donedávna jsem si to myslel taky. Ovšem pak jsem se dostal k filmu s názvem The Thing Below a ten zapříčinil radikální změnu mého pohledu na monsterfilmy. Filmů s obřími chobotnicemi skutečně moc není a ještě méně jich stojí skutečně za to. Proto jsem se na The Thing Below dost těšil a myslel si, že se když už nic, tak alespoň vyrovná Nu Images' Octopusovi, který se mi jeví jako solidní průměr. Ehm, nestalo se...

Abych už přestal chodit kolem horké kaše: The Thing Below je s přehledem nejhorším monsterhororem, jaký jsem zatím viděl. A že už jsem jich viděl poměrně dost. Hledat na tomto perverzním výplodu totálně nezvládnuté práce tvůrců nějaké klady mi zabralo asi hodinu, přesto jsem však zhola žádné neobjevil. Vše, co se ve filmu objevuje, jsme buď už někde viděli (nutno dodat, že mnohem lépe zpracované) a nebo trpí svou přehnanou snahou o originalitu a nápaditost, což má za následek naprosté se minutí účinkem a vyznění jako pěkný trapas. Posuďte sami:

Děj začíná kdesi uprostřed oceánu, kde skupina vědátorů převáží na své lodi pod přísným utajením jakousi zásilku, určenou ministerstvu . Moře však není příliš klidné a při najetí na jednu z větších vln se tento náklad rozbije a obsah zásilky poměrně rychle zlikviduje celou posádku. Nekontrolovaná loď se o pár chvil později potopí. A pracovníci amerického ministerstva obrany zachytí jeho signál o několik desítek minut později na vrtné plošině jménem Sea Ghost. Originální, že? Nebojte, bude hůř. Od této chvíle se The Thing Below začíná chovat jako naprostá vykrádačka Deep Rising se vším všudy. Dva vědci a skupinka ostrých hochů jsou ministerstvem vysláni, aby plošinu pročesali a ztracený objekt přinesli zpět . Plošina je po jejich příchodů samozřejmě důkladně vyčištěná od čehokoli živého. Začíná boj na život a na smrt s nebezpečnou mořskou obludou, která se s nimi na palubě plošiny nachází...

Deep Rising byl výborným monsterhororem. Byl akční, napínavý a přiměřeně humorný. Jim Wynorski a spol. na tyto faktory během natáčení The Thing Below jaksi zapomněli a nahradili je nudností, nelogičností a zbabranou vizuální stránkou. Po celou dobu pobytu skupinky (mimochodem, nechte si zdát o nějakých výraznějších postavách, sbírku tak toporných a nepřesvědčivých herců jsem už pěkně dlouho neviděl a doufám, že zase dlouho neuvidím) na plošině se prostě a jednoduše skoro nic neděje. Postavy se procházejí po tmavých prostorech plošiny, neustále mudrují a ten, kdo se oddělí od ostatních, je zákonitě konfrontován s hladovou příšerou, kterou přišli najít a polapit. Tedy, s příšerou. Příšerný na ní je pouze její vzhled. Tak nepěknou, nerealistickou a odfláklou digitální kreaturu jsem jaktěživ neviděl. Na obrazovce se vyskytuje značně sporadicky (nevím, jestli mám zuřit v důsledku malého počtu akce nebo jásat, že je ta digitální zhůvěřilost vidět tak málo) a za celou dobu filmu vlastně není vidět celá, povětšinou sledujeme jen její jakoby fixkou namalovaná chapadla. Zbytek digitálních efektů na tom není o mnoho lépe, ovšem při neustálém kroucení hlavou nad špatným vzhledem monstra už vám to ani tolik nepřijde (což ovšem nic nemění na tom, že se na ně moc dívat nedá).

To jsem se ještě ovšem nedostal k jádru celého filmu. Pokud se náhodou najde někdo, kdo si tenhle hnus bude chtít zkouknout, nebudu prozrazovat více než to, že chobotnice je mimozemského původu a že vládne schopností číst myšlenky lidí a vytvářen kolem nich iluze. Bláznivé jako z nějaké Godzilly, bohužel jen v tom negativním smyslu. Nápad to možná byl celkem zajímavý, nicméně zcela nedotažený. To, že mechanikovi nepřijde divné, že se na opuštěné plošině najednou objeví herečka, kterou zbožňuje, nad tím bych ještě mávl rukou, ale proboha, jak nemůže někomu připadat nenormální, že se na vrtné plošině z ničeho nic objeví westernové městečko? A proč se sakra, i když už vědí o schopnosti příšery vytvářet iluze, ten chlap s tou ženskou prostě neobrátí a nezdrhnou místo toho, aby se nechali ošálit. Nechápu. Nelogické chování postav v monsterhororech jsem sice zvyklý tolerovat, ale tohle už je moc i na mě. A to nemluvím o závěru filmu, který je tak trapný a neoriginální, že mi přijde už naprosto zbytečné ho dále komentovat.

Doufám, že se mezi čtenáři najde co nejméně masochistů, kteří i po přečtění recenze budou chtít se na The Thing Below podívat. Ten film je nebezpečný, jeho sledování nedoporučuju nikomu, kdo si nechce přivodit nějakou duševní újmu. Závěrečné hodnocení je úměrné kvalitě filmu, ovšem musel jsem nad ním přemýšlet delší dobu. Nula tu není a mě se zpočátku nechtělo dávat nejnižší hodnocení, protože ta představa toho mechanika byla docela sexy a během celého filmu jsem se asi třikrát útrpně pousmál. Na druhou stranu jsem nenašel žádný kloudný důvod pro to, abych dal tomuto nesmyslu tak hříšně vysoké dva body. Jen doufám, že nikoho nenapadne natočit sequel. Pak se asi seberu a oběsím se na nejbližším stromě.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.