Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 36 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
CerberusMonsters

USA
92 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Kerberos
rok: 2005
režie: John Terlesky
scénář: Raul Inglis (writer), John Terlesky (writer)
hrají: Greg Evigan (Marcus Cutter), Garret Sato (Kul Jae Sung (as Garret T. Sato), Bogdan Uritescu (Max (as Bogdan Alexandru Uritescu), Gabi Andronache (Attila), C. Victor Brynner (Romanian Boy), Florin Busuioc (Lead Villager), Chuck Caudill Jr. (Reinholdt), Michael Cory Davis (Burke), Alina Dutá (Barmaid), Brent Florence (Zach Gaines)
produkce: Alan B. Bursteen (co-executive producer), David Bursteen (co-executive producer (as David B. Bursteen), Neil Elman, Lisa M. Hansen, Paul Hertzberg
hudba: Neal Acree, Aldo Shllaku
keywords: breastplate, romania, sword, cerberus, hand-grenade, decapitation, exploding-car, car-chase, beast, helicopter, dog-attack, pentagram, impalement, dog, part-computer-animated, monster, severed-head, severed-arm, cell-phone, three-headed-monster, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 7306

Recenzoval Ivan Kučera

Přidáno: 24. květen 2006

Kerberos (v origináli Cerberus) - bájne grécke trojhlavé psisko s hadom (hadmi) namiesto chvostu. Stráži Hádovu ríšu mŕtvych a bráni živým, aby do nej vstúpili (česť výnimkám - Odysseus, Herkules, Aineias). Čo sa stane, ak prenikne do súčasného sveta?

Národné pamiatkové múzeum, Bukurešť, Rumunsko. Miestny kurátor práve svojmu dobre oblečenému hosťovi, istému pánovi Cutterovi (Greg Evigan), oznamuje, že bohužiaľ súčasť jednej svojej vitrínky nebude môcť prepožičať na jeho výstavu, vzhľadom k tomu, že artefakt je už rezervovaný. Je ním nedávno objavené Attilovovo brnenie. Tento slávny, dávny, krutý dobyvateľ uzatvoril zmluvu s diablom, aby ho ochraňoval samotný Kerberos. Lenže Cutter nepokladá „nie“ za odpoveď. Nasleduje vpád skupiny maskovaných ozbrojencov pracujúcich, spolu s Cutterom, pre nebezpečného okultistického zločinca Sunga, bývalého juhokórejského generála. Za spustenie alarmu zaplatí kurátor vlastným životom a po prestrelke medzi strážami a banditami je brnenie odcudzené.

Ako sa ukáže, síce má obrovskú hodnotu, ale je nepredajné. Prečo by ho potom niekto kradol? To je otázka pre sympatickú vedkyňu, Newyorčanku Samanthu Gainesovú (Emmanuelle Vaugierová), kurátorovu dlhoročnú študentku. Od tejto expertky na slovo vzatej sa dozvieme, že „sa to presúva z histórie do oblasti mýtov a legiend“. Podobne ako Svätý grál, i brnenie bolo hľadané po celé stáročia. Dovedie vás na miesto, kde je schovaný meč boha vojny. S ním ste neporaziteľní. Práve Samanthu (a jej brata Zacha) udalosti zavedú do Budapešti, kde sa Sung snaží získať artefakt, ktorý by mohol zničiť svet. V Rumunsku momentálne ale operuje i druhá skupina, tvoriaca protipól tej Sungovej, vedená charizmatickým Jakeom (Sebastian Spenece) a snažiaca sa zlikvidovať Sunga s jeho pomocníkmi skôr, než získa temný talizman k rozpútaniu pekla na zemi s pomocou dvanástich atómových bômb, ktoré vlastní. To ale nie je najhoršie. Najhoršie je, že meč bol úspešne ukradnutý z hrobky a jeho trojhlavý strážca bude ľudských odvážlivcov trhať na kusy.

Začnime tým lepším. Televízny rozpočet nebije do očí až tak, ako polystyrénové kulisy v CAVED IN a herecké obsadenie, či už kladní alebo záporní hrdinovia, je síce neznáme, ale každý zvláda svoju rolu a navyše všetci dobre vyzerajú – ženy sa podobajú na Angelinu Jolieovú a muži majú svaly a biele zuby. Naozaj to nie je najhoršie. Teda, ak od Kerberosa nečakáte, že sa objaví Kerberos. Aspoň prvú pol hodinu nie (útočiace dobermany to nezachránia). Pardon. Trištvrte. Keby som chcel byť ironický, napísal by som, aby ste si pred seba položili obal s DVD – tam je toho psa viacej.

Ale nie. Nízky rozpočet je zodpovedný za rozhodnutie tvorcov psa do filmu síce umiestniť, ale radšej naplno v druhej polovici, ako už od úvodu, zato zriedkavejšie. Po bezkerberosovských šesťdesiatych minútach na rad príde kerberosovský útok na teenagerskú stanovačku, dav svätokrádežou z miestnej citadely pobúrených rumunských dedinčanov s fakľami, poľnohospodárskym náčiním a hrdzavými flintami (!) a uvidíme aj useknuté hlavy, projektily medzi oči a mimo scénu sa tuším odohrá aj jedno znásilnenie. Atmosféra, strach, napätie... to všetko nikde, ale aspoň občas prebehne prerastený Scooby-Doo s troma hlavami a menšou anakondou namiesto chvostu. Jeho stvárnenie príliš realistické nie je, ale čo potom povedať na to, že rumunskí krčmári v nejakej tej ich dedinke takto kvalitne ovládajú angličtinu?

No ale ako som si tak s bolesťou spomenul na VLADA NARÁŽAČA, je oproti nemu „rumunský“ Kerberos pomerne kvalitný. Na strane druhej, o čosi zábavnejší je aj iný príbeh ťažiaci z gréckej mytológie, Herkules s Kevinom Sorbom. Každopádne, aj keď by scenár po prepracovaní uspel ako Indy 4 (alebo Lovkyňa tajomstiev s Tiou), myslím si, že stále patrí do Studne.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.