Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 82 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Deep FreezeMonsters

USA
80 minut

    
trailer    web    imdb 

anglicky: Ice Crawlers
rok: 2003
režie: John Carl Buechler
scénář: Robert Boris (screenplay) and), Dennis A. Pratt (screenplay) and), Matthew Jason Walsh (screenplay)
hrají: Allen Lee Haff (Curtis), Götz Otto (Nelson (as Goetz Otto), Alexandra Kamp-Groeneveld (Dr. Monica Kelsey), Karen Nieci (Arianna), Howard Holcomb (Tom (as Howard Halcomb), Rebekah Ryan (Kate), David Millbern (Ted Jacobson), David Lenneman (Update), Robert Axelrod (Lenny), Norman Cole (Munson)
produkce: John Carl Buechler, Paul Colichman, Andreas Hess, Stephen P. Jarchow, Eric Miller
hudba: Ken Williams
keywords: parasite, antarctica
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 5190

Recenzoval Israha

Přidáno: 20. květen 2006

V rozmezí let 2001-2005 zaznamenaly béčkové až céčkové monsterhorory obrovský rozmach. Vzhledem k tomu, že jdou natočit prakticky za babku s jednoduchým digitálním monstrem a skupinkou neherců, s minimálně složitým scénářem a to vše téměř bez ostudy, protože se s takovýmto filmem stejně ztratíte v davu podobných, natáčí v poslední době monsters a nature amok každý patlal ze sousedství. Už ani přesně nevím, proč mě stále baví dívat se defakto pořád na ten samý příběh, pouze s jiným monstrem, jinými neherci a jiným umístěním, ale když tak sečtu svou úchylnou zálibu ve špatných filmech s faktem, že k těmto novodobým zvířecím hororům přistupuji prakticky s nulovým očekáváním, nemůžu se divit, že i taková neoriginální hloupost jako Ice Crawlers mě bude docela slušně bavit.

Na tento film jsem se docela těšil. Navnazující podtitulek "Some things are better left frozen" spolu s informacemi o skupině lidí, napadené prehistorickými členovci, dával tušit, že zas půjde o ptákovinu tak akorát pro mne. Hned začátek filmu mě pak docela nadchnul, protože při pohledu na v ledové pustině se krčící polární vrtnou stanici jsem si vzpomněl na Carpenterovu The Thing, kterou považuji za jeden z nejlepších hororů vůbec (pak jsem celkem zklamaně zjistil, že Ice Crawlers se svému nepoměrně povedenějšímu předchůdci podobá více než je zdrávo). Už bylo celkem jasné, že film se bude odvíjet podle schématu "Jsme tu zavřeni s něčím, co má dost velký apetit na to, aby nás to postupně všechny sežralo", no nicméně musím uznat, že ačkoli nikterak strašidelný, Ice Crawlers dokáže v divákovi udržet napětí a několikrát mu způsobit lehké zamrazení v zádech. Je to opět dáno převážně prostředím vrtné stanice, která je plná temných zákoutí a úzkých uliček jako dělaných na to, aby v nich někdo beze stopy zmizel. Vzhled monstra je nám rovněž odkrýván postupně (prvních 45 minut z něj neuvidíme ani tykadlo a o své přítomnosti nám bude dávat vědět zejména zvukově), což je vzhledem k jeho dosti mizernému vzhledu taky celkem dobře a navrch mě potěšila relativní nejednoznačnost charakterů, když jsem až do úplného závěru nepoznal, kdo nakonec bude poobědván a kdo ne.

Když už jsme u lidského aspektu filmu, jména jako Allen Lee Half, Goetz Otto nebo Alexandra Kamp-Groeneveld jsem nikdy předtím neslyšel a jejich hraní není rozhodně nic, z čeho byste uchcávali do kalhot, ale musím konstatovat, že se rozhodně nedají zaškatulkovat do oddělení "protivní po pěti minutách účinkování". Hlavní hrdina je správně chytrý a statečný, největší drsoň je správně cool a agresivní, a ostatní jsou pěkně zbabělí a uřvaní, tak jak jsme na to zvyklí. Co se týče tělesných dispozicí ženských hrdinek, nejsou nijak špatné, ovšem nějaké zpestřující sprchové či jiné svlékací scény se nedočkáme (tedy vlastně ano, ale buď nejde nic moc vidět, anebo budeme relativně zhnuseni, protože jediný, kdo se ukáže ve sprše bez šatů, je značně ochlupený starý dělník)

Můj názor na vzhled monstra samotného je spíše negativní. Ice Crawlers jsou ve skutečnosti asi metr dlouzí trilobiti, kteří poměrně hbitě a rychle běhají na svých krátkých nožkách, vysoko skáčou a svou oběť buď koušou do krku a hrudi, nebo jí zabijí a zalezou jí pod kůži (no ale příliš dobrá kamufláž to vzhledem k jejich rozměrům není). Jsou opravdu hodně okatě digitální a, ač dobře rozpohybovaní, vypadají prostě uměle a nepřesvědčivě. Totéž jde říci o jejich "matce", která se objeví na posledních pár minut filmu a která nevypadá jako nic, co bych kdy předtím viděl (hodím dolů obrázek, ať si uděláte sami představu), ovšem umělá a nevěrohodná je úplně stejně jako její ratolesti. Je to docela škoda, špatným designem monster tento jinak poměrně slušný monsterfilm docela dost utrpěl

No, kdybych se měl vyjádřit k filmu jako k celku, opět je to průměr až lehký nadprůměr, který sice fanouška žánru zabaví, ale rozhodně nemá šanci zaujmout širší diváckou obec a už vůbec ne kritiky. Takovým filmům dávám zpravidla 4-6 bodů a řídím se zejména podle toho, jak mě bavily. Ice Crawlers mě bavil celkem slušně, už i proto, že stopáž je celkem krátká a nic se zbytečně nenatahuje, a tak jsem se nakonec rozhodl dát šestku jako lehký nadprůměr. Asi je to vzhledem ke kvalitám filmu moc, ale myslím, že tady na Studni mi za to nikdo uši neutrhne, už proto, že jsou zde na mě zvyklí. Pokud ale chcete k, v rámci možností, objektivní recenzi i objektivní počet bodů, řekl bych tak 3-4, oni Ice Crawlers vlastně nejsou nic moc. Ale já byl spokojen, takže 6, ať už se to komukoli líbí, nebo ne.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.