Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 50 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Scary Movie 4Horror Comedy

USA
83 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Scary Movie 4
rok: 2006
režie: David Zucker
scénář: Craig Mazin (story), Jim Abrahams (screenplay) &), Pat Proft (screenplay), Shawn Wayans (characters) &), Marlon Wayans (characters) &)
hrají: Anna Faris (Cindy), Regina Hall (Brenda), Craig Bierko (Tom Ryan), Bill Pullman (Henry Hale), Anthony Anderson (Mahalik), Leslie Nielsen (President Baxter Harris), Molly Shannon (Marilyn), Michael Madsen (Oliver), Chris Elliott (Ezekiel), Carmen Electra (Holly)
produkce: Phil Dornfeld, Grace Gilroy, Craig Mazin, Nikolette Orlandou, Bob Weinstein
hudba: James L. Venable
keywords: alien-invasion, village-idiot, self-discovery, husband-wife-relationship, nudity, gay-love, tent, secret-love, boyfriend-boyfriend-relationship, family-relationships, gay-cowboy, friendship-between-men, gay-slur, racist-joke, bar, sheep, campfire, father-in-law, gay-sex, oral-sex, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 8476

Recenzoval Honza Mazanec

Přidáno: 23. duben 2006

Cindy Campbellová se po řadě nešťastných událostí (útok masového vraha, noc ve strašidelném domě, útok mrtvé holky) rozhodne změnit zaměstnání a stává se pečovatelkou. Jako první job má na starost starou dámu, v jejímž domě však není úplně všechno v pořádku. To soused Ray má úplně jiné starosti. Pracuje jako jeřábník (zrovna kvůli němu zahynulo několik lidí) a na víkend k němu přijeli jeho dvě děti. Do toho všeho se ještě připlete mrtvý klučina, tajemná postava se zálibou ve hrách, kde klíčovou roli hraje „smrt“ a útok obřích iPodů.

Scary Movie je poměrně úspěšná série komedií, parodující povětšinou hororové či jinak hrůzné filmy. První dva díly mají na svědomí bratři Wayansové, ten třetí klasik žánru David Zucker, který je zároveň režisérem i tohoto dílu. Na mušku si tentokrát vzal filmy jako Válka světů, Nenávist, Saw, Vesnice či Zkrocená hora.

Narozdíl od klasických parodií (série Bláznivá střela či Žhavé výstřely) neparodují dnešní parodie situace či obyčejný život, ale konkrétní scény z filmů. A zde je to parodování na hranici únosnosti. Příklad: Máme-li scénu, kdy má mrtvý kluk sejít po schodech a la Vymítač ďábla (v originálním filmu Nenávist je to mimochodem dívka, která takto „jde“ po schodech dolů), scénárista ji obzvláštní tím, že nechá kluka zakopnout a ten se svalí až na zem a ještě se kutálí přes celý pokoj, načež zmizí a tudíž jde o scénu zcela zbytečnou. Ale i vtípky, které nevycházejí z určitých filmů, nejsou příliš zábavné. Většinou se drží zavedeného postupu praštit se/zakopnout/dostat míčem do hlavy. Bral bych to, být to ve snímku párkrát, ale dívat se na to hodinu a čtvrt je trochu moc.

Pokud se těšíte na staré dobré známé z předešlých dílů, nejspíš budete zklamáni. Sice se opět vrátí Anna Farris i Regina Hall („Myslela jsem, že si mrtvá“ „To já taky“), ale třeba Charlie Sheen je ve filmu cca dvě minuty a Leslie Nielsen dostal mnohem méně prostoru než v předešlém díle (přesto je nejlepší postavou filmu, scéna kdy paroduje George Bushe, je vrcholně zábavná). Vrátí se i Anthony Anderson v roli Mahalika, jehož postava je však ve filmu jen proto, aby sehrál svůj part teplého kovboje (poměrně vtipná scéna). O dalších hercích se raději nebudu zmiňovat, především z toho důvodu, že jejich účast má za úkol vás především překvapit a až za druhé bavit.

Ačkoliv návaznost mezi jednotlivými dějovými liniemi prakticky neexistuje, mezi herci se minimálně jeden takový vtípek povedl. Mám na mysli obsazení Billa Pullmana, který hrál v Nenávisti a zde hraje postavu z Vesnice. Ale mnohem víc by mě bavilo, kdyby stejné postavy hráli stejní herci (postavy mají dokonce totožná jména, většinou se nějak vtipně pozmění). Například kdyby si postavu Rachel opět zahrála Dakote Fanning a postavu pomatence Tim Robbins, bavil bych se mnohem víc, než když tam hrají nějací prakticky neznámí a nezajímavý herci. Původně se plánovalo, že stejné postavy z filmu Dům voskových figurín si zopakují Elisha Cuthbert a Paris Hilton, nakonec z toho obě herečky upustily.

Takže co je nakonec ve filmu opravdu vtipné? No, moc toho není. Určitě úvodní scéna (jejíž pointa je však vykradená z jednoho dílu Happy Tree Friends) a všechny scény s Leslie Nielsenem. Vlastně bych byl docela rád, kdyby celý film parodoval Saw a hlavní roli tu hrál právě Leslie. Takhle film nedrží vůbec pohromadě a čím víc se blíží konci, tím je čím dál méně vtipnější. Je to škoda, všechny předešlé díly se mi líbily, toto už jen těží z úspěchu. Pokud bych měl film někomu doporučit, tak jedině fanouškům série nebo Michaelu Mooreovi. Ostatním nemá co nabídnout a pokud se těšíte na scénu, kde tvůrci útočí na Toma Cruise (konkrétně na jeho vystoupení v show Oprah Winfreyové, kde se vyznával ze své lásky ku Katie Holmes), věřte mi, že není vůbec zábavné se pět minut dívat, jak někdo pobíhá po místnosti, mlátí lidi a vůbec se chová jako šílenec. Opravdu ne.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.