Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 65 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Monster IslandHorror ComedyMonsters

Kanada, USA
120 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Ostrov příšer
rok: 2004
režie: Jack Perez
scénář: Jack Perez (teleplay) &), Adam Glass (teleplay)
hrají: Carmen Electra (Herself), Daniel Letterle (Josh), Mary Elizabeth Winstead (Maddy), LaLa Vazquez (Herself (as Alani 'La La' Vazquez), Nick Carter (Himself), Adam West (Dr. Harryhausen), C. Ernst Harth (Eightball), Cascy Beddow (Andy), Joe MacLeod (Stack), Chelan Simmons (Jen)
produkce: Ilan Breil, James Shavick, Kirk Shaw, Donald L. West, Maggie Malina
hudba: Michael Richard Plowman (original score by)
keywords: mutation, shot-in-the-head, decapitation, cell-phone, spoof, creature, monster-island, radiation-induced-growth, creature-feature, nitroglycerin, giant-spider, nunchuck, destiny, radiation-made-monster, horror-spoof, machete, reference-to-martha-stewart, monster, giant-insect, amulet, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 5959

Recenzoval Israha

Přidáno: 12. březen 2006

Obří hmyz je po dinosaurech a sebrance bláznivých kreatur okolo Godzilly mým nejoblíbenějším protagonistou monsterhororů. Film Monster Island sliboval hmyz opravdu velkých rozměrů a v hojném počtu, proto jsem se na něj velmi těšil. Z výsledného zážitku jsem ovšem poněkud na rozpacích, protože Monster Island je vším, jen ne typickým zvířecím hororem, na jaké jsme zvyklí.

Filmům tohoto ražení obvykle prospívá jistá sebeironie a komediální nádech, jak jsme se mohli přesvědčit například ve výborném Eight-Legged Freaks. Monster Island však v sebeparodizaci zašel poněkud daleko a vynořil se jako poněkud schizofrenní mix monsterhororu a crazy komedie, který se ani při velké dávce tolerance nedá brát vážně. Protože jinak si některé poněkud podivné aspekty filmu prostě nedovedu vysvětlit....

MTV natáčí jakýsi letní hudební romantický film na exotickém ostrově. Přiveze si několik desítek teenagerů jako kompars a hlavní hvězdou filmu má být Carmen Electra (hrající sama sebe). Ocitáme se na zahajovací párty, Electra na plný playback zajíždí nějakou popovou shitůvku, všichni pijí a dobře se baví, dokud nepřiletí obří okřídlený mravenec, nesebere Electru a jejího bachratého bodyguarda a nezmizí v džungli. Filmařům to udělá čáru přes rozpočet a tak se rozhodnou natáčení zrušit a z ostrova odjet. Nenápadný mladík Josh, který se do Electry zakoukal, však nehodlá sexbombu nechat svému osudu, sebere několik kámošů a vydává se do džungle ji zachránit...

Asi je každému jasné, že takto stupidní scénář nemůže být myšlen seriózně, stejně jako celý film. Veškeré aspekty špatných monsterhororů jsou zde dohnány do až legračních extrémů. Začnu třeba u exteriérů. Dějově se tedy nacházíme někde v džungli, ovšem ve skutečnosti se natáčelo asi v normálním lese, který máme třeba u nás za městem. Jinak si nedovedu vysvětlit ty jehličnaté stromy a kapradiny. Dost často však žádné exteriéry jednoduše nejsou a stromy a skály jsou prostě namalované. A to doslova. Ze všeho nejvíc mi to připomínalo moje práce z výtvarné výchovy na základní škole, ploché a totálně postrádající smysl pro detail. A když dojde na záběr celého ostrova s televizní lodí na moři kolem něj, vypadá to jako vystřiženo z večerníčku o Maxipsu Fíkovi (dole máte obrázek, ať si uděláte představu).

Podobně zoufale jsou na tom také všelicí monstrózní obyvatelé ostrova. Nejlépe v důsledku asi vypadá divné zelené vodní stvoření, které je nazýváno Piranha Man a které jsem si pracovně označil žáboskřet. Hraje ho chlap v kostýmu (kupodivu docela padnoucím) a ze všech zúčastněných kreatur působí asi nejvěrněji. Obři pavouk se na obrazovce objeví jen krátce, ale přesto je poznat, že jde o loutku (připadalo mi, že je to ten typ loutky s dráty uvnitř, kterými se pak dá nastavovat do různých poloh). O něco lépe dopadla přerostlá kudlanka, která je sice tak nepěkně digitální, až to bije do očí, ale paradoxně do podobně nerealistického porstředí celkem zapadá, navrch je docela pohyblivá a pěkně řve. Težký kalibr však vytahují obří mravenci, kteří mají v hoře uprostřed ostrova mraveniště (v celém jich je asi pět). Troufám si říct, že kdybych prohrabal svou sbírku figurek z dětství, našel bych podobné. Vypadají neuvěřitelně plasticky, ovládají as jen tři nebo čtyři základní pohyby a jsou křiklavě červení jako by byli z Kinder vejce. Korunu však tomuhle perverznímu ansámblu monster nasazuje mutantní ostrorep Rudy, který vypadá jako ta bláznivá žbrblající hračka, co před pár lety letěla mezi děckama (menovalo se to tuším Shelby). Stručně a jednoduše jsou příšery k smíchu stejně jako ostatní zvláštní efekty.

Co tvůrci docela trefili, je herecké obsazení. Všechny postavy jsou sice totálně klišovité (za každých okolností rovný hrdina; krásná holka, do které se může na konci zabouchnout; na všechny strany hrající slizoun; hysterická blondýna; přemoudřelý šprt nebo sebejistá kráska), ale působí poměrně věrně a chovají se asi tak, jak by se banda teenagerů chovala ve skutečnosti. Dobrou figurkou je pak Eightball, bodyguard Electry, který je sice statečný, ale trochu jednodušší přes mozek nebo šílený vědec Dr Harryhausen. Takhle se aspoň můžeme zasmát řadě více či méně zábavných komediálních situací. Pobavil mě například usedavě brečící mladík hned na začátku, fackovačka s žáboskřetem ve stylu Buda Spencera a Terence Hilla, kudlančí sex (i s typickým zakončením), Eigthballův útok bagrem na kudlanku nebo závěrečný souboj s obřími mravenci (především pak útok na mravence obřím banánem)

Hodnocení je pro mě docela oříškem. Monster Island totálně nezvládá svou roli hororu, jako komedie je taky celkem slabý, ovšem ve výsledku je to film docela vtipný. Doporučuji ho hlavně pro kolektivní sledování, placama se totiž celkem vleče. Nakonec dávám 4 body, ale rozhodně není důvod se filmu vyhýbat, jsou i nudnější monsterhorory (byť jsem jim na Studně dal třeba více bodů). Na Monster Island bych se klidně podíval i znova (ale až po delším čase:-)Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.