Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 38 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Das Cabinet des Dr. Caligari.Horror obecně

Německo
71 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Kabinet doktora Caligariho
anglicky: The Cabinet of Dr. Caligari
rok: 1920
režie: Robert Wiene
scénář: Hans Janowitz (writer), Carl Mayer (writer)
hrají: Werner Krauss (Dr. Caligari), Conrad Veidt (Cesare), Friedrich Feher (Francis (as Friedrich Fehér), Lil Dagover (Jane Olsen), Hans Heinrich von Twardowski (Alan (as Hans Heinrich v. Twardowski), Rudolf Lettinger (Dr. Olsen), Rudolf Klein-Rogge (A Criminal (uncredited), Hans Lanser-Rudolf (uncredited), Henri Peters-Arnolds (uncredited), Ludwig Rex (Murderer (uncredited)
produkce: Rudolf Meinert, Erich Pommer
hudba: Alfredo Antonini, Giuseppe Becce (premiere), Timothy Brock (1996), Richard Marriott (1987), Lothar Prox (1985)
keywords: asylum, somnambulist, fair, murder, mannequin, macabre, megalomania, hypnotism, remade, carnival, sleepwalking, hypnosis, super-villain, mad-scientist, expressionism, diabolical, enigma, unreliable-flashback-sequence, good-versus-evil, cult-favorite, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 12806

(6 hodnocení, průměr 9,17/10)
 
Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.
humanbeing - avatarhumanbeing -
Vloženo: 2008-08-05 22:01:15
Kabinet doktora Caligariho jsem viděl poprvé až teď na LFŠ, a musím uznat, že se jedná o opravdu nevídaný zážitek. Několik scén i dnes působí slušně strašidelně, a jak teprve film působil na diváky ve dvacátých letech... Mimochodem viděl jsem verzi s německými titulky (na titulkovacím zařízení byly jinak české) a se skvělým živým doprovodem.
asar210997 - avatarasar210997 -
Vloženo: 2011-05-22 13:42:15
Kabinet doktora Caligariho mě jako zcela první horor na světě vůbec nezklamal. Doktor Caligari je docela děsivý stařík a to nemluvím o Caserovi, kterého bych se v osvětlení opravdu lekl. Jinak ostatní postavy nejsou nijak zvlášť sympatické včetně hlavního hrdiny. Scény jsou občas zbytečně zdlouhavé a nudné (např. jako půlhodinový výtlem doktora Caligariho, když mu přijde Caser) - a nebýt jich, tak by měl film určitě sotva tři-čtvrtě hodin. Děj filmu je velmi prostý a občas strašně zmatený (např. jako úplný závěr filmu). Scény filmu jsou navíc pohádkové (to se dá ale odpustit, je to starý film) a stále se opakují na růzdných místech. I přes to všechno je ovšem Kabinet doktora Caligariho skvělým hororem z roku 1920. Hudba je úžasná, skvěle načasovaná a rytmická. Levné Knihy se opět vytáhli o společně s Upírem Nosferatu je Caligari nepřekonatelné DUO. DOPORUČUJI všem fanouškům hororu, dramatu a hudby.
solaris104 - avatarsolaris104 -
Vloženo: 2004-06-05 23:21:38
Film je vizualne velmi pusobivy, Dr. Caligari je uchvatny a prekvapiva pointa na konci nesmi chybet.
maedhros - avatarmaedhros -
Vloženo: 2005-09-04 21:52:28
Jeden z mých nejoblíbenějších...
Výtvarné pojetí naprosto bezchybné, Caligari je úžasně šílený, Cesare je opravdu strašidelně hubený, celé je to nesmírně působivé a vůbec, je to srdcovka.
 caligari -
Vloženo: 2003-09-07 13:41:20
nesmrtelný skvost německé kinematografie a umělecké dílo,které se rodí jen jednou...doporučuji všem,kteří hledají ve filmovém umění něco výjimečného...tak temné...tak bizarní...tak zvrácené...věčná sláva německému expresionismu!!!


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!