Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 107 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Python 2Nature Amok

USA
85 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Python 2
rok: 2002
režie: Lee McConnell
scénář: Jeff Rank (writer)
hrají: William Zabka (Greg Larson (as Billy Zabka), Dana Ashbrook (Dwight Stoddard), Alex Jolig (Matthew Coe), Simmone Mackinnon (Nadia (as Simmone Jade MacKinnon), Marcus Aurelius (Col. Jefferson), Mike Mitchell (Hewitt (as Michael Mitchell), Anthony Nichols (Keruptkot), Vladimir Kolev (Crawley (as Victor Kohl), Ken Evans (Boyer), Raicho Vasilev (Dirc (as Raymond Valley)
produkce: Jeffery Beach, John Capilla, Melanie J. Elin, James Hollensteiner, Thomas J. Niedermeyer Jr.
hudba: Richard McHugh (as Rich McHugh)
keywords: electric-shock, part-computer-animation, flamethrower, russia, plastic-explosive, elevator, mutation, shot-in-the-head, helicopter, stealth-fighter, capture, mutated-snake, python, security-system, cell-phone, team, snake
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 5119

Recenzoval Israha

Přidáno: 15. leden 2006

Předem bych chtěl upozornit - Python 2 je po všech stránkách velmi špatný film a sledovat ho se vyplatí pouze dvěma skupinám diváků. Těm, kteří nacházejí zvrhlé potěšení ve sledování těch nejhorších filmů a hledání chyb v nich a nebo těm, kteří se rádi pobaví u totálně neoriginálního a klišovitého monsterhororu, jakým Python 2 bezpochyby je.

Někteří z vás možná znají první díl, který už naše komerční televize párkrát odvysílaly v pozdních večerních hodinách. Pokud ano, možná vás potěším tím, že dvojka, ač mizerná, je přece jen o něco lepší než jednička, na které nebylo zábavné kromě neschopnosti tvůrců snad už vůbec nic a která měla všechny atributy špatného zvířecího hororu >>> toporní herci, digitální had, který vypadal jak z nějaké staré počítačové hry, až křečovitě neoriginální zápletka, totálně předvídatelný děj a vysoká koncentrace trapných hlášek. No, bylo celkem logické, že pokračování takovéhoto majstrštychu na sebe nenechá dlouho čekat. Co mě však překvapilo o něco více, je fakt, že Python 2 je přes svou nekonečnou tupost ještě docela zábavným hadím filmem, který směle strčí do kapsy druhý díl Anakondy.

Od břídilů z Nu Images jsem se poučil, že druhé díly mají s díly prvními společný jen název a titulní monstrum. U Pythona je tomu jinak. Při sledování dvojky narazí znalci jedničky na několik reálií z prvního dílu a dokonce i na jednu postavu, konkrétně bývalého policistu Larse (hraného Williamem Zabkou), který měl při souboji s první obří krajtou štěstí a přežil. Jeho "zkušeností" nyní využila CIA a nasadila ho do akce proti dalšímu obřímu hadu, který dělá paseku poněkud mimo území Států, konkrétně kdesi na Urale. Jak se tam ocitl? V oblasti kde se vzali tu se vzali čečenští teroristi, sestřelili americké letadlo, které hada převáželo (v asi dva krát pět metrů velké plechové krabici, do které by se 25 metrů dlouhý had ani při troše dobré vůle nevešel) jako biologickou zbraň. Dříve než stihli zjistit, cože to vlastně ukořistili, udělala s nimi krátký proces ruská armáda a odvezla krabici s hadem na svou základnu. A tam jednoho chytráka nenapadlo nic jiného, než ji otevřít..

Lars má tedy za úkol hada lapit a odvézt ho zpátky do Ameriky. Se svými kumpány se na něho pořádně vyzbrojí, jenže jaksi zapomene na auto, což je oslí můstek k tomu, aby se do děje zamíchal typický klaďas Paul Stoddart (bývalý baseballista, který byl z USA vyhoštěn kvůli úmyslnému ublížení na zdraví při zápase baseballu, nyní pracující jako řidič náklaďáku) a jeho hezká ruská přítelkyně. Společně tedy dojedou na vojenskou základnu a sranda může začít.

Je pravda, že v uzavřené, tmavé vojenské základně je atmosféra hutnější než v prosluněném městečku, tady se však o nějaké atmosféře nedá hovořit, protože jakékoli napětí je pohřbeno absolutně stupidním chováním postav, které jsou rozškatulkovány na vrchního klaďase, vrchního záporáka, ženskou, která prostě musí přežít, aby se měl vrchní klaďas na konci s kým obejmout a záporákovy kumpány = hadí potravu (a podle toho taky jednají - po půlhodině pátrání po základně a objevení pouze jednoho mrtvého těla dospějí lovci hadů k závěru, že základna je "pravděpodobně opuštěná") a je omezeno pouze na to, koho že vlastně had sežere příště. William Zabka je sice pěkně slizký a bezcharakterní (místy by si s hadem mohl podat ruku), ale ostatní herci hrají tak mizerně, že by film nijak neutrpěl, kdybych v něm místo nějakého toho Rusa hrál já.

Had samotný už nevypadá tak příšerně jako jedničce, jeho vzhled se zlepšil ze statusu "příšerný" na status "poněkud příšerný", je velmi rychlý, hbitý a nerealistický jako většina podobných digitálních monster, což možná pomůže lidem, kteří se bojí hadů, od jejich fobie a při příštím pohledu na hada jim přivodí záchvat smíchu.

Podtrženo, sečteno - pokud nejste blázni do monsterhororů a už jste viděli nějaký film, kde je skupinka lidí uzavřená bez možnosti útěku s příšerou, která je postupně požírá, vlastně o nic nepřijdete, když Pythona 2 neuvidíte. Pokud se vám líbila jednička, dvojka se vám bude líbit zaručeně, pokud se vám jednička nelíbila, nemůžu zaručit, že se vám dvojka líbit bude. Pythona 2 si zkrátka netroufám doporučit, poněvadž i přestože se mi docela líbil, netuším, jestli by na lidech, kteří na podobné "perly" nesjou zvyklí, nezanechal následky...Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.