Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 41 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
HostelExploitation

USA
94 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Hostel
rok: 2005
režie: Eli Roth
scénář: Eli Roth (written by)
hrají: Jay Hernandez (Paxton), Derek Richardson (Josh), Eythor Gudjonsson (Oli), Barbara Nedeljakova (Natalya), Jan Vlasák (The Dutch Businessman), Jana Kaderabkova (Svetlana), Jennifer Lim (Kana), Keiko Seiko (Yuki), Lubomir Bukovy (Alex), Jana Havlickova (Vala)
produkce: Chris Briggs, Mike Fleiss, Daniel S. Frisch, Eli Roth, Scott Spiegel
hudba: Nathan Barr
keywords: hostel, europe, backpacker, bratislava, slovakia, friend, iceland, college-student, travel, train, hit-on-the-head-with-rock, femme-fatale, whipping, hit-with-rock, dominatrix, tied-to-chair, foot-chase, train-station, revenge, surgery, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 12626

Recenzoval JohnnyD

Přidáno: 21. leden 2006

Hororový fanúšikovia horlivo očakávali nový film režiséra Eliho Rotha. Po jeho debute Cabin Fever si Roth našiel milovníkov i odporcov. Nikto nečakal, aký rozruch u nás spraví jeho nový počin. Film sa totiž odohráva na Slovensku. Tunajšie noviny, internet a televízia sa zaplnili správami ako „nový film Quentina Tarantina robí hanbu Slovensku“.

Dej je jednoduchý. Dvaja mladý Američania a jeden Islanďan si užívajú dovolenku v Amsterdame plnú sexu a drog. Na pláne majú pokračovať ďalej v ceste po západnej Európe, ale jeden ich kamarát im povie, že „na Slovensku sú neskutočne krásne dievčatá a každá ich bude chcieť, len preto lebo sú cudzinci“. Po príchode sa im to začína plniť, avšak o chvíľu sa jeden stratí. Rozhodnú sa ho hľadať, lenže stratí sa ešte jeden. Všetko sa začína komplikovať.

Tento odsek by som chcel venovať vyjasneniu si „kauzy“ Slovakia vs. Eli Roth. Je fakt zaujímavé, akí patrioti sú na Slovensku. Oni ani nepotrebujú vidieť film, aby dokázali tvrdiť, že daný film robí hanbu Slovensku. Dokonca aj tí, čo ho videli, ho pozerali s takými predsudkami, že odkazovali na neskutočné banálnosti vo filme a dokonca odmietali vidieť vo filme pasáže, kde tvorcovia vysvetľujú, že Slovensko až také nie je. Myslím si, že Slovensko robí asi takú veľkú úlohu v tomto filme, ako Texas v Texas Chain Saw Massacre (znamená to, že automaticky všetci Texasania sú vrahovia???). To je smiešne. Áno je tu pár vecí, ktoré vytvárajú trochu inú predstavu o Slovensku - je to asi iba panoráma Bratislavy, ktorá vyzerá ako nejaká väčšia dedina (nakrúcalo sa v Prahe) no a potom je tu troška policajného násilia na konci filmu. Koniec koncov: určite ste sa všetci dobre bavili na Rusoch, Kórejčanoch, Afričanoch, či Moslimoch v amerických filmoch. A vôbec vám nevadilo, že to je skreslené. Nie je to dvojitý meter? No a potom ešte toto: Myslíte si, že Američania si po dopozeraní filmu pomyslia, že Slovensko je peklo na Zemi? Ak áno, tak takýto ľudia ma vôbec zaujímajú, keďže sú na tom inteligenčne dosť zle. Mimochodom, asi takto bude podľa môjho názoru vyzerať rozhovor priemerných Američanov po odchode z kina: A - "Hell, what the fuck is name of country where were main characters?" B - "I think ... ehm, Slovenia." A - "Oh yeah, Slovenia. Where the fuck is Slovenia?"

No a teraz poďme už k tomu najdôležitejšiemu, k samotnému filmu. Eli Roth vymyslel dobrý film, lenže scenár až taký skvelý nie je. Na začiatku nás čaká skoro polhodinka vaty! Prakticky celá prvá polhodina je o tom, ako sa partia mladíkov zabáva v Amsterdame, ako tam súloží, užíva nejaké tie povzbudivé látky a ako nadávajú. Sem tam na túto tému autor pridá aj vtip, ale toto je horor? Všetko sa to zlepší, keď sa rozhodnú, po odporúčaní kamaráta, odísť na Slovensko. Prvé chvíle na Slovensku bohužiaľ pokračujú v trende z predošlej časti, ale hneď čo sa stratí prvý kamarát sa to zlepší. Neviem načo bola dobrá táto polhodina vaty na úvod, iba to v konečnom dôsledku ničí dojem z filmu. Po tomto okamihu sa film zlepší, Rothovi sa (až na malé výnimky) do konca filmu darí budovať príjemnú atmosféru (uznávam, slovo „príjemná“ nevystihuje skutočnosť). Skvelo nabudzuje pocit beznádeje a stratenia.

Scenár disponuje skvelým námetom (z veľkej časti založeným na skutočných udalostiach zo sveta), ale jedno čo Roth fakt nevie, tak to sú rozhovory. Za všetko by som spomenul jednu scénu, v ktorej sa spája Rothove majstrovstvo a neschopnosť. Je to scéna prvého mučenia. Má to skvelú atmosféru a je to veľmi dobre zrežírované, práca s kamerou je úžasná. Proste, tak ako to mám byť. Lenže skvelý pocit ničí jedna vec. Mučená postava, keď je priviazaná, hovorí asi toto: "Fuck, oh fuck, fuck, please no, what the fuck, fuck, fuck motherfucker, please no, no, fuck, what the fuck, fuck, fuck, oh fuuuuck, fu-u-uck!" Nekecám!!! Ja som sa nemohol nesmiať a skreslilo to dobrý dojem zo scény. Možno si hovoríte, že asi každý by niečo podobné hovoril v rovnakej situácii, ale vo filme to bolo dohnané do extrému, ktorý miesto toho aby bol šokujúci, je smiešny. Rothovi sa darí aj gradácia napätia, ktorá vrcholí na konci filmu.

Na filme mi okrem úvodnej vaty vadilo ešte pár vecí. Po prvé je to jedna fakt nechutná a strašne zbytočná scéna, pojatá veľmi naturalisticky, ktorú tam vôbec nebolo treba (ak to uvidíte, budete vedieť, o čom hovorím). Je jasné, že Rothovi v tej scéne išlo iba o to, aby šokoval diváka. Lenže podľa môjho názoru oveľa viac fungovalo mávanie nožnicami pred tvárou ako táto brutálna scéna (i keď má zaujímavú a ultra-čiernohumornú dohru). No a druhá oveľa závažnejšia vec, ktorá mi prekážala, bol gang detí. Bolo to neskutočne bizarné a dementné. Dokonca sa na túto tému snaží Roth urobiť jeden čiernohumorný vtip na konci filmu, ale vyznieva to strašne trápne (tak ako všetky scény s gangom). Tie deti si fakt mohol opustiť (i keď ako som čítal rozhovor s Rothom, vraj niečo také na svete existuje, ale do filmu sa to VÔBEC nehodilo). Na túto tému mohol Roth radšej nakrútiť osobitný film (nehoror) a nemiešať to spolu.

Čo sa týka soundtracku, o ňom sa tiež dosť hovorilo, a to kvôli účasti Tublatanky, Gombitovej, Žbirku, či Davida. Treba to povedať na rovinu - tie piesne zaznejú asi tak na 30-50 sekúnd a mnohé ani poriadne nepočuť. Takže žiadne preslávenie spevákom v zahraničí nehrozí (už len kvôli Davidovi som tomu rád). Ostatok tam tvoria inštrumentálne piesne rôznej kvality. Občas dotvárajú príjemnú atmosféru, ale nejaký výrazný, alebo originálny motív som nepostrehol.

Myslím si, že filmu by viac prospelo, ak by sa vydal v šľapajach matky svojho subžánru - Texas Chain Saw Massacre (čo v jednej scéne aj cituje). Miesto niektorých nepotrebných brutálnych scén tam mohlo byť viac scén, u ktorých to autor nechá na predstavivosti diváka (krátka scéna s nožnicami), ako napríklad v TCSM, Se7en, či v Silence of the Lambs. Vždy to viac funguje. Myslím si, že ak Roth prestane zbytočne šokovať a uprednostní PRAVÝ strach, aký poznáme z Carpenteroviek, či TCSM (ku ktorým Roth neskrýva obdiv, ale paradoxne sám ide úplne opačnou cestou, ktorou opovrhuje), môže byť v budúcnosti úspešný a uznávaný režisér, na teraz to až tak ružovo nevidím. Netreba hektolitre krvi a hnusné scény, aby film strašil, práve naopak. Každopádne film sa mi páčil a nebyť pár stupídnych okamihov (deti), zbytočnej vaty (prvých 30 minút) a nepotrebnej brutality, bolo by to aj na viac ako 6/10. Určite vám Hostel odporúčam a ja som spokojný (i keď mám taký dojem, že film mal na viac). Je zaujímavé, že som ešte pár hodín po dopozeraní rozmýšľal o filme. Totiž všetky tie zverstvá, čo sa dejú vo filme, sú založené na skutočnosti (vrátane pointy filmu, ktorú niektorí „novinári“ prezradili) ...

Top z filmu: Prvá scéna mučenia. Po dlhej polhodine prišlo konečne to, na čo som čakal a scéna sa mi veľmi páčila, i keď dojem mi pokazili trápne slová mučeného. Potom sa mi páčil ešte záver na záchodoch v Nemecku no a veľmi dobrá a nechutne vtipná scéna bola aj dohra mnou už spomínanej nepotrebne hnusnej scény.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.
Recenzoval YURAyura

Přidáno: 16. únor 2006

Po bombastických zahraničních superkritikách a milionech prodaných vstupenek v zámoří, jsem se i já nechal zlákat vidinou potencionální dobré zábavy a rozhodl se zhlédnout tento snímek opředený tolika kladnými ohlasy a superlativy. Přistupoval jsem k němu poměrně opatrně, jak už se u nejnovějších trháků stává pomalu pravidlem, nejenom proto, že ho producentsky zaštiťuje jméno slavného Quetina Tarantina, který ovšem v posledních několika nejen vlastních filmech zůstal jenom stínem toho režiséra, co si mě v půli devadesatých let svými pracemi zcela podrobil. Po dvou nepříliš povedených pokračováních Od soumraku do úsvitu se rozhodl svou podporu vložit do druhého projektu Eliho Rotha. To je ten talentovaný klučina, co vyrostl na Tromě a před 3 lety vdechl život hororu Cabin Fever, který mě svou kombinací hnusu a humoru poněkud drsnějšího zrna před časem docela nadchl a vyloudil blaženou vzpomínku na rané Raimiho hrátky v kombinaci s evropskou produkcí. A jak to tedy dopadlo? Následovně:

Příběh není nijak složitý, jak už bývá u tohoto žánru zvykem - tři náctiletí mladíci si jedou do kontinentální Evropy užít toho, co se jim v jejich domovinách nedostává (nebo se stydí před rodiči a okolím?) - drogy a sex. Zastírají to samozřejmě ušlechtilou touhou po poznání památek a prostředí jiných zemí, jak jsme to již mohli vidět třeba v komedii Roadtrip, k němuž má začátek filmu poměrně blízko. Nejdůležitější na této okružní poznávací jízdě zkrátka je i pro ty méně kurážné mladíky si pořádně zahulit v Holandsku a dostat co nejvíce Evropanek, které mají oproti svým konkurentkám za oceánem jasně navrch - jsou daleko přitažlivější a zkušenější, jak nám ve filmu dokazuje i bývalá hvězda Paula Wild. Ale konkurence je v západní Evropě poměrně tvrdá, a proto když se mladíci dovědí, že existuje jakési Slovensko, kde je po válce logicky nedostatek chlapů a děvčata jsou tam jako lusk a vrhají se na každého, kdo má alespoň náznak primárních mužských znaků, neváhají ani minutu a berou první vlak do tohoto ráje na zemi.

Po příjezdu do Zlámané Lhoty - pardon předměstí Bratislavy - na ně dýchne tajemné ale krásné kouzlo venkova se vším, co k tomu patří - nádraží se šesti kolejemi, taxíkář v otřískané Ladě ale s perfektní angličtinou, spousta exotických cizinců a hlavně krásky, o nichž se jim ani v nejdivočejších snech nesnilo. Párty se v tomto malebném prostředí začne slibně rozjíždět. Děvčata jsou jak z marcipánu, DJs na diskotékách hrají ty správné oplodňováky od Tublatanky, Elánu, Mariky Gombitové, Michala Davida a Teamu a v této chvíli se dá říct, že mise je na 100% úspěšná, protože domů se jako panic už určitě nikdo nevrátí.

Ovšem nenadálou a nečekanou otázkou se pro účastníky zahraničního zájezdu stává, KDO z nich se vrátí, protože hned první hýřivou noc se jeden z tria za podivných okolností ztratí. Teď, po cca 30 minutách, kdy se vlastně nic zásadního nestane, se dychtivý divák konečně dočkává toho, kvůli čemu přišel na film – první gejzíry krwe! Zbylým dvěma mladíkům se podivné zmizení kamaráda jaksi nezdá, a proto se přes zbytkový alkohol vzmuží k vyšetřování na vlastní pěst, protože místní policie je, jak jinak, neschopná a zkorumpovaná nejen tajuplnou společností Elite Hunting. Toto mocné s.r.óčko stojící v pozadí všech událostí kolem podniká velmi svérázným způsobem překračujícím 98% platných zákonů. I když možná právě díky svým nadstandardním službám nemá o štědré zákazníky nouzi, protože se striktně drží starého podnikatelského hesla: Náš zákazník, náš pán. V průběhu rozplétání záhady se děj dostane do rozličných scenérií počínaje opravdickým muzeem tortury, přes pokoutná zařízení úzkých špinavých uliček a pavlačových domů až po děsuplnou starou továrnu zásobující nejednu orgánovou banku na světě. Nu, tolik asi k ději, sám nemám rád, když vím o ději filmu přehnaně víc než je nezbytně nutné‚ a tak si na zbytek udělejte názor sami jako já...

Přes značně pomalý rozjezd filmu se jedná o čistokrevný slasher, kde budou chutě nejednoho krvežíznivého sadisty ukojeny a slabším povahám se bude svírat žaludek, protože přívalů nejvzácnější tekutiny si opravdu užijeme v několika vypiplaných samoúčelných scénkách. Ale to je bohužel v podstatě vše - nic víc nám už film nenabídne - snad jen bezmezný obdiv Eliho k Quentinovi - jak si jinak vysvětlit nělikolik záběrů, které jsme již viděli ve filmech páně producenta – nebo ještě tak zaujme banda malých cikáňat, co se dokáží ve správný čas postavit na správnou valutovou stranu a zmasakrovat nakrátko střižené záporňáky. Věřím, že i tento snímek si svého diváka najde a pokud patříte do skupiny, co se chce v mezích slasheru pobavit za použití různých důvěrně známých nástrojů, o jejichž primárním určení by vám asi nejvíc mohl říct Béda Trávníček nebo primář Sova a moc si nepotrpíte na scénář, který je opravdu dementní, je to určeno právě vám. Samozřejmě to má plus také pro ty, co vyhledávají ve filmech neokoukané české herce, snažící se hrát a mluvit slovensky bez přízvuku nebo pokud pojmete celé sledování jako investigativní reflexi jak "nás" z východního bloku vidí Amerika schematicky - budete se bavit, v jiném případě dejte přednost radši večerní procházce - vyjde to levnějš a zážitků bude jistě srovnatelně, ne-li víc. V celém filmu absolutně chybí napětí, je to pouze nádenická řezničina bez kapky atmosféry a invence. Opravdu ani to Takesiho cameo s poučně moudrou replikou za to opravdu nestojí.

Někoho může slovenské pozadí, na kterém se celý příběh odehrává, popuzovat k nepříčetnosti, ale já osobně bych to spíš viděl tak, že celý film (natáčený pouze a jedině na západní straně Moravy) pouze poukazuje na to, jak zjednodušeně vidí Amerika celý zbytek světa – tento hloupoučký film by se opravdu mohl odehrávat kdekoli – na Slovinsku, v Ghaně, na Filipínách nebo v Brazílii, ale co, buďme rádi, že Barrandov prosperuje a získává další a další zakázky. Třeba dojde i na dobré filmy.

V případě, že se vás to přesto dotklo, vyjděte do ulic jako Arabové, třeba se na Elim domůžete omluvy jako lidé z Islandu za to, že byli prostřednictvím jednoho z hrdinů vylíčeni jako národ zdrogovaných ožralů. I když Eliho slib „Už nikdy nenatočím podobnou $račku“ by mi možná vyhovoval víc.

½ hwezdickyPokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.
Recenzoval Martin Hájek

Přidáno: 02. říjen 2006

V čem je kouzlo úspěchu a finančního zisku? Již dávno neplatí, že kvalita si najde svou cestu sama (a obavám se, zda-li to vůbec kdy platilo). Potřebujete jen pár ingrediencí: dobré doporučení, dobrou marketingovou strategii podpořenou masivní reklamní kampaní a ideálně zvučné jméno, které budí respekt. Tohle všechno Hostel měl. Mluvilo se o něm již dávno před tím, než se začal vůbec natáčet, reklamní kampaň byla skutečně velkolepá, a pod producentským postem byl podepsán Sám "velký" Quentin Tarantino. Kohopak dál zajímá, kdo to točí nebo kdo tam hraje? Stačí přeci, že jde o "nejnechutnější, nebrutálnější a největší krvák za poslední dekádu".

Skepsi střídá zvědavost

Původně jsem byl přesvědčen o tom, že film "Hostel" budu sabotovat. Vedly mě k tomu dva zásadní důvody. Tím prvním byl fakt, že se jedná o příběh, údajně natočený podle skutečné události (což je samozřejmě nesmysl). Poslední dobou už je totiž přízvisko "Based on the true story" značně omšelé a vzhledem k faktu, že se jím pyšní dnes téměř každý druhý americký film, tak už to tak nějak ztratilo ten šmrnc autenticity (a osobně už mi leze na nervy). Tím druhým důvodem bylo jméno režiséra - Eli Roth. Před zhruba dvěma lety jsem viděl jeho prvotinu (???) Cabin Fever, kde byla použita podobná šablona jako v případě Hostelu (film zde pro změnu vychvaloval sám Peter "Pán Prstenů" Jackson) a jednalo se o hodně nepovedený a infantilně natočený hybrid Evil Dead 2 a Smrtící Epidemie (a podobných filmů s tématikou smrtících virů). Nicméně co bych to byl za správného filmového (a hororového) fanouška, kdybych Hostel ignoroval? Tímto bohužel v duchu argumentovala asi většina fandů a proto měl film tak nebývalý komerční úspěch. Po dlouhém sebe-přesvědčování jsem tedy vyrazil do půjčovny…

Film

Již obal DVD sliboval "Nechutné, brutální… a naprosto dokonalé!". Až na tu poslední třetinu se s tím nedá, než souhlasit - nechutné a brutální to skutečně bylo, více však způsobem provedení, než samotným obsahem. Ale pojďme k ději (dá-li se to takto nazvat). Dva američtí mladící a jeden Islanďan cestují napříč Evropou, kde si chtějí dosyta užít sex, drogy (a rock´n´roll). V Amsterodamu se od jednoho "místního" týpka dozví, že nejlepší ženský jsou kdesi ve východní Evropě - v malé zemičce jménem Slovensko. Mladíci tam tedy vyrazí a ocitají se v ráji na zemi… ovšem ne na dlouho - brzy je čeká velice nepříjemné vystřízlivění a uvědomění si, že se ocitli ve spárech vyšinutých a hodně bohatých magorů, kteří tráví svůj volný čas místo golfu, odřezáváním lidských údů.

Film jako takový se skládá ze dvou odlišných částí - té odlehčené - příjemné poloviny, kterou střídá ta druhá, absolutně brutální, absolutně negativní a absolutně zvrácená. Toto považuji za relativně originální, stejně tak i samotný námět rozhodně není nezajímavý a společně by mohlo obojí dobře fungovat, ale musel by se tohoto materiálu ujmout nějaký schopný režisér. Eli Roth zde rozehrává frašku, která v první půlce připomíná to nejhorší z Prci, Prci, Prcičky a v té druhé jen dokola omílá zaběhnutá schémata již tisícekrát viděná ve stovkách podobných "zed-kových" hororech. Celá kostra příběhu se odehrává v klasickém klišé: hlavní hrdina vtipkující… hlavní hrdina hulící… hlavní hrdina souložící… hlavní hrdina lapen… hlavní hrdina procitnuvší… hlavní hrdina sahajíce si na samé dno svých sil (a především bolesti)… hlavní hrdina prchající… hlavní hrdina osvobozujíce ostatní… hlavní hrdina v bezpečí na cestě domů!

Co se vskutku musí uznat a v čem Hostel převyšuje ostatní filmy v rámci svého žánru, je množství spotřebované krve, zvratků a latexových končetin, kterých je zde ve větším množstvím, než malém. Film měl šokovat, což do jisté míry splňuje. Ovšem hlavním problémem Hostelu je fakt, že násilí jako takové zde neslouží k dotváření atmosféry a strachu, ale je zde v 99,9% naprosto samoúčelné a spíše než mrazení v břiše vyvolává úsměv (v lepším případě) nebo záchvěvy obsahu ve vašem žaludku (v tom horším případě). Dobrý horor stojí na budované atmosféře napětí, strachu z neznáma a nepředvídatelnosti děje. Nic z toho zde není - jen krev, zvratky a hnus. Ano! Mučící a vraždící scény sice patří k tomu nejlepšímu, co lze v současnosti vidět, ovšem otázka je, proč bychom se vlastně měli na něco podobného dívat?! A pokud se v podobných scénách opravdu vyžíváte a líbí se vám, pak nepatříte před televizní obrazovku ale spíše pod zámek - do oddělení pro zvášť nebezpečná individua.

Slovensko krásné, Čechy mé

V neposlední řadě je zde ještě jedna věc - pro většinu našinců nestravitelná! A tou je fakt, jakým ve filmu Eli Roth vykreslil naše sousedy! Na Slovensku to vypadá jako v Rumunsku nebo na Ukrajině (a to ještě před cca 20 lety), na ulicích řádí zabijácké gangy cikánských dětí, všude stojí polo-rozpadlé budovy a jezdí Lady VAZ (aneb žiguly), samá bída a hlad, a venku potkáte jen prostitutky a nácky v kožených hadrech. A největší odvaz je, zajít si do zatuchlého sklepení, zakřepčit si na poslední hity Tublatanky, Teamu, Meky Žbirky nebo Elánu. Raději ani nebudu zmiňovat, že Slovensko je plné Českých tabulí, nádraží se tam jmenují "Poříčany" a "Hlavní nádraží" a všem obyvatelům krásného jihočeského Krumlova se musí po shlédnutí filmu otevírat kudla v kapse!

Hodnocení

Opravdu jsem dlouhou dobu přemýšlel, co dobrého bych na Hostelu vyzdvihl, ale ač jsem se snažil sebevíc, nic takového jsem nenašel. Herecké výkony byly naprosto podprůměrné. Za zmínku stojí paradoxně snad jen výkony dvou "dohazovaček - Slovenek" (zde skutečných) - Jany Kadeřábkové a Barbory Nedeljákové nebo Jana Vlasáka (co se stal málem chirurgem). O scénáři nebo příběhu nemůže být ani řeč a o kvalitách režiséra jsem toho myslím řekl až-až. Je tam sice několik originálních až úsměvných scén (uklouznutí po krvi a následná amputace vlastní nohy, mučení pomocí aku-vrtačky, odstřihnutí visícího oka na vlastním nervu), ale to je na celovečerní film zoufale málo. Hostel byl prostě jen nechutný, nechutný a ještě jednou nechutný a jeho sledování je naprostá ztráta času. Mnozí jej srovnávají například ze SAW 2, což je značně zavádějící. Já bych jej přirovnal spíše k vynikajícímu hororu HORY MAJÍ OČI (remake podle klasiky Wese Cravena), který má s Hostelem mnoho společného. Na rozdíl od něj však nepostrádá příběh, napětí, pořádnou atmosféru a především šikovnou režii (vynikající Alexander Aja). Ano! Také je tam spousta krve a násilí, to však zde slouží jen jako prostředek nikoli jako nosný pilíř filmu. V závěru bookletu DVD Hostel stojí "… Bohužel pozdě si oba hrdinové uvědomují, že se ocitli ve spárech obchodníků se smrtí". Ve spárech obchodníků se smrtí by se měl ocitnout spíše sám režisér a celý svět by si oddychnul.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.