Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 33 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Wolf Creek 2ExploitationSlasher

Austrálie

    
trailer    web    imdb 

rok: 2013
režie:
scénář:
hrají:
produkce:
hudba:
keywords:
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 4037

Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.
 Sangrail -
Vloženo: 2015-05-16 10:39:32
No... Za podívání to stojí, ale... Nevím, co mají znamenat ty momenty, které naznačují, že by to snad mohla být i černá komedie. Počítačoví klokani?!

Film o australském patriotovi, který čistí zemi od parazitů (= cizinců), má bizarní přesah jako gesto, jímž se australští filmaři jednou provždy vyrovnávají cizímu importu. Wolf Creek 2 je totiž Texas Chainsaw Massacre, House of 1000 Corpses, The Hitcher, a dokonce i Nightmare on Elm Street... Na všechno najdete odkazy. Jedna z postav se jmenuje Rutger - je to náhoda? A jako správný druhý díl WC2 také dodržuje pravidlo, že všeho (obětí, krve, hlášek, vnitřností...) musí být VÍC!

Jinak ta směsice nemá špatný scénář. Hlavně se mi líbí hitchcockovský způsob, (SPOILER) jakým se hlavní hrdina Paul dostane do příběhu: zdánlivě v roli bezejmenné oběti, která musí zemřít při záchraně hrdinky jako collateral damage - ve skutečnosti nepřežije hrdinka a z náhodného kolemjedoucího se stane protagonista. Jasný odkaz na Psycho. (/SPOILER) Pointa je sice diskutabilní, ale ladí s tvrzením, že je film inspirován skutečnými událostmi. Představitel Paula hraje úžasně.

Aby však taková pointa mohla diváka náležitě deprimovat, musel by předcházet film tak realistický, jako byl původní Wolf Creek. Tento sequel si bohužel neujasnil, jak chce vlastně působit. Sklouzává ke grotesce a ke splatteru. Dost tlačí na pilu s krvavými efekty a s podzemní armádou obětí. První díl byl zcela uvěřitelný a tím i děsivý. Druhý je spíš jakousi exhibicí: Micka Taylora i filmařů. Méně by bylo více.


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!